02 مهر 1400 ساعت 21:37

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی در هدان:
آیت‌الله اعرافی با تأکید بر این‌که انقلاب اسلامی منطقی دارد که ترس و کوتاه آمدن در آن معنی ندارد، گفت: آمریکایی‌ها فهمیده‌اند که توپ‌وتشر آنها به جایی نخواهد رسید، البته ملت ما سختی‌هایی هم می‌بیند، اما این ملت مقاوم است و بر همه اینها پیروز خواهد شد.

به گزارش میبد آدینه به نقل از خبرنگار خبرگزاری حوزه در همدان، آیت‌الله علیرضا اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه کشور، ظهر امروز در مراسم اربعین شهید روحانی حجت‌الاسلام مصطفی قاسمی و گرامیداشت یاد و خاطره شهید حجت‌الاسلام خرسند، امام‌جمعه کازرون، گفت: امروز انقلاب اسلامی در یک نقطه عطف بسیار تاریخی در جهان قرارگرفته است.

وی به جنگ جهانی دو و تقسیم قدرت در جهان اشاره کرد و افزود:‌ پنج کشور نقشه جهان را روی میز گذاشته و دنیا را میان خود تقسیم کرده بودند و بیشتر کشورهای دنیا نیز مستعمره این کشورها بودند، اما به‌مرورزمان این قدرت‌ها به دو بلوک شرق و غرب تقسیم شدند.

آیت‌الله اعرافی، ادامه داد: ذخایر و معادن، فرهنگ جهان را گوشت قربانی دولت‌ها کرده و کشورها را ازلحاظ فرهنگی و اقتصادی به خود وابسته کردند و باید گفت ظلم‌های آنها بعد از جنگ جهانی بسیار عجیب بوده است.

وی بابیان اینکه کشورهای استعمارگر بعد از جنگ جهانی دو حتی بر زبان کشورها هم تأثیر گذاشتند یادآور شد: بعد از جنگ جهانی شاهد تغییر زبان و سبک زندگی کشورهای مستعمره نیز بودیم و متأسفانه جهان اسلام در این مرحله تاریخی آرام و بی‌تفاوت بودند.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور تأکید کرد: ایجاد رژیم صهیونیستی، کشورهای وابسته و جهانی غارت‌زده یادگار جنگ جهانی است که امروز هم پس از گذشت سال‌ها بازهم شاهد آن هستیم.

آیت‌الله اعرافی، به حرکت‌های صورت گرفته در تاریخ اشاره کرد و گفت: گاهی اوقات ملت‌ها نمی‌دانند و در جهل به سر می‌برند و یا اینکه می‌دانند و عزم لازم برای حرکت را دارا نیستند.

وی، حوزه‌های علمیه و روحانیت را عناصر همیشه بیدار در طول تاریخ خواند و گفت: اولین فریاد انقلاب اسلامی ۵۰ سال قبل از مدرسه فیضیه بلند شد و آن را باید نقطه عطف تاریخی در کل جامعه بشری عنوان کرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: تلاش شِمرهای زمان برای نابودی انقلاب به این دلیل است که آنها مخالف دین هستند، چراکه انقلاب اسلامی موازنه دین‌مداری را تغییر داده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، فکر و اندیشه اسلامی الهی امروز را برخاسته از حوزه‌های علمیه و انقلاب اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: صد هزار تحصیل‌کرده حوزه‌های علمیه امروز در بیش از ۱۰۰ کشور جهان حضور دارند که این امر حاصل تلاش حوزه‌ها و خون مقدس شهداست.

آیت‌الله اعرافی، وجود جریان فکری برگرفته از انقلاب اسلامی را دلیل اصلی عصبانیت ترامپ و دشمنان اسلام دانست و گفت: دشمنان برای از پا درآوردن انقلاب اسلامی و دین به هر شیوه و راه ظالمانه‌ای متوسل می‌شوند تا به هدف خود برسند.

