02 مهر 1400 ساعت 21:52

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی:
در جلسه شورای آموزش‌وپرورش شهرستان میبد که در بیت آیت‌الله اعرافی با حضور امام‌جمعه و اعضای این شورا برگزار شد؛ مدیر آموزش‌وپرورش میبد از تهیه برش شهرستانی بیانیه گام دوم انقلاب خبر داد.

به گزارش میبد آدینه ، محسن موحدی فرد با تشریح سرفصل‌های هفت‌گانه بیانیه گام دوم افزود: ازآنجاکه علم و پژوهش، معنویت، اقتصاد، عزت ملی و سبک زندگی بخشی از این سرفصل‌هاست دربرش شهرستانی هم با تکیه‌بر این سرفصل‌ها، ایجاد پارک فناوری و توسعه علم، کاهش هزینه‌های دولت، عدالت آموزشی و مبارزه با فساد پرداخته می‌شود.

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در این جلسه با قدردانی از این حرکت آموزش‌وپرورش گفت: آموزش‌وپرورش باید با زمان‌بندی دقیق، برش شهرستانی بیانیه گام دوم را تدوین و عملیاتی کند.

امام‌جمعه میبد با اشاره به برنامه‌های حوزه‌های علمیه کشور در ایجاد توافقنامه‌های فی‌مابین بین سازمان‌ها و ارگانها گفت: نخستین برنامه ۵ ساله مشترک حوزه با آموزش‌وپرورش کلید خورده است که آموزش‌وپرورش میبد می‌تواند پس از نهایی شدن این طرح، برای پیشبرد اهداف خود از این طرح بهره ببرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: آموزش‌وپرورش باید برای انجام فعالیت‌های برنامه‌ای و نرم‌افزاری خود به دنبال منابع پایدار باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با یادآوری اهمیت آموزش‌وپرورش افزود: اداراتی مثل اوقاف و امور خیریه و مسکن و شهرسازی هم باید برای رفع مشکلات موجود در کنار آموزش‌وپرورش قرار گیرند.

گزارشی از تحلیل آماری دانش آموزان در سال ۹۹، فعالیت‌های قرآنی، فرهنگی و هنری و ورزشی از دیگر مباحث این جلسه بود.

© طراحی :

Template Design:Dima Group