04 مهر 1400 ساعت 20:48

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

نماز عید سعید قربان صبح امروز ساعت ۸ صبح هم‌زمان با سراسر کشور با حضور باشکوه مردم شریف میبد در مصلی آیت‌الله اعرافی به امامت حجت‌الاسلام علیرضا حسنی امام‌جمعه موقت میبد اقامه شد.

حجت‌الاسلام حسنی در خطبه‌های نماز عید قربان، عید قُربان یا عید الأضحی را از عیدهای بزرگ مسلمانان در دهم ذی‌الحجه خواند و با تبریک این عبد بزرگ گفت: عید قربان عید خودسازی و مراقبت از نفس است و تنها راه رستگاری انسان مراقبت از نفس است.

وی افزود: عید قربان یعنی در راه خدا از همه‌چیز گذشتن و حضرت ابراهیم در آن روز از فرزندش گذشت و اسماعیل از جان شیرینش.

امام‌جمعه موقت میبد در ادامه با اشاره به در پیش بودن بزرگ‌ترین عید مسلمانان یعنی عید غدیر خم گفت: ما حقیقتاً در مسئله غدیر کوتاهی کردیم و باید این عید بیش از گذشته پررونق‌تر و پرسروصداتر همراه با اطعام فقرا و محرومین برگزار شود.

خطیب جمعه میبد پیام مقام معظم رهبری به حجاج را هم خاطرنشان کرد و افزود: حج ابراهیمی و مورد تائید پیامبر و اسلام حجی است که بتواند بر سر ظالمان فریاد بکشد و از مظلومین عالم دفاع کند.

حجت‌الاسلام حسنی گفت: باید حج را که هرسال مسلمانان از سراسر عالم در آن گرد هم جمع می‌شوند فرصتی برای حل مشکلات مسلمانان باشد.

وی معامله کثیف قرن مبنی بر تضییع حقوق فلسطینیان را محکوم‌به شکست دانست و افزود: معامله قرنی که به سرکردگی آمریکایی‌ها و کشورهای مرتجع منطقه شروع‌شده است محکوم‌به شکست است.

© طراحی :

Template Design:Dima Group