02 مهر 1400 ساعت 22:12

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در جلسه میراث فرهنگی و صنایع‌دستی این شهرستان بر پنج اصل در توسعه و احیاء و بازآفرینی صنایع‌دستی و آثار تاریخی تأکید کرد.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه میبد گفت: اصل اول این است که باید خیرین میراث فرهنگی داشته و در کنار کار ادارات، مردم را در بحث آثار تاریخی و صنایع‌دستی هرچه بیشتر مشارکت دهیم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور نگاه فرابشخی مسئولین به میراث فرهنگی و آثار تاریخی را دومین اصل توسعه و احیاء بازآفرینی صنایع‌دستی و آثار تاریخی خواند و افزود: همه مسئولین باید در این راستا سهم و نقش خود را ایفا کنند.

وی تصریح کرد: احیاء و صیانت از آثار تاریخی و صنایع‌دستی باید جامع و متوازن دنبال شود بنابراین ضمن پرداختن به زیلو به‌عنوان صنایع‌دستی برند، از عرصه‌های دیگر نباید غافل شد.

آیت‌الله اعرافی چاره‌اندیشی برای تنوع صنایع‌دستی و استفاده از طرح‌های درون‌زا در احیاء صنایع‌دستی را مهم خواند.

امام‌جمعه میبد تأکید کرد: برای اینکه خروجی کار، سنجیده، علمی و منسجم باشد باید کارها نظام‌مند و منسجم دنبال شود.

وی خاطرنشان کرد: فرمانداری برای اینکه همه ادارات نقشی را در احیاء و توسعه صنایع‌دستی ایفا کنند باید جدول برنامه‌ای طراحی کند.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به ۵۱ طرح اولویت‌دار این شهرستان هم گفت: مباحث ثبت جهانی، احیاء خانه آیت‌الله حائری، آزادسازی حریم، بناهای تاریخی، بحث موزه‌ها و راسته‌بازار از طرح‌هایی است که باید برای انجام آن تلاش شود.

© طراحی :

Template Design:Dima Group