02 مهر 1400 ساعت 21:49

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت الاسلام کارگر:
امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به تحریم‌های امریکا برای به‌زانو درآوردن ایران اسلامی به هر قیمتی، گفت: آمریکایی‌ها با اهرم تحریم و فشار و تهدید می‌خواستند ملت ایران را پای میز مذاکره بکشانند و با خلع سلاح، قدرت دفاعی آن‌ها را بگیرند.

به گزارش میبد آدینه ، حجت‌الاسلام محمود کارگر تصریح کرد: اما ملت با پشت سر گذاشتن سختی‌های سال ۹۶ و ۹۷ امروز از آرامش نسبی برخوردار است.

خطیب جمعه موقت میبد با اشاره به نتیجه برجام و دل نبستن ملت به برجام گفت: امروز دفاع ملی در ایران پیداشده است که با اتکا به توان داخلی و جوانان خود توانسته است در نهم مرداد امسال اولین بار عرضه صادرات بنزین از پالایشگاه ستاره خلیج‌فارس در عرصه بین‌المللی را تجربه کند.

وی با تأکید بر اینکه در این شرایط سخت این سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بود که باوجود تحریم‌های بی‌سابقه دشمن زیر بار مسئولیت عظیم‌ترین پروژه‌ها برود و به ملت ایران آبرو بخشد گفت: طبق گزارش بانک جهانی و با کاهش تحریم‌های امریکا، فعالیت اقتصادی ایران در سال‌های ۲۰۲۰ و ۲۰۲۱ افزایش‌یافته و در مسیر آغاز پیشرفت قرار خواهد گرفت که هر چه از آن بگذرد اشتغال بیشتر را برای کشور به ارمغان خواهد آورد و این یعنی اینکه آینده روشنی را در پیش روداریم.

امام‌جمعه موقت میبد با گرامی داشت سالروز جنگ ۳۳ روز مقاومت گفت: یکی از دستاوردهای جنگ ۳۳ روزه مقاومت با اسرائیل تجلی مقاومت به‌عنوان یک نیروی تأثیرگذار در منطقه بود.

حجت‌الاسلام کارگر بابیان اینکه برخلاف دیگر جنگ‌ها، ابهت اسرائیل در این جنگ شکسته شد و جبهه مقاومت خودش را نشان داد، افزود: ایجاد قدرت بازدارندگی در مقابل اسرائیل، افزایش قدرت و توان نظامی باتجربه این جنگ و شکل‌گیری محور مقاومت در منطقه با الگو گیری از مقاومت از دستاوردهای این جنگ بود.

خطیب جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به تصویب حذف چهار صفر از پول ملی و تجربه‌های بیش از یک‌صد کشور در این راستا گفت: در برخی از کشورها این سیاست در تورم جواب داده و امیدواریم با دقت نظر مسئولین، ما هم از مزایای این سیاست استفاده و از مضراتش به دورباشیم.

حجت‌الاسلام کارگر در پایان یاد و خاطره شهید صارمی و روز خبرنگار را گرامی داشت و گفت: سرعت عمل، دقت و امانت‌داری سه امر مهم در عرصه خبرنگاری است که امیدواریم خبرنگاران پرتلاش و زحمتکش به این وظیفه خود توجه کنند.

امام‌جمعه موقت میبد، روز اعلام استقلال بحرین از ایران را خاطرنشان کرد و آن را یکی از داستان‌های پر غصه ملت ایران خواند.

حجت‌الاسلام کارگر بابیان اینکه سال ۱۳۵۰ بحرین به علت بی‌کفایتی رژیم پهلوی و همچنین خباثت انگلیس از سرزمین مادری خود جدا شد، تصریح کرد: با جدا شدن بحرین امروز این سرزمین مهم و سوق‌الجیشی که چهاردهمین استان ایران بود تحت سلطه انگلیس و امریکا قرار گرفت و عملاً در سال ۱۹۹۵ به‌طور رسمی به مقر اصلی ناوگان پنجم امریکا بدل شد.

خطیب جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: اگر بحرین از ایران جدا نمی‌شد؛ برابر قوانین حقوق بین‌الملل دریاها، امروز ۷۰ درصد مساحت خلیج‌فارس خاک ایران بود و منابع گازی و کربنی و منابع پروتئینی مال ایران بود.

وی افزود: تمام تردد کشتی‌های غیر ایرانی یا باید به ایران حق عبور می‌دادند یا از مسیر دیگر تردد می‌کردند.

امام‌جمعه موقت میبد گفت: اگر بحرین از ایران جدا نمی‌شد؛ امروز تمام صنعت مروارید خلیج‌فارس به ایران تعلق داشت و این جزیره با موقعیت سوق‌الجیشی خود می‌توانست اهرم فشار ایران برای کنترل دولت‌های غربی باشد.

خطیب جمعه میبد در ابتدای این خطبه‌ها به فضائل ماه ذی‌الحجه پرداخت و بابیان اینکه در این ماه بافضیلت تولد حضرت ابراهیم و ازدواج علی (ع) و زهرا (س) و عید غدیر خم، تولد امام هادی، روز مباهله هل اعطا و روز عرفه است گفت: همه شمارا به استفاده از این فضیلت‌ها سفارش و دعوت می‌کنم.

© طراحی :

Template Design:Dima Group