وی بابیان اینکه جمهوری اسلامی در طول ۴۰ سال گذشته با شجاعت در مقابل استکبار ایستاده است، بیان داشت: انقلاب اسلامی منطقی دارد که ترس و کوتاه آمدن در آن معنی ندارد، البته متأسفانه گاهی اوقات در موضوعاتی هم کوتاه آمده‌ایم و نتیجه آن را هم دیده‌ایم و این به خاطر نداشتن دقت لازم و عدم توجه به گفتمان انقلاب بوده است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر اینکه دشمنان آمده‌اند تا رموز اقتدار گفتمان انقلاب اسلامی را از دست ما بگیرند، ادامه داد: در عالم، عناصر مهم اقتدار نرم و سخت داریم که دشمنان آمده‌اند با حیله‌های مختلف عناصر اقتدار را از ما جدا کنند که مهم‌ترین عنصر، جبهه درونی، استحکام فکری و قدرت علمی و معرفتی ماست.

وی با اشاره به این‌که روحانیت در طول تاریخ همیشه در خدمت اسلام و انقلاب و در کنار مردم بوده است، یادآور شد: دشمنان بدانند روحانیت در ذات خود خدمتگزار ملت است، البته ممکن است استثناهایی نیز وجود داشته باشد، اما ذات این نهاد خدمت به مردم، مستضعفان و نیازمندان است.

آیت‌الله اعرافی به سفر نخست‌وزیر ژاپن نیز اشاره کرد و بیان داشت: مسئولان بدانند که حل‌وفصل تمام قضایا به قدرت خون شهدا، ایستادگی و مقاومت در برابر دشمن است نه یک سری کارهایی که در گذشته نتیجه آن را دیده‌ایم.

وی با تأکید بر اینکه روحانیت از مردم جدا نخواهد شد و انقلاب نیز از آنِ مردم است، بیان کرد: در روز قدس باوجود برخی کم‌کاری‌ها از سوی مسئولان، ملت به صحنه آمدند؛ راه را ادامه می‌دهیم و ترس و رعب به دل عاشقان و پیروان شهیدان و انقلاب اسلامی راه ندارد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه اهل تعرض و تعدی به هیچ کشوری نیستیم، افزود: دشمنان بدانند در ایران میلیون‌ها سرباز مجاهد و سردار شجاع وجود دارد و این جبهه بزرگ با تسلیحات و تجهیزات پیشرفته مقابل آنها خواهد ایستاد.

عضو شورای عالی حوزه‌های علمیه کشور خطاب به دشمنان تصریح کرد: مقام معظم رهبری و مسئولان ما گفته‌اند اهل تعرض و تعدی به هیچ کشوری نیستیم، اما اگر روزی دشمنان تعرض کنند، این تجربه متفاوتی برای آنها خواهد بود و بینی آنها به خاک مالیده خواهد شد.

آیت‌الله اعرافی بیان اینکه اسرائیل امروز در گوشه‌ای محصور و درگیر است و در محاصره جبهه مقاومت هرگز قدرت تحرک نخواهد داشت، ادامه داد: چند کشور حقیر و وابسته که با خرج پول نفت به نوکری استکبار مشغول هستند نیز راه به جایی نخواهند برد.

وی خاطرنشان کرد: اروپایی‌ها امتحان خوبی ندادند و اقدامات هنجارشکنانه آنها نشان از بی‌وفایی و کژفهمی آن‌هاست و اینکه نتوانستند به تعهدات خود عمل کنند نشان از ضعف و زبونی آن‌هاست.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه امروز در دنیا مشخص شد اروپا مقابل آمریکا اصلاً عددی به شمار نمی‌آید، یادآور شد: آمریکایی‌ها فهمیده‌اند که توپ‌وتشر آنها به جایی نخواهد رسید، البته ملت ما سختی‌هایی هم می‌بیند، اما این ملت مقاوم است و بر همه اینها پیروز خواهد شد.

 

© طراحی :

Template Design:Dima Group