06 آذر 1400 ساعت 12:32

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

اخبار حوزه

مهم‌ترین نکته در کار مدیریت رویکرد جامع و متوازن در همه اضلاع و ابعاد شخصیت متربیان و متعلمان است، به‌ویژه فضای حوزه که نگاه راهبردی، جامع و متواضع به رشد همه ابعاد و اضلاع شخصیت طلاب و به‌نوعی اساتید ضرورت اول است که مدیر باید از آن برخوردار باشد.

26 آبان 1400 ساعت 12:42
آیت‌الله اعرافی:

آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه در همایش جبهه جهانی شباب المقاومه بر لزوم تبیین مکتب حاج قاسم و شهید ابومهدی المهندس برای جوانان تاکید کرد.

09 دی 1399 ساعت 11:14

آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه طی بیانیه‌ای نسبت به برخی ساده‌لوحی‌ها و گستاخی‌ها نسبت به مقام معظم ولایت ابراز انزجار و بیعت مجدد حوزویان با امام خامنه‌ای را اعلام کرد.

30 آذر 1399 ساعت 12:32
آیت الله اعرافی در مراسم گرامیداشت شهید فخری زاده:

مدیر حوزه های علمیه بیان کرد: انتظار ما از سیاست مداران این است که فریب دشمن را نخورند و با حکمت و منطق ولی با قدرت و اقتدار و شجاعت در برابر دشمن بایستند و در همین زمینه نیز منتظر مواضع قاطع و انقلابی هستیم.

09 آذر 1399 ساعت 13:34
آیت‌الله اعرافی:

مدیر حوزه های علمیه گفت: حرکت مکرون رئیس جمهور سبک مغز فرانسه، محکوم است و این محکومیت صدای واحد همه حوزه اعم از برادران، خواهران، ایرانی، غیر ایرانی و همه طبقات و سطوح و مرجعیت معظم حوزه های علمیه است.

06 آبان 1399 ساعت 12:02
آیت الله اعرافی در همایش کرونا و زندگی مومنانه:

در کمک های مومنانه و تعاون و تکافل اجتماعی، جامعه ما بیدار شد و در کنار هم قرار گرفت و به فریاد هم رسید. گاهی گروه های جهادی ما در کنار بیماران قرار گرفتند و همراه با پرستاران و پزشکان آمدند و بیش از اعضای خانواده، ایثار و فداکاری کردند که در الگوی کشور ما تجلی یافت.

29 مهر 1399 ساعت 13:26
آیت الله اعرافی در مراسم آغاز سال تحصیلی حوزه مطرح کرد:

مدیر حوزه های علمیه، «حوزه و فضای مجازی» و همچنین راهکارهای نشر معارف الهی در فضای مجازی را به عنوان شعار و سوال سال حوزه علمیه مطرح کرد.

21 مهر 1399 ساعت 23:43
آیت الله اعرافی در مراسم تجلیل از برگزیدگان مسابقات قرآن حوزه:

حوزه های علمیه نقد و گفتگو در مورد هر چیزی را می پسندند و این منطق حوزه است، ولی آنچه نباید قبول کرد توهین و جسارت به سرمایه های نه تنها اسلامی، بلکه بشری است. هیچ متنی بالاتر از قرآن نداریم برای همین نباید مورد جسارت قرار گیرد.

14 مهر 1399 ساعت 18:08
آیت الله اعرافی در یاسوج:

آیت الله اعرافی با اشاره به وقایع فتنه سال۸۸ گفت: اگر تدابیر رهبری در فتنه سال۸۸ نبود غوغاسالاری در کشور حاکم می شد که بعد از آن هیج انتخاباتی در کشور مصون نمی ماند.

30 شهریور 1399 ساعت 18:58
آیت الله اعرافی در «چالش های سند ۲۰۳۰ برای ایران»:

مدیر حوزه های علمیه در همایش «چالش های سند ۲۰۳۰ برای ایران و نحوه تحقق تحول بنیادین آموزش و پرورش»، با اشاره به روش های سلطه گری استکبار جهانی، تصریح کرد: اسنادی مثل سند ۲۰۳۰ روح و تفکر افراد در هر نقطه ای از جهان را می رباید و به تاراج فرهنگ و تمدن کشورها اقدام می کند.

