02 مهر 1400 ساعت 22:18

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: امروز الگوی ما برای همه دولتمردان اسلامی در ساده زیستی، ولایت‌پذیری، مبارزه و مقابله با دشمن استکبار باید این دو شهید دولتمرد باشد.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته میبد با گرامی داشت سالروز شهادت دولتمردان رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت به دولتمردان گفت: امریکا و استکبار توسط منافقین کوردل و مزدور می‌خواستند با این اقدام غیرانسانی ضربه کاری به انقلاب وارد کنند.

حجت‌الاسلام محمد اعرافی افزود: اگرچه آنها توانستند رجایی و باهنر را که الگوی بسیار قوی برای همه دولتمردان بودند به شهادت برسانند اما خون آنها برکت داشت و موجب تقویت نظام و انقلاب شد.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: امروز الگوی ما برای همه دولتمردان اسلامی در ساده زیستی، ولایت‌پذیری، مبارزه و مقابله با دشمن استکبار باید این دو شهید دولتمرد باشد.

حجت‌الاسلام اعرافی با اشاره به در پیش بودن جشن عاطفه‌ها هم گفت: جشن عاطفه‌ها هرساله برای یاری و کمک‌رسانی به همنوعان انجام می‌شود.

امام‌جمعه موقت میبد افزود: در آستانه محرم و در کنار خرید لوازم‌التحریر و لباس و مایحتاج به فرزندان خود باید به فکر کسانی که دستشان خالی است هم باشیم و در وسع خود به خانواده‌هایی که توان خرید لوازم علم و تحصیل را ندارند کمک کنیم.

وی گفت: سال گذشته صد و پنجاه میلیون تومان از محل جشن عاطفه‌ها به دانش آموزان نیازمند کمک شده است.

خطیب نماز جمعه میبد در آستانه محرم به هیئات مذهبی و کسانی که پادررکاب خدمت به امام حسین (ع) می‌گذارند گفت: هیئات مذهبی جای مقدسی است که در آن انسان‌های بزرگ و دل‌سوخته امام حسین (ع) تربیت می‌شوند.

وی افزود: هزینه‌های این هیئات و نذورات همه مردمی است و هیچ منتی در آن نیست.

امام‌جمعه موقت میبد گفت: مداحین اهل‌بیت هنرمندانی هستند که معارف الهی و حسینی را به قلب‌های مردم هدیه می‌دهند و مردم را با اشعارشان با مضامین اسلامی و دینی آشنا می‌کنند.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: چشم همه عالم به عزاداری‌های ماست و نباید دوربین‌های دشمنان با سوءاستفاده از برخی آهنگ مداحی‌ها این عزاداری بزرگ را زیر سؤال ببرند.

امام‌جمعه موقت میبد سالروز ربوده شدن رهبر شیعیان لبنان امام موسی صدر به دست صهیونیست‌ها را گرامی داشت.

حجت‌الاسلام اعرافی با گرامی داشت دهم شهریور روز بانکداری اسلامی گفت: مجلس و قوه قضائیه باید جلو سوء مدیریت‌ها را در بانک‌ها بگیرند و شیوه رباخواری و دیرکردهایