02 مهر 1400 ساعت 21:30

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی در نشست شورای اداری شهرستان میبد:
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌ها باید بامطالعه بیانیه گام دوم و توجه به همه زوایای آن، محورهای این بیانیه را در دل و متن برنامه‌های خود قرار دهند.

به گزارش میبد آدینه ، شورای اداری شهرستان میبد با حضور آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد، استاندار، مدیران کل ادارات استان و رؤسای دستگاه‌های شهرستان میبد در مصلی آیت‌الله اعرافی برگزار شد.

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در این نشست با تشریح مقوله بیانیه گام دوم انقلاب گفت: این بیانیه برآمده از یک مجموعه عظیم کارشناسی کشور با رصد همه امور و تحلیل جامع از گذشته و نگاه به آینده است و نباید به‌عنوان کار فردی در یک مقطع محدودی در نظر گرفته شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه کشور ما درزمینهٔ اسناد دارای اسناد سیاسی، اقتصادی، فرهنگی، علمی و فناوری مهمی است، گفت: بیانیه گام دوم ۷ محور تصریحی در پایان خود دارد که اولین بند آن‌هم پژوهش و تحقیق است که پایه همه دانش‌ها در سطوح بنیادی و کاربردی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مدیران دستگاه‌ها باید بامطالعه بیانیه گام دوم و توجه به همه زوایای آن، محورهای این بیانیه را در دل و متن برنامه‌های خود قرار دهند.

آیت‌الله اعرافی در بخش دوم سخنان خود با اشاره به موضوع تحریم و تقابل ایران اسلامی با نظام سلطه گفت: ما امروز اگر با نظام سلطه در یک تضاد و درگیری هستیم از نوع ناعادلانه، ناسنجیده، شرارت آلود و خلاف منطق انسانی و بشری و ارزش‌های انسانی نیست؛ بلکه ایران در تمام حضورهایی که در دنیا داشته است، مطابق با منطق، قواعد بین‌الملل و ارزش‌های انسانی بوده است.

وی افزود: ما روی منطق حرکت کردیم و استقلال آزادی و تعالی را می‌پسندیم که دشمن آن را نمی‌پسندد؛ بنابراین هرگز نباید در تقابل با نظام سلطه هراس داشته باشیم چراکه موضع نه از موضع افراط بلکه از موضع منطق، عدالت‌خواهانه، استقلال جویانه و آزادی طلبانه است.

محمدعلی طالبی استاندار یزد هم که در این نشست با تأکید بر حمایت همه‌جانبه از صنعت در سال رونق تولید گفت: شهرستان میبد به لحاظ ظرفیت بالای صنعتی و اشتغال مهم است و همه مدیران دستگاه‌ها در شهرستان میبد باید تلاش خود را در کاهش مشکلات صنعت و اشتغال به‌کارگیرند.

طالبی با اشاره به در پیش بودن یازدهمین دوره انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی در سال جاری، اهمیت همدلی، صمیمیت و تعامل همه دستگاه‌ها با مردم و بخش خصوصی را خاطرنشان کرد و افزود: باید زمینه حضور و مشارکت حداکثری مردم را در انتخابات فراهم کنیم بنابراین وظیفه همه ما تقویت رضایت و اعتماد عمومی جامعه و فراهم کردن زمینه مشارکت مردم در انتخابات است.

در ادامه دکتر عفتی مدیرکل اداره بهزیستی استان نیز، مرکز تحقیقات ژنتیک میبد را یکی از ظرفیت‌های مهم پیشگیری از معلولیت‌ها در منطقه خواند و از آغاز فاز تحقیق و پژوهش این مرکز خبر داد و گفت: مرکز تحقیقات ژنتیک میبد در کنار خدمات پیشگیری از معلولیت‌ها و آموزش خانواده‌ها، رویکرد تحقیق را در پیش‌گرفته است تا با شناسایی ژن‌های معیوب قبل از تولد، از تولد فرزندان معلول جلوگیری شود.

در آغاز این جلسه حسین فلاح فرماندار میبد با اشاره به اولویت ۵۰ گانه این شهرستان در سال جاری و تأکید بر همه دستگاه‌ها در تحقق این اولویت‌ها در شهرستان میبد گفت: یکی از این اولویت‌ها تکمیل جاده مسیر ورزنه است که مثلث محور گردشگری اصفهان، یزد و شیراز محسوب می‌شود و در سال گذشته برای اجرای آن ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان جذب اعتبار شد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group