02 مهر 1400 ساعت 22:28

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

امام جمعه موقت میبد:
حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به توقیف کشتی حامل نفت ایران توسط انگلیسی‌ها گفت: انگلیسی‌ها با فشار آمریکایی‌ها بازی خطرناکی را شروع کرده‌اند.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه انگلیسی‌ها خود از داخل دچار بی‌هویتی شده‌اند افزود: آنها با برکناری نخست‌وزیرشان هنوز نمی‌دانند که جزء اتحادیه اروپا هستند یا نه.

خطیب جمعه موقت میبد تصریح کرد: بعد از ساقط شدن پهپاد گران‌قیمت امریکا توسط سپاه عزیز ما، آنها نتوانستند غلطی بکنند.

وی بابیان اینکه نباید با دم شیر بازی کنند افزود: ممکن است بازی‌ای را از روی جهالت در منطقه شروع کنند اما پایانش دست آنها نخواهد بود و این آغاز درس عبرت بزرگ‌تری برای استکبار در منطقه و عرصه بین‌المللی خواهد بود.

امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: همان‌طور که در برجام یک سال بعد از خروج آمریکا، ایران قدم‌به‌قدم تعهداتش را کاهش می‌دهد و سطح درصد غنی‌سازی خود را بالا برد و اگر در آینده گام‌های مؤثرتری انجام ندهند درس عبرتی به آنها خواهد داد که هیچ‌وقت فراموش نخواهند کرد.

حجت‌الاسلام غفوری در ادامه با گرامی داشت سالروز تأسیس شورای نگهبان گفت: شورای نگهبان از نهادهای بسیار مهم و تأثیرگذار در نظام مقدس جمهوری اسلامی است، نهادی است که مسئولیت نظارت بر قانون‌گذاری، تفسیر قانون اساسی، نظارت بر برگزاری و سلامت انتخابت بر عهده آن است.

وی بابیان اینکه در بعضی از کشورها مجلس سنا این کار را انجام می‌دهد افزود: در کشور ما ۱۲ نفر از فقها و حقوق‌دانان این وظیفه را انجام می‌دهند و بی‌توجهی و مخالفت با شورای نگهبان همان‌طور که امام راحل فرمودند؛ امری بسیار خطرناک است.

امام‌جمعه موقت میبد دهه کرامت و میلاد باسعادت حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و هشتمین اختر تابناک امامت و ولایت حضرت علی بن موسی‌الرضا (ع) را به شیعیان آن حضرت تبریک گفت.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری افزود: زندگی امام رضا (ع) خود مکتب تعلیمی برای تمام امورات زندگی شیعیان است.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به نقش تربیتی امام رضا (ع) تصریح کرد: در آن زمان امام رضا (ع) شاگردان زیادی را تربیت کرد به‌طوری‌که مأمون عباسی احساس خطر کرد و ایشان را از مدینه به بهانه ولایت‌عهدی به خراسان آورد.

وی در ادامه با گرامی داشت سالروز قیام مردم مشهد و به خاک و خون کشیدن مردم توسط رضاخان در مسجد گوهرشاد گفت: رضاخان بعد از بازگشت از عثمانی و دیدارش با آتاتورک لائیک، با کشیدن چادر و روسری زنان، اقدام به کشف حجاب در ایران کرد و در ۲۱ تیرماه ۱۳۱۴، با کشتن مردم، جوی خون راه انداخت.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینکه این سیاست کنار گذاشتن حجاب سیاست انگلیسی‌ها در ایران بود گفت: هدف از این سیاست تغییر فرهنگ در کشور بود.

حجت‌الاسلام غفوری خاطرنشان کرد: رضاخان به دنبال برچیده شدن مجالس روضه‌خوانی امام حسین (ع)، کنار رفتن لباس روحانیت و کشف حجاب در ایران بود تا ریشه دین و مذهب اسلامی را در ایران بخشکاند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group