25 شهریور 1399 ساعت 09:59

این آیه، از پرچم های غدیر و ولایت است و نگاه حداکثری ما شیعیان در مورد آن، این است که: ولایت عامّه و تامّه و مرجعیّت علمی، اجتماعی و سیاسی و در همه ی شئون را خداوند به حضرت امیرالمؤمنین علیه السلام و ائمه علیهم السلام سپرده است.

19 مرداد 1399 ساعت 11:08
آیت الله اعرافی:

مدیر حوزه های علمیه گفت: خطبه حضرت زهرا(س) نماد یک تفکر عمیق، راه و رسم بندگی و اطاعت از خداوند متعال است.

30 تیر 1399 ساعت 08:55

آیت الله اعرافی با حضور در بیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی با این مرجع تقلید دیدار و گفت و گو کرد.

24 تیر 1399 ساعت 08:53
آیت الله العظمی نوری همدانی در دیدار آیت الله اعرافی:

حضرت آیت الله نوری همدانی، پیشرفت حوزه را در سال های بعدانقلاب خصوصا سال های اخیرخوب توصیف کردند و گفتند: باهمه این پیشرفت‌ها با نقطه مطلوب فاصله داریم و بایدتلاش نمود و همه باید به مدیریت حوزه کمک کنند.

16 تیر 1399 ساعت 08:57

مدیر حوزه های علمیه گفت: در دنیای امروز اگر فکر فلسفی عمیقی نداشته باشیم، در دام های فلسفی مکاتب روز دنیا گرفتار خواهیم شد و موج فلسفه های غیر الهی ما را در برخواهد گرفت و حوزه و دانشگاه ما را متزلزل خواهد کرد.

09 تیر 1399 ساعت 11:32
احمد امیرآبادی‌فراهانی در برنامه دستخط:

می خواستند هم قم، هم حوزه را بزنند. کدام یک از مراجع با بسته شدن حرم مخالف بودند؟ در قم مراجعی که حضور دارند و مردم از آنها تقلید می‌کنند؟ هیچ کدام مخالف نبودند، ولی چرا این را مطرح می کردند؟ حوزه کجا مخالف این بود پروتکل های بهداشتی و پزشکی در قم رعایت شود. چرا این را مطرح می کردند؟ یک مستمسکی می‌خواستند گیر بیاورند تا انقلاب و مرکز انقلاب، حوزه و روحانیت را بزنند، البته موفق نشدند.

27 خرداد 1399 ساعت 11:14

حوزه مدیر حوزه های علمیه ضمن تأکید بر ضرورت رویکرد تفکر تمدنی حوزه، مهمترین راهبرد این مسئله را طراحی درختواره رشته ها در حوزه دانست.

19 خرداد 1399 ساعت 10:57
آیت الله اعرافی تبیین کرد:

مدیر حوزه های علمیه با بیان این که حوزه تهدید کرونا را به فرصت تبدیل کرد، گفت: امروز از افتخارات حوزه در پی این ویروس این است که ازحوزه صدای واحدی به بیرون از جامعه درز پیدا کرده است و حوزه توانسته منطق و الگوی منطبق بر عقلانیت و تدبیر در جامعه ارائه دهد.

19 خرداد 1399 ساعت 10:54

متن کامل سخنرانی حضرت آیت الله اعرافی در همایش قدس شریف به سه زبان فارسی، عربی و انگلیسی

30 ارديبهشت 1399 ساعت 16:12
رئیس کنگره بین المللی قدس شریف:

مدیر حوزه های علمیه گفت: ما از زمان پیروزی انقلاب اسلامی و تاسیس جمهوری اسلامی در ایران در سطح رهبری و دولت و ملت، منادی دفاع از حقوق ملت فلسطین هستیم و این خواسته ما برخاسته از مبانی و اعتقادات و فقه اسلامی است.

30 ارديبهشت 1399 ساعت 12:31

© طراحی :

Template Design:Dima Group