04 مهر 1400 ساعت 19:29

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت الاسلام والمسلمین زمانی:
مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه‌های علمیه با تقدیر از مدیریت مطلوب آیت الله اعرافی در جامعه المصطفی العالمیه تصریح کرد که وی در دو دهه مدیریت خود حتی یک ریال هم حقوق دریافت نکرد.

به گزارش میبدآدینه ، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسن زمانی مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری رسا که در حاشیه مراسم تودیع و معارفه رییس جامعه‌المصطفی العالمیه انجام شد، با بیان این‌که نهاد جامعه المصطفی یکی از میوه‌های شیرین شجره طیبه انقلاب اسلامی می‌باشد که به دست امام راحل کاشته شده است، اظهار داشت: مدیران متعددی مدیریت جامعه المصطفی را در طول چهل سال انقلاب بر عهده داشته‌اند که هرکدام از این بزرگواران از سهم مهمی در بالندگی جامعه‌المصطفی برخوردار هستند.

مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه با اشاره به ارزیابی خود از مدیریت آیت الله اعرافی در زمان تصدی وی بر جامعه المصطفی بیان کرد: آخرین دوره مدیریتی مربوط به زمان آیت الله اعرافی است که به دلیل برخورداری از ویژگی‌هایی خاص توانستند این جامعه را از بالندگی‌های بیشتری برخوردار سازند.

وی در ادامه به ویژگی‌های مدیریتی آیت الله اعرافی اشاره و مطرح کرد: تعمق حوزی، اطلاع از دانش جدید، توجه به اصالت‌های حوزوی همراه با نیازهای نوپدید زمان، توجه به شرایط جدید کشور ایران و حوزه و همزمان نگاه به نیازهای بین‌المللی کشورهای متعدد، برنامه‌ریزی مستمر، اعتقاد به مشورت و بهره‌گیری از خرد جمعی، تشکیل جلسات مشورتی فراوان با همه صاحب‌نظران، داشتن مدیریت قاطع ضمن داشتن رفاقت و صمیمیت و تواضع بخشی از ویژگی‌های آیت الله اعرافی است.

حجت الاسلام والمسلمین زمانی درباره نگاه اقتصادی مدیر سابق جامعه المصطفی بیان کرد: آیت الله اعرافی در مسائل اقتصادی نگاهی بلند به نیازهای جامعه‌المصطفی همراه با زهد فردی داشتند، به طوری که دو دهه در جامعه المصطفی خدمت کردند، اما یک ریال حقوق نگرفتند.

وی همچنین به اولویت‌های برنامه‌ای مدیر جدید جامعه المصطفی اشاره کرد و گفت: مدیر جدید نیز بایستی تمام ویژگی‌های گذشته را دارا باشد، بنابراین ضمن تأکید بر همه ویژگی‌های آیت الله اعرافی بایستی از تجارب وی نیز در مدیریت جامعه‌المصطفی استفاده لازم را برد.

مسؤول دفتر امور اجتماعی و سیاسی حوزه های علمیه در پایان افزود: بهره‌گیری از خرد جمعی به ویژه توجه به خواسته‌های مراجع تقلید و علما و ویژگی‌های حوزوی باید از مهمترین اولویت‌های مدیریت جدید جامعه المصطفی العالمیه باشد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group