02 مهر 1400 ساعت 21:50

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی:
حضرت آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه کشور در آستانه ماه مبارک رمضان و در جمع روحانیت شهرستان میبد از آغاز طرح آمایش مسائل حوزه در کلان کشور خبر داد.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه میبد گفت: بیست طرح در این راستا برنامه‌ریزی‌شده است که در بحث مساجد و امام جماعت و اداره آنها از لحاظ کمی و کیفی مسیر روشنی تا قرار هزار و چهارصد و چهار پیش‌بینی‌شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه شصت هزار روستا در سطح کشور داریم افزود: از این تعداد، بیست تا سی هزار از این روستاها که دارای جمعیت فعال هستند تنها در مساجد پنج تا شش هزار از این روستاها مشعل تبلیغ روشن است.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: اکنون حوزه و روحانیت در این طرح آمایش حوزه آماده است؛ روحانی و امام جماعت تربیت کند و برای رونق مساجد، کشور را به حد نساب مسجد ببرد.

وی خاطرنشان کرد: کمیته مشترک حوزه و صداوسیما تشکیل‌شده است و برای حضور بهتر روحانیت در صداوسیما برنامه‌ریزی‌شده است.

تأکید بر ادامه کمک‌رسانی به سیل‌زدگان، توجه به نیازمندان و فقرا در ماه مبارک رمضان، بزرگداشت مقام معلم و بهره‌گیری از ظرفیت‌های معنوی ماه رمضان از دیگر مباحثی بود که در این نشست مطرح شد.

در پایان این نشست دو تن از طلاب حوزه علمیه برادران میبد به لباس مقدس روحانیت ملبس و با دستان مبارک حضرت آیت‌الله اعرافی معمم شدند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group