04 مهر 1400 ساعت 20:23

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی در مراسم گرامیداشت شهید فخری زاده:
مدیر حوزه های علمیه بیان کرد: انتظار ما از سیاست مداران این است که فریب دشمن را نخورند و با حکمت و منطق ولی با قدرت و اقتدار و شجاعت در برابر دشمن بایستند و در همین زمینه نیز منتظر مواضع قاطع و انقلابی هستیم.

به گزارش میبد آدینه ، خبرنگار  خبرگزاری حوزه، آیت الله اعرافی امشب در مراسم گرامیداشت شهید فخری زاده و شهدای فناوری هسته ای که به صورت مجازی از سوی مرکز مدیریت حوزه های علمیه برگزار شد، گفت: در ایام هفته بسیج یک بسیجی تمام عیار دیگر در راه حق شهید شد. در منطق دینی شهادت یک فرد، رسیدن یک انسان به درجه اعلی است. اگر کسی با شهادت به پایان خط در این عالم رسید به دروازه های جاویدان حیات الهی رسیده است.

وی با تجلیل از شهیدان مقاومت و شهدای بین الملل اسلامی و شهدای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی، افزود: شهادت از منظر اجتماعی برای مسلمانان یک نشان جاویدان است و شهید با آن به اوج آسمان می رسد، ولی شهادت از منظر اجتماعی دروازه ای برای رسیدن به استقلال، مجد و شکوه و آزادگی و رهایی از قید بندها است. 

آیت الله اعرافی بیان کرد: فضیلت علم و دانش و تقوا و فضیلت جهاد و فضیلت شهادت عناوین و شاخص های ارزیابی انسان های بزرگ است. اولین سنجه طبقه بندی انسان ها دلدادگی آنها به آرمان های بزرگ الهی است. فضیلت علم و دانش و تلاش کوشش برای خدمت به خدا و خلق خدا از فضایل بزرگ الهی هستند.

شهیدفخری زاده بار دیگر پرچم را برافراشت

مدیر حوزه های علمیه، بیان کرد: ما سوگوار این دانشمند فرزانه و پدر دانش هسته و مبتکر بسیاری از پروژه های عظیم پژوهشی بخصوص در پروژه ساخت کیت های کرونا و واکسن کرونا  هستیم، ولی این شهادت ها ما را پرچمدار آرمان های بزرگ کرده  و این شهید نیز بار دیگر این پرچم را برافراشت.

وی گفت: ملت ما با وجود سختی تحریم ها و کرونا و مشکلات فراوانی که در حال گذراندن آن افتخار دارد که گام بزرگی در راه اعتلای انقلاب برداشت. یکی از آنها پیشرفت و توسعه علمی کشور بود. کشوری که توانست در برخی از رشته های علمی جهان از جمله انرژی صلح آمیز هسته ای در قله علم بایستد.

آیت الله اعرافی بیان کرد: هر گامی که در مسیر استقلال و عزت ملت ایران است از سوی دشمنان ما برداشته شود مورد غضب واقع می شود. باور به اینکه می شود با برنامه ریزی درست به عرصه های بالای علمی رسید کار بزرگی بود که این مجاهدان در راه خدا شکل دادند. 

هیچگاه از پنجه های خونین دشمنان نمی هراسیم

مدیر حوزه های علمیه تصریح کرد: مکر دشمنان در ارتباط با انقلاب ما چیزی نیست که از مکر آنها غافل باشیم، ولی هیچگاه از پنجه های خونین آنها نمی هراسیم. این شهیدان والامقام ما نشان دادند که از این مکر نمی هراسند و به دنبال اعتلای انقلاب هستند.

وی با ذکر این مطلب که دانشگاه و حوزه ما باید انقلابی و دانش بنیان باشد بیان کرد: رهایی از بن بست ها از مهمترین ممیزه های مکتب شهدای بزرگ ما از جمله شهید فخری زاده است.

به دنبال زدن نهادهای انقلابی از جمله سپاه هستند

عضو شورای عالی حوزه های علمیه اظهارکرد: فرهنگ و علم هسته اصلی روح گفتمان تمدنی ما است. فرهنگ و علم و دانش ما از سوی دشمنان مورد هدف قرار گرفته است. قدرت های بیرونی به دنبال این هستند که نهادهای انقلابی ما  از جمله سپاه سرافراز را بزنند، زیرا این گام های بزرگ با این روح جهادی بزرگ درحال برداشته شدن است.

وی گفت: پیام این خون به مسئولان و سیاستمداران ما این است که شجاع باشید و در کنار حکمت و عقل و دقیق الهی و در بطن آن نیازمند سیاست صراحت، شجاعت و منطق آمیخته با عقلانیت و شجاعت هستیم. انتظار ما از سیاست مداران این است که فریب دشمن را نخورند و با حکمت و منطق ولی با قدرت و اقتدار و شجاعت در برابر دشمن بایستند و در همین زمینه نیز منتظر مواضع قاطع و انقلابی هستیم.

هرگونه کوتاهی در مقابل دشمن به معنی شکست است

آیت الله اعرافی با ذکر این مطلب که هرگونه کوتاهی در مقابل دشمن به معنی شکست در روزهای آینده است، اظهارکرد: مسئولان امنیتی برای حفاظت از سرمایه های امنیتی کشور باید در مقابل متجاوزان کشور مقابله قاطع و پیشگیری و تدبیر لازم باید داشته باشد.

وی گفت: پیام سوم به مردم شریف و بزرگ و جوانان غیور و بسیجیان شجاع و همه ملت ما این است که بایستند و مقاومت کنند که مهمترین صحنه های مقاومت را تا کنون نشان دادید. در عرصه انتخابات و دفاع مقدس تا حضور در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی و اجتماعی. اگر کرونا نبود آن حضور عظیم را به سان حضور در تشییع حاج قاسم را نشان می دادندآن نفس های گرم و گام های استوار در سینه ملت های ما به رغم همه سختی ها موج می زند. 

باید به نیازهای کشور پاسخ دهیم

آیت الله اعرافی اظهارکرد: پیام این شهادت به حوزه ودانشگاه و استاد و دانشجویان ما است که باید به نیازهای کشور پاسخ دهیم. رفع نیازهای کشور وانقلاب باید در حوزه و دانشگاه ما پیام امشب این شهید است. مبادا در چهره علمی و به ظاهر پسندیده یک روح انحرافی و شیطانی و ترس و رعب در مراکز علمی جریان پیدا کند. این راه نیازمند حرکت شتابنده علمی و فناوری های شتابنده دارد. افتخارات بزرگی که در حوزه ودانشگاه بوجود آمد باید توسط دانشمندان جوان ما استمرار پیدا کند.

وی گفت: این راه ادامه پیدا می کند ما ملت شهادتیم. ممکن است اشکالات و مشکلاتی وجود داشته باشد، ولی بر این مشکلات غلبه می کنیم.

خون شهیدان مقاومت و فناوری بیرون رفتن آمریکا از سرزمین های اسلامی است

مدیر حوزه های علمیه بیان داشت: پیام ما به دشمنان این است که بدانید راه شهیدان ادامه پیدا می کند و عقب گرد و تسلیمی وجود ندارد. انتقام الهی در کمین شما است، خون شهیدان مقاومت و فناوری بیرون رفتن آمریکا از سرزمین های اسلامی است، عقب نشستن دشمنان از این تجاوز ها است، پیام شهیدان این است که درکنار هم باید پایه های یک تمدن اسلامی را بچینیم. این حرکت بزرگانی در قامت حاج قاسم و شهید فخری زاده می خواهد. 

© طراحی :

Template Design:Dima Group