02 مهر 1400 ساعت 21:47

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز عید فطر گفت: ما برای ادامه راه و عبور از بحران‌ها نیازمند به خودباوری، بازسازی خود، چشم نداشتن به بیگانگان و تکیه‌بر قدرت ملت هستیم و مسئولین، جوانان و ملت ما باید خود را باور کنند.

به گزارش میبد آدینه ، حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در خطبه‌های نماز عید فطر همه نمازگزاران را که در یک پایان مسابقه الهی در نماز باشکوه عید سعید فطر حضور یافته بودند خطاب قرار داد و گفت: آنگاه که روز عید فرارسد خداوند ملائکه خود را به زمین گسیل می‌دارد و در هر کوچه و خیابان ملائکه خداوند فریاد می‌زنند یا امت محمد؛ ای انسان‌هایی که یک ماه در یک آزمون الهی بزرگ شرک کردید به پا خیزید برای نماز عید فطر و از خدا درخواست کنید امروز برای شما نمازگزاران عید فطر و روزه‌داران رمضان خداوند اجری بزرگ اعطا و گناهان بزرگ را خواهد بخشید.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه در هر دو سوره اعلی و شمس بر تزکیه نفس انگشت گذاشته‌شده است افزود: ما باید برای آینده خود تزکیه و تهذیب را در رأس کار خود قرار دهیم.

آیت‌الله اعرافی گفت: برای خودسازی باید در مسائل اخلاقی و معنوی اهل محاسبه، عاقبت‌اندیش و نگاه به پایان کار مسیر رستگاری باشیم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با گرامی داشت چهاردهم خرداد سالروز رحلت امام راحل و شهدای پانزدهم خرداد گفت: به فضل الهی امروز انقلاب اسلامی باهمت بلند ملت ایران جهان را ازلحاظ موازنه قوا وارد مرحله جدیدی کرده است، راهپیمایی‌های ۴۰ ساله ملت ایران و ایثار و شهادت شما، زمان امروز را با سابق متفاوت کرده است.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه سه دهه قبل اسلام یک قدرت اجتماعی سیاسی و نظامی حاکم و دارای سخن در جهان نبود افزود: امروز به فضل خداوند موازنه قوا در عالم به نفع ملت‌های محروم و قدرت عظیم معنوی و اسلام و گفتمان اسلام تغییر کرده است.

خطیب نماز عید میبد گفت: بیانیه گام دوم آغاز عصر جدید این تغییر موازنه قوا و آمادگی برای ساختن یک تمدنی که شانه‌به‌شانه تمدن‌های بزرگ عالم بزند هست.

وی بابیان اینکه این بیانیه باید در بین مسئولین، ملت و جوانان ما موردتوجه قرار گیرد، تصریح کرد: هفت‌بند این منشور بزرگ راهبردی باید موردتوجه قرار گیرد.

امام‌جمعه میبد با قدردانی از ملت بزرگ ایران و ملل اسلامی و جبهه مقاومت در خلق حماسه بزرگ در راهپیمایی روز جهانی قدس امسال گفت: حماسه راهپیمایی روز جهانی قدس امسال دشمن را خیره و آن‌ها را به عقب راند.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: مردم ما در میبد و استان و ملت ما در سراسر کشور و صدها ملت عالم و جبهه مقاومت در روز قدس نشان دادند که با زبان روزه با روح پایداری و مقاومت در برابر غصب فلسطین و تعددی به روح ملت‌های مظلوم خواهند ایستاد.

برای عبور از بحران‌ها نیازمند به خودباوری هستیم

آیت‌الله اعرافی گفت: شما در آزمون قدس، جمعه‌های باشکوه ماه رمضان، جماعت‌ها و نمازهای بسیار پررونق و جلسات قرآنی و شب‌های قدر و احیا و اطعام و رسیدگی به فقرا و مستمندان موفق بودید.

وی افزود: ما برای ادامه راه و عبور از بحران‌ها نیازمند به خودباوری، بازسازی خود، چشم نداشتن به بیگانگان و تکیه‌بر قدرت ملت هستیم و مسئولین، جوانان و ملت ما باید خود را باور کنند.

امام‌جمعه میبد با اشاره به اینکه امروز نیازمند ابتکار و خلاقیت، شجاعت و وحدت و همگامی هستیم افزود: انتظار می‌رود فرماندهی بزرگ انقلاب وقتی‌که فرمانی دادند و راهی را نشان دادند؛ مسئولان و دست‌اندرکاران ما سخنی متفاوت نگویند؛ راه او را بپیمایند و نگاهشان به انگشت آن فرماندهی باشد که از سکوی بلند رهبری آن‌ها را هدایت می‌کند.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه از رازهای آرامش مردم، ادارات سالم است تصریح کرد: ما مسئولین باید تلاش کنیم ادارات ما مظهر پاکی و سلامت، خرد عقل و دانش و تلاش و مجاهدت باشد و از رشوه و پارتی‌بازی دور باشد.

وی افزود: مسیر اداری برای مردم، سرمایه‌گذاران و صنعت ما مسیر سالمی باشد.

امام‌جمعه میبد گفت: ما مشکلات متعددی داریم که با دست مردم و همت مسئولین باید حل شود، مساله جمعیت مساله مهمی است و این روند رشد جمعیت آینده خطرناکی را رقم می‌زند.

وی با اشاره مسکوت ماندن قانون در مجلس پیرامون رشد متوازن جمعیت گفت: انتظار می‌رود مجلس این قانون را امسال به سرانجام برساند.

آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: مساله جمعیت، ازدواج، افزایش سن ازدواج، طلاق و جرائمی که در بحث رانندگی است مباحثی که در مفاسد اخلاقی و نزاع‌ها است مشکلاتی است که ما و شما باید آن را حل کنیم.

© طراحی :

Template Design:Dima Group