04 مهر 1400 ساعت 19:50

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

امام‌جمعه میبد:
حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در نشست شورای فرهنگ عمومی این شهرستان که با حضور اعضای این شورا در بیت آیت‌الله اعرافی رحمه‌الله علیه برگزار شد، بر برگزاری همایش نقش پژوهش و فرهنگ در پیشگیری و ارتقاء سیستم قضا از سوی دادگستری تأکید کرد و افزود: با تحقیق و پژوهش می‌توان از افزایش پرونده‌ها در دستگاه قضا جلوگیری کرد.

به گزارش میبد آدینه ، مدیر حوزه‌های علمیه کشور سپس با برشمردن بیش از ۲۰ نام ماه مبارک رمضان مانند، بهار قرآن، شهر الله، شهرالرحمه، شهرالبرکه، شهرالحسنه، شهرالعظیم، ضیافت الله، به فضائل این ماه مبارک پرداختند و گفتند: پشت سر هرکدام از این نامها حقیقتی هست که جایگاه این ماه را در بین دیگر ماه‌های سال بالاتر می‌برد.

امام‌جمعه میبد در ادامه با نگاهی به مصوبات نشست های قبلی این شورا و تأکید بر تحقق آن‌ها گفت: اداره فرهنگ و ارشاد، شورای شهر و دیگر ارگان‌ها باید با برنامه‌های جامع و دقیق و بهره‌گیری از ظرفیت‌های ائمه جماعات در مساجد، رمضانی پررونق را امسال رقم بزنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به خسارت‌های سیل اخیر در نقاط شمال و جنوب کشور تصریح کرد: این رحمت الهی هرچند برکات فروانی داشت اما مایه خسارت و رنجش هم‌میهنانمان شده است که انتظار می‌رود در ماه مبارک رمضان با همبستگی و ایثار، کمک‌های خوبی برای سیل‌زده‌ها جمع‌آوری شود.

آیت‌الله اعرافی کمک‌های دولت را در جبران خسارت سیل‌زدگان مهم دانست و افزود: اما باید کمک‌های مردمی را قطع نکرد و نیازهای آن‌ها را علاوه بر خوراک و پوشاک در حوزه مسکن و جبران خسارت‌های اراضی کشاورزی و دامی هم تأمین کرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group