04 مهر 1400 ساعت 18:47

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت الاسلام محمد اعرافی:
خطیب جمعه موقت میبد گفت : امروز ایجاد تفرقه بین امت اسلامی ، راهبرد استراتژیک استکبار و صهیونیسم است تا با ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی آنها را پاره پاره کنند.

به گزارش میبد آدینه ، امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با تبریک هفدهم ربیع الاول سالروز میلاد باسعادت رسول مکرم اسلام حضرت محمد صلوات الله علیه و آله و نامگذاری این هفته از سوی امام راحل به عنوان هفته وحدت ، گفت : خوب است مسلمانان با وحدت و همدلی ، اسلام حقیقی را به جهان معرفی کنند.

حجت الاسلام محمد اعرافی با بیان اینکه شاید آن روز که امام راحل ، ایام میلاد پیامبر عظیم الشان اسلام را هفته وحدت نامیدند ، کسی بر اهمیت وحدت و تقریب بین مذاهب امت اسلام خیلی واقف نبود ، افزود : اما گذر زمان و تحولاتی که در چهار دهه انقلاب رخ داد امروز می بنیم تاثیر فوق العاده نامگذاری این ایام به عنوان هفته وحدت نمایان شده است.

خطیب جمعه موقت میبد گفت : امروز ایجاد تفرقه بین امت اسلامی ، راهبرد استراتژیک استکبار و صهیونیسم است تا با ایجاد تفرقه و شکاف بین امت اسلامی آنها را پاره پاره کنند.

وی با اشاره بیداری اسلامی و بهار عربی که در تونس ، لیبی و دیگر کشورهای اسلامی آغاز شد ، افزود : اما بعدها به واسطه به وجود آمدن جریان تکفیری از جانب دنیای استکبار و صهیونیست و با غفلت و فراموشی از اهداف این نهضت ، بیداری به کما رفت چرا که امریکا می خواست خونریزی در میان امت اسلام ادامه یابد و مزدورانش چون آل سعود در منطقه حکمفرما شوند.

حجت الاسلام اعرافی با تاکید بر اهمیت وحدت ، همگرایی و زندگی مسالمت آمیز و تقریب بین مذاهب با تکیه بر مشترکات جامعه اسلامی و قبله واحد گفت : مصائبی که امروز در دنیای اسلام شاهد آن هستیم ؛ نتیجه عدم وحدت و بصیرت در لزوم وحدت و تقریب بین مذاهب امت اسلام است.

خطیب جمعه موقت میبد ، تشیع انگلیسی و تسنن امریکایی را از برنامه های انگلیس و امریکا در انحراف و از هم پاشیدگی شالوده امت اسلامی دانست و افزود : دکترین وحدت ، راهبرد وحدت و تقریب مذاهب اسلامی است که باید از سوی همه بزرگان دانشمندان و متفکرین امت اسلامی رعایت شود.

وزارت خارجه ، سیاست مماشات را کنار بگذارد

امام جمعه موقت میبد با اشاره به سفر وزیر خارجه انگلیس به ایران و مصاحبه اش مبنی بر آزادی جاسوس امنیتی گفت : وزیر خارجه ایران باید سیاست مماشات را کنار گذاشته و فهرستی از مطالبات به حق ایران اسلامی را جلوی روی او بگذارد.

حجت الاسلام اعرافی با بیان اینکه انگلیسی ها تاکنون با انواع توطئه و جنایت بر علیه ملت ایران کوتاهی نکرده است تصریح کرد : وزارتخارجه ایران باید در این قضیه بیشتر و ثابت قدم تر قدم بردارد .

تعلل اروپایی ها در بی اثر کردن تحریم های امریکا علیه ایران پذیرفتنی نیست

وی با اشاره به تعلل اروپایی ها مبنی بر بی اثر کردن تحریم های امریکا علیه کشورمان هم گفت : همانطورکه رهبر معظم انقلاب فرمودند ، آنها قابل اعتماد نیستند و بیش از این نباید به اروپایی ها تکیه کرد .

خطیب جمعه موقت میبد افزود : اگر پیش از این با تکیه بر تولید و اقتصاد داخلی پیش می رفتیم امروز به اینجا نرسیده بودیم .

بسیج اعجاز فکری امام بود

حجت الاسلام اعرافی در ادامه با تبریک هفته بسیج هم گفت : تفکر و اندیشه بسیجی اگر در جامعه فرهنگ و نهادینه شود باعث شکست ناپذیری ایران اسلامی می شود.

امام جمعه موقت میبد با بیان اینکه اگر تا امروز قرص و محکم در مقابل امریکا ایستاده ایم ؛ به برکت اندیشه و تفکر و فرهنگ بسیجی است.

ایشان بسیج را اصلی ترین رکن انقلاب اسلامی خواند و اظهار داشت : اگر می خواهیم نصرت الهی شامل حال ما شود باید این اندیشه را فرهنگ سازی کنیم.

خدا محوری و ولایت مداری از مبانی فکری بسیج است

خطیب جمعه موقت میبد خدامحوری ، ولایت مداری ، حق گرایی ، تکلیف گرایی ، عقلگرایی ، ایثار در راه هدف های عالی اسلام و انقلاب ، شناخت همه جانبه دشمن ، بصیرت و آگاهی در مقابل دشمن و برخورداری از مدیریت جهادی را از مبانی و مولفه های تفکر بسیج برشمرد و افزود : در یک کلمه بسیج اعجاز فکری امام بود.

مقاومت فلسطین در مقابل صهیونیسم اثر فرهنگ بسیج ایران است

وی با اشاره به پیروزی های ملت فلسطین در مقابل رژیم تا دندان مسلح صهیونیستی گفت : همین تفکر باعث شد رژیم صهیونیستی در اقدام تجاوزگرانه خود در مقابل نیروی مقاومت و حماس ، با شلیک 400 موشک مثل باران از سوی حماس به سمت تلاویو و شهرک های صهیونیست ، اخیرا کابینه اش از هم فروبپاشد و وزیر جنگ اش استعفا دهد .

وی این ایستادگی و مقاومت مردم فلسطین را اثر فرهنگ بسیجی ملت ایران خواند و گفت : ملت ایران در مقابل قلدری های استکبار ایستاد و اثرش را امروز در فلسطین و سایر نقاط جهان می بیند .

امام جمعه موقت میبد روز پنجم آذرماه 58 سالروز تشکیل بسیج مستضعفین ، سالروز آغاز بنای مسجد النبی ، روز شهادت امیر کبیر ایران در سال 1268 هجری شمسی ، روز بزرگداشت نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران که یادآور نبرد قهرمانانه ناوچه پیکان در سال 59 در دفاع مقدس است ، رحلت شیخ الفقها مرحوم آیت الله العظمی اراکی و روز شهادت دانشمند هسته ای شهید شهریاری و روز عملیات طریق القدس در آزاد سازی بستان را گرامی داشت .

© طراحی :

Template Design:Dima Group