02 مهر 1400 ساعت 21:25

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

این‌جانب علیرضا حسنی ده آبادی در سال ۱۳۴۵ در محله‌ی ده آباد میبد در یک خانواده مستضعف به دنیا آمدم، پدرم یک کارگر بسیار زحمتکش هست که با زحمت‌های فراوان زندگی را اداره می‌کرد.

بسمه‌تعالی

 این‌جانب علیرضا حسنی ده آبادی در سال ۱۳۴۵ در محله‌ی ده آباد میبد در یک خانواده مستضعف به دنیا آمدم، پدرم یک کارگر بسیار زحمتکش هست که با زحمت‌های فراوان زندگی را اداره می‌کرد.

در سن پنج‌سالگی مرا به مکتبخانه برای تعلیم قرآن بردند، باعلاقه‌ای که داشتم در مدت کم تمام قرآن را فراگرفتم و بعد با کمک استاد به بچه‌ها تعلیم قرآن می‌دادم.

دوران دبستان را که در نظام ستم‌شاهی بود گذراندم و اول راهنمایی بودم که انقلاب شکوهمند اسلامی واقع شد.

ازآنجایی‌که از کودکی با مسجد و روحانیت ارتباط داشتم، با انجمن اسلامی در مدرسه علاوه بر اقامه نماز جماعت توسط خودم، به‌عنوان دانش‌آموز کارهای فرهنگی را در مدرسه شروع کردیم و با دوستان دانش‌آموز مطالعه بعضی از کتب شهید مطهری (ره) را در برنامه قرار دادیم.

باعلاقه‌ای که به حوزه علمیه داشتم، یک سال دبیرستان را در رشته انسانی دوام آوردم و در سال ۱۳۶۲ به‌عنوان طلبه در مدرسه امام و عبدالرحیم خان یزد مشغول به تحصیل شدم.

در سال ۱۳۶۶ ازدواج نمودم و حاصل این ازدواج سه فرزند پسر هست.

بنا بر امر مرحوم حجت‌الاسلام حاج‌آقا روحانی حدود سال ۱۳۶۸ به میبد آمدم و مسئولیت ستاد نماز جمعه میبد را پذیرفتم و همچنان به تحصیل ادامه دادم.

با رحلت مرحوم آیت‌الله اعرافی (ره) و امام‌جمعه شدن خلف صالح اش در معیت مرحوم حجت‌الاسلام حاج‌آقا یحیی زاده در دفتر معظم له مشغول شدم و با تأسیس حوزه علمیه خواهران در میبد، تدریس را در حوزه خواهران و برادران شروع کردم و تدریس در حوزه برادران تابه‌حال ادامه داشته است.

سال ۱۳۷۷ با زحمت فراوان به شهر مقدس قم رفتم و در درس خارج حضرت آیت‌الله مکارم و تفسیر حضرت آیت‌الله جوادی آملی شرکت کردم.

متأسفانه باوجود مشکلاتی که داشتم، با مشورت بعضی بزرگان و درحالی‌که یک سال بیشتر از سکونتم در قم نگذشته بود دوباره به میبد برگشتم و در حوزه علمیه و دفتر امام‌جمعه میبد مشغول به خدمت هستم.

از سال ۱۳۶۵ تاکنون در امر مقدس تبلیغ و منبر مشغول هستم و از سال ۱۳۶۶ تابه‌حال اقامه جماعت در مساجد متعدد شهرستان داشته‌ام.

در سال ۱۳۹۴ با حسن ظن حضرت آیت‌الله اعرافی (دام‌ظله) به‌عنوان امام‌جمعه موقت شهرستان میبد منصوب شدم و در خدمت مردم خوب شهرستان هستم.

© طراحی :

Template Design:Dima Group