04 مهر 1400 ساعت 18:37

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

اخبار جامعة المصطفی

حجت الاسلام والمسلمین زمانی:

مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه با تقدیر از مدیریت مطلوب آیت الله اعرافی در جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد که وی در دو دهه مدیریت خود حتی یک ریال هم حقوق دریافت نکرد.

01 آذر 1397 ساعت 09:06

حجت الاسلام والمسلمین علی عباسی به عنوان رئیس جدید جامعه المصطفی العالمیه انتخاب شد.

20 آبان 1397 ساعت 21:59
آیت الله اعرافی در دیدار رئیس دانشگاه "روهونا" سریلانکا؛

آیت الله اعرافی در دیدار رئیس دانشگاه "روهونا" سریلانکا گفت : رتبه تولید و رشد علمی ایران اسلامی در منطقه در جایگاه اول قرار دارد و در راستای بومی سازی فنآوری های پیش رفته قدم های بزرگی برداشته ایم.

09 ارديبهشت 1397 ساعت 14:24
رئیس دانشگاه "روهونا" سریلانکا در دیدار با آیت الله اعرافی؛

پروفسور "سینانایکاگه گامینی" رئیس دانشگاه "روهونا" سریلانکا در دیدار با آیت الله اعرافی، ضمن تقدیر و تشکر از میزبانی جامعه المصطفی، تصریح کرد: با حضور در کشور ایران، تأثیر رسانه های غربی بر ملت های جهان و تصویر سازی تحریف شده و دروغین آنها از مردم سرزمین ایران را به خوبی متوجه شدم.

09 ارديبهشت 1397 ساعت 14:08
آیت الله اعرافی در دیدار وزیر تحصیلات عالی افغانستان:

آیت الله اعرافی، حجم فعالیت های علمی و آموزشی المصطفی در سطح بین المللی را کم نظیر توصیف کرد و گفت: المصطفی با بیش از ۵۰ دانشگاه جهان توافق نامه همکاری به امضا رسانده است و در اتحادیه های مختلف دانشگاهی جهان عضویت دارد.

03 ارديبهشت 1397 ساعت 13:46

ضمیرالدین شاه، رئیس دانشگاه علیگر هند، با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه دیدار و گفت وگو کرد.

06 اسفند 1395 ساعت 02:36
آیت الله اعرافی در اختتامیه جشنواره قرآن و حدیثی المصطفی(ص):

جامعه المصطفی(ص) معتقد است که قرآن و سنت محور همه تلاش و تکاپو بوده، قرآن باید جایگاه رفیع خود را در همه نظامات پیدا کند.

14 بهمن 1395 ساعت 23:32
آیت الله اعرافی در دیدار جمعی از اعضای انجمن اسلامی چین :

آیت الله اعرافی در دیدار جمعی از اعضای انجمن اسلامی چین گفت : جمهوری اسلامی ایران بر اساس اسلام شکل گرفته است و در عین حال که انقلابی است، کشوری قانونمند در عرصه جهانی به شمار می آید و تمام راهبردهای آن بر اساس همگرایی میان اقوام، ادیان و مذاهب تنظیم شده است.

24 آذر 1395 ساعت 21:39

 اعضای شورای راهبردی و سیاست گذاری کنگره ملی قرآن و علوم انسانی، با حضور در سازمان مرکزی جامعةالمصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و گفت و گو کردند.

17 آبان 1395 ساعت 22:56
آیت الله اعرافی:

آیت الله اعرافی با تأکید بر این که باید ریشه های فکری و حمایت های سیاسی را از منابع مولد اندیشه های تکفیری برداریم، گفت: باید حمایت برخی از قدرت های غربی از کشورهای مولد اندیشه افراط گرایی دینی برداشته شود.

14 مهر 1395 ساعت 08:25

تعدادی از طلاب جامعة المصطفی العالمیة با حضور در شهرستان میبد از بناهای تاریخی این شهر دیدن کردند.

25 شهریور 1395 ساعت 14:28

«آقای نوبخت»، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با حضور در سازمان مرکزی جامعه‌المصطفی، با آیت‌الله اعرافی، رئیس جامعه‌المصطفی دیدار و گفت‌وگو کرد.

06 مرداد 1395 ساعت 12:13
آیت الله اعرافی در افتتاحیه دهمین اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی؛

رصد و پایش شرایط کشورها، تأکید بر مرجعیت علمی و معرفتی، حضور نمایندگان در کشورها به عنوان الگوی تفکر انقلاب اسلامی و المصطفی، تعامل مذهبی، توسعه شبکه های فکری و معرفتی، گسترش ارتباطات علمی، دانشگاهی و رسانه ای، تثبیت هوشمندانه مراکز و نمایندگی ها و آمادگی برای شرایط مختلف از راهبردهای مهم و قابل توجه برای مدیران و نمایندگان المصطفی در سراسر جهان می باشد.

به گزارش میبد آدینه به نقل از خبرگزاری «حوزه»، آیت الله اعرافی صبح امروز در افتتاحیه دهمین اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی، شکل گیری نهاد مقدس جامعة المصطفی را به برکت انقلاب اسلامی، خون شهدا، سلف صالح و بزرگان دین، حوزه های علمیه، رهنمودهای مقام معظم رهبری و همت تمام مسئولان و دست اندرکاران این نهاد خواند و ضمن خیرمقدم به نمایندگان و مدیران المصطفی و تشکر از برگزارکنندگان دهمین اجلاس مدیران و نمایندگان المصطفی، تلاش های تمامی خدمتگزاران به جامعة المصطفی را شایسته تقدیر دانست.

رئیس المصطفی در محور نخست سخنان خود با اشاره به پیش رو بودن ایام شهادت حضرت امام صادق(ع)، به بیان روایتی از آن بزرگوار پرداخت و ابراز داشت: امام باقر(ع) که نقطه عطف و فصل جدید در جهاد علمی و معارفی اهل بیت(علیهم السلام) هستند، در زمان وفاتشان، استمرار این جهاد معرفتی و راهبرد فکری و تعالی معرفتی اصحاب خود را به فرزندشان، امام صادق(ع) سپردند.

آیت الله اعرافی ادامه داد: امام صادق(ع) نیز در پاسخ به پدر بزرگوار خود فرمود: آن چنان راه علمی تو را استمرار می بخشیم و جان یاران تو در مدینه را لبریز از معارف الهی می نماییم که هیچ کدام از آنان نیازمند سوال پرسیدن از کسی نباشند.

مدیر حوزه های علمیه افزود: میراث حدیثی امام صادق(ع) و چهار هزار شاگرد که با تنوع رشته ای، مذهبی و معارفی گسترده از ایشان برجای مانده است، نتیجه میعادی است که میان این دو امام بزرگوار بسته شده است.

وی، مهم ترین راهبرد آن دو امام بزرگوار را مرجعیت علمی تشیع دانست و ابراز داشت: شرایط عصر این دو امام، مصادف با معرکه آراء و اندیشه های گوناگون و مذاهب مختلف فقهی و فلسفی، شکل گیری مذاهب اربعه فقهی و اوج مواجهه مکاتب کلامی و منازعه های میان مذهبی و میان دینی بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی خاطرنشان ساخت: در آن عصر، از یک سو قلمرو جهان اسلام گسترش یافته بود و از طرف دیگر، به دلیل این توسعه، اندیشه های وارداتی و گفتمان های فرا اسلامی در جهان اسلام رواج یافت و همچنین در شرایطی که در درون جریان تشیع نیز شاهد انحرافاتی همچون غلات، زیدیه و ... هستیم، جریان علم و دانش اسلامی در مواردی با عالم سیاست درگیر شده و قشری از وعاظ السلاطین و علمای وابسته به دستگاه ظلم شکل گرفتند تا توجیه کننده اعمال خلفای ظالم موروثی باشند.

وی، شکل گیری خلافت ها منحرف و موروثی، برپایی نهضت های راستین و دروغین به دنبال حادثه عاشورا و نیز تشنگی جهان اسلام برای پیشرفت مرزهای فکری و جغرافیایی را از دیگر شرایط ویژه عصر امام صادق(ع) برشمرد و اظهار داشت: این امام همام در این شرایط برای استمرار بخشیدن به حرکت امام باقر(ع)، راهبردهایی را در پیش گرفت که تمرکز بر فعالیت های علمی و معرفتی در عین حفظ استقلال از حکومت و مرزبندی با حاکمان جائر، نخستین مورد آن بود.

رئیس المصطفی ادامه داد: با تشخیص امام صادق(ع)، غوغاهای میان دینی و میان مذهبی و آشوب های اجتماعی و سیاسی و شرایط محیطی اقتضا می کرد تا فصل جدیدی از دانش پروری بر اساس تعمیق اندشیه دینی و پرهیز از مبارزه مستقیم پایه ریزی گردد و در عین حال، تاکید بر حمایت از جریان های سیاسی سالم و طرد جریان های ناسالم در دستور کار ایشان قرار داشت که تبلور آن را می توان در فقه سیاسی که از آن حضرت برای ما به یادگار مانده است، مشاهده نمود.

امام جمعه قم، هویت بخشی به اقلیت شیعه و پیروان اهل بیت(علیهم السلام) و تعالی علمی، اخلاقی و اجتماعی آنان و تعامل مناسب با مذاهب دیگر از موضع مشفقانه و راهنمایی و بدون درگیری طائفه ای ضمن حفظ مرزهای معرفتی شیعه را از دیگر راهبردهای کلان امام صادق(ع) برشمرد و در ادامه به بیان اقدامات آن حضرت برای پیشبرد این راهبردها پرداخت.

آیت الله اعرافی، بهره گیری از این فرصت و غوغای فرهنگی و اجتماعی و مسافرت ها و مهاجرت ها، پایه ریزی کرسی های متنوع تدریسی با محوریت مسجد النبی، پرورش خیل عظیم شاگردان که در منابع تا چهار هزار شاگرد نیز ذکر شده است، پایه ریزی کرسی های گفتگو و مناظره با صاحبان اندیشه های گوناگون، راه اندازی هسته های تخصصی معارف الهی، تنوع روش ها، طرد غلات و منحرفان در داخل جبهه حق و تبیین ادبیات مقابله با ظلم و حاکمان جائر را از مهم ترین اقدامات امام صادق(ع) برشمرد و استفاده از نگاه و سیره تابناک آن حضرت را برای استمرار این راه نورانی به ویژه برای حوزه علمیه و جامعةالمصطفی ضروری دانست.

رئیس جامعةالمصطفی، در بخش بعدی سخنان خود، با اشاره به موضوع دهمین اجلاس سراسری مدیران و نمایندگان جامعةالمصطفی، خاطرنشان کرد: ما نیازمندیم مدیران المصطفی و دانش آموختگان المصطفی از نگاه کلان راهبردی برخوردار باشند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد:مدیران نیازمند یک ذوق و اندیشه درونی هستند تا بدانند امکانات محدود خود را باید به کدام سمت سوق دهند؛ نگاه راهبردی امام خمینی(ره) و سوق دادن امکانات حوزه علمیه که موجب انقلاب شکوهمند اسلامی شد و یا حرکت راهبردی آیت الله حائری که به پایه ریزی حوزه علمیه منجر گردید، ثمره این راهبرد است.

آیت الله اعرافی، در پایان، رصد و پایش شرایط کشورها، تأکید بر مرجعیت علمی و معرفتی، حضور نمایندگان در کشورها به عنوان الگوی تفکر انقلاب اسلامی و المصطفی، تعامل مذهبی، توسعه شبکه های فکری و معرفتی، گسترش ارتباطات علمی، دانشگاهی و رسانه ای، تثبیت هوشمندانه مراکز و نمایندگی ها و آمادگی برای شرایط مختلف را از دیگر راهبردهای مهم و قابل توجه برای مدیران و نمایندگان المصطفی در سراسر جهان دانست.

04 مرداد 1395 ساعت 12:41

مدیر مجتمع آموزشی هولی سیتی،  در نامه ای از آیت الله  اعرافی رئیس جامعه المصطفی العالمیه  تقدیر به عمل آورد.

02 تیر 1395 ساعت 21:35

آقای محمدرضا طلایی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان قم به همراه جمعی از مسئولان این سازمان، صبح امروز با حضور در جامعةالمصطفی العالمیه، با آیت الله اعرافی، امام جمعه قم، دیدار و گفت وگو کرد.

28 خرداد 1395 ساعت 14:40
آیت الله اعرافی در دیدار با مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره)؛

هر اندازه شرایط نیازمندان سخت تر باشد، ارزشمندی عمل خیر والاتر خواهد بود؛ نباید از ظرفیت های ماه مبارک رمضان غافل شویم، چرا که نشست و برخاست با فقرا نورانیت انسان را افزایش می دهد.

18 خرداد 1395 ساعت 19:45

ساختمان جدید جامعه المصطفی در اصفهان با حضور آیت الله اعرافی، رئیس جامعه المصطفی و اعضای شورای المصطفی به بهره برداری رسید..

12 خرداد 1395 ساعت 23:07

دکتر مسعود شفیعی رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای کشور با حضور در سازمان مرکزی جامعه المصطفی، با آیت الله اعرافی دیدار و از نزدیک با فعالیت های بین المللی المصطفی آشنا شد.

11 خرداد 1395 ساعت 00:09
آیت الله اعرافی در مراسم بزرگداشت مرحوم آیت الله آصفی؛

یک ویژگی حوزه انقلابی از نگاه آیت الله آصفی حفظ وحدت و تعامل و همگرایی با مسلمانان و مذاهب دیگر است. او معتقد بود باید با همه مذاهب همفکری و همگرایی داشت و شکل تشیع انگلیسی در او راه نداشت.

07 خرداد 1395 ساعت 18:02

آیت الله اعرافی در همایش تجلیل از برگزیدگان فراخوان علمی تخصصی تربیت ، با بیان این که دانستن زبان های دیگر ، دریچه ای برای فهم فرهنگ و دانش بشری است ، گفت: نباید به بهانه آشنایی با زبان خاص، خود را گرفتار دام جریان استعماری کنیم که از ابزار زبان خوب بهره برداری می نماید.

07 خرداد 1395 ساعت 17:59

© طراحی :

Template Design:Dima Group