02 مهر 1400 ساعت 21:28

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام غفوری:
وی تصریح کرد: نظام استکباری به سرکردگی ترامپ برای نجات صهیونیست‌های در گل مانده و در حال نابودی وارد صحنه شده است تا با طرح معامله قرن، آرمان‌های فلسطین را نابود و اسرائیل را نجات دهد.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه موقت میبد با قدردانی از حضور گسترده مردم روزه‌دار شهرستان میبد درراهپیمایی روز جهانی قدس به تحلیل مظلومیت فلسطین و قرار گرفتن سرزمین مقدس قدس در دست رژیم غاصب صهیونیستی، روز جهانی قدس را میراث گران‌بهای معمار کبیر انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: این روز برای نجات فلسطین مظلوم به‌عنوان پاره تن اسلام بلکه قلب دنیای اسلام، رمزی است که هرروز جلوتر می‌رویم و فراگیرتر می‌شود.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری افزود: روزی که در سال ۱۹۰۵ مستکبران هجرت یهودیان اروپایی به سرزمین فلسطین را بی‌سروصدا آغاز کردند و یک دوره‌ای را رژیم غاصب صهیونیستی، این تعداد را تا سال ۱۹۴۸ افزایش دادند.

وی بابیان اینکه بعد از جنگ جهانی دوم هنوز اسرائیلی در کار نبود اما فلسطین تحت قیمومیت انگلیس اداره می‌شد افزود: انگلیسی‌ها هرچه توانستند یهودی‌ها را از سراسر عالم به سرزمین فلسطین هجرت دادند و کل اراضی که مربوط به دولت فلسطین بود همه را تحویل یهودی‌ها دادند.

حجت‌الاسلام غفوری خرید زمین‌های فلسطینی‌ها به قیمت گزاف از سوی یهودیان را از دیگر سیاست‌های انگلیسی‌ها در خاک فلسطین خواند و گفت: بنابراین در سال ۱۹۴۸ یهودیان رسماً دولت جعلی صهیونیستی را در خاک فلسطین اعلام کردند که خیانت بزرگی در حق دنیای اسلام شد که به‌وسیله انگلیسی‌ها و همدستانشان در غرب انجام شد و در ادامه آمریکایی‌ها کار را تحویل گرفتند و تا امروز کل اروپا با سردمداری امریکا کار را پیش می‌برند.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه در آن دوران بلوک شرق یعنی اتحاد جماهیر شوروی هم با بلوک غرب هم با تأسیس دولت مجعول صهیونیستی هم‌داستان شد گفت: قتل‌عام و جنایت‌های گسترده‌ای مثل دیر یاسین در سال ۱۳۲۷ رخ داد و تا سال ۶۱ هم که اردوگاه‌های صبرا و شتیلا را در بیروت که فلسطینی‌های آواره و مظلوم آنجا ساکن بودند قتل‌عام‌های رژیم صهیونیستی در وحشت در بین مردم فلسطین افزودند تا اینکه فلسطینیان خانه و زمین‌های خود را رها و فرار کردند و صهیونیست‌ها روزبه‌روز جلو آمدند و بر سرزمین فلسطین مسلط شدند.

خطیب جمعه موقت میبد تصریح کرد: وقتی‌که انقلاب اسلامی در سال ۱۳۵۷ به پیروزی رسید ورق برگشت.

حجت‌الاسلام غفوری پیروزی صهیونیست‌ها در چند جنگ با کشورها به دلیل ضعف دولت‌ها گفت: اما انقلاب شما ملت مجاهد و متعهد آمد و جای قدرت را تغییر داد و قدرت را از دست ابرقدرت‌ها خارج و به دست ملت‌ها انداخت.

وی افزود: و آن چیزی بود که سرنوشت دنیای اسلام را در ایران اسلامی، منطقه و جهان تغییر داد چراکه این انقلاب زمینه‌ساز ظهور منجی عالم بشریت است.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه امروز با ۴۰ سال پیش به‌طورکلی متفاوت است افزود: آن روز اسرائیل به هرکجا می‌خواست حمله می‌کرد و همیشه هم پیروز میدان بود و ملت فلسطین همیشه در حال فرار و شهید دادن بود اما امروز وقتی رژیم صهیونیستی و رئیس‌جمهور احمق آن از برای پیروزی در انتخابات دست‌به‌کار عجیب می‌زند و به باریکه غزه حمله می‌کند با باران موشک‌هایی که از غزه به‌سوی مناطق مختلف این رژیم روانه می‌شود به‌زانو درمی‌آید.

وی تصریح کرد: این نیست جز اینکه انقلاب اسلامی سرنوشت مبارزه را تغییر داد و مبارزه از دست دولت‌های بی‌خاصیت گرفت و به دست ملت‌هایی که مجاهدانه و ایثارگرانه و ایمان و اعتقاد به خدا می‌جنگند داد.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه استکبار تمام راه‌های ممکن را برای نجات رژیم صهیونیستی رفته است افزود: درگذشته اختیار کشورها در دست استکبار بود اما امروز اختیار مجاهدان در دست خودشان است و برای آزادی فلسطین از کسی اجازه نمی‌گیرند.

خطیب جمعه موقت میبد گفت: حزب‌الله لبنان و مجاهدان فلسطین برای اینکه رژیم صهیونیستی را مجبور کنند که نتواند آزادانه دست به هر جنایتی بزند کافی است و اگر امروز دست به جنایت نمی‌زند از ترس موشک‌های حزب‌الله است.

وی تصریح کرد: نظام استکباری به سرکردگی ترامپ برای نجات صهیونیست‌های در گل مانده و در حال نابودی وارد صحنه شده است تا با طرح معامله قرن، آرمان‌های فلسطین را نابود و اسرائیل را نجات دهد.

حجت‌الاسلام غفوری با تشریح محتوای کلی معامله قرن گفت: امریکا طرحی داده است که با پول کشورهای عربی مثل رژیم آل یهود، شیوخ امارات، بحرین و نظایر این‌ها در مناطق فلسطینی نشین موجود در سرزمین فلسطین سرمایه‌گذاری اقتصادی کنند به‌اصطلاح برای رونق اقتصادی فلسطینیان که وضع اقتصادی فلسطینیان بهتر شود.

امام‌جمعه موقت میبد با اشاره به برگزاری کنفرانسی در مردادماه پیرامون این سیاست‌های ظاهری و دستکش‌های مخملین در بحرین افزود: آنها می‌خواهند وزرای اقتصادی کشورهای اسلامی را دعوت کنند اما اصل موضوع این است که اولاً فلسطینی‌ها بخشی از کرانه باختری را هم که در دست دارند تحویل اسرائیل بدهند دوم بیت‌المقدس را هم تحویل آنها بدهند که دیگر از پایتختی قدس برای فلسطین صرف‌نظر کنند جز چند محله از قدس که دست دولت فلسطین باشد.

وی خاطرنشان کرد: مطلب دیگری که در این معامله ننگین پیش‌بینی کرده‌اند این است که فلسطینی‌ها از حق بازگشت به سرزمین خودشان صرف‌نظر کنند و فلسطینی‌ها دولت غاصب اسرائیل را به رسمیت بشناسند آن‌وقت اجازه داشته باشند که در بخشی از کرانه باختری و غزه و چند محله قدس دولت مستقل فلسطینی تشکیل دهند.

حجت‌الاسلام غفوری با تأکید بر اینکه آمریکایی‌ها کلاه گشادی دوخته‌اند تا سر فلسطینی‌ها و امت اسلام بگذارند گفت: یهودی کردن سرزمین فلسطین خواب پریشانی است که هرگز تعبیر نخواهد شد بلکه رؤیاهای صادقه ای که مجاهدان درراه خدا دیده‌اند تعبیر خواهد شد.

خطیب جمعه موقت میبد تصریح کرد: به برکت روز جهانی قدس و مجاهدت‌های همه ملت‌های مسلمان دنیای اسلام و مردم فلسطین و حزب‌الله لبنان، به‌زودی اسرائیل نابود و سرزمین فلسطین آزاد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به ملت فلسطین اعلام می‌کنیم شما مظلومانه در محاصره مقاومت می‌کنید و بیش از یک‌میلیون نفر در گرسنگی در برابر صهیونیست‌ها مقاومت می‌کنند می‌دانیم و بدانید ملت بزرگ ایران حامی شما بوده است و تا آزادی قدس شریف و کشور عزیز فلسطین حتی یک‌لحظه شما را تنها نخواهد گذاشت.

امام‌جمعه موقت میبد در ادامه سالروز ارتحال معمار کبیر انقلاب حضرت امام خمینی رحمه‌الله علیه را گرامی داشت و افزود: شما ملت بزرگ ایران بهتر از هرکسی عظمت، جامعیت، علم و عرفان، شجاعت و استقامت امام را می‌دانید که با فداکاری حتی فرزند خودش درراه اسلام و خدا داد و خم به ابرو نیاورد.

وی با اشاره به‌سادگی زندگی امام و پرهیز وی از تجمل‌گرایی گفت: امام مثل ضعیف‌ترین اقشار جامعه زندگی کرد و اجازه نمی‌داد اطرافیانش کوچک‌ترین کار تجملاتی انجام دهند.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه استقبالی که از امام شد بالاترین استقبال تاریخ بود و تشیع امام را هم نظیرش را تاریخ سراغ نداشت افزود: روزی که امام آمد و روزی که رفت عظمتش بیشتر شد چراکه در سیره و سنت و عمل زندگی از، جامعه احساس کرده بود که امام حقیقتاً به مره‌ شریعت و دین و اسلام عمل می‌کند.

خطیب جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: اینکه این‌همه رزمنده به‌فرمان امام در جبهه حضور پیدا کردند و باافتخار به شهادت رسیدند به خاطر این بود که امام را شناخته بودند.

وی تصریح کرد: ای امام بزرگوار این ملت در حضور امروزش در راهپیمایی روز جهانی قدس در عمل شهادت داد که به سیره و سنت شما وفادار مانده است.

© طراحی :

Template Design:Dima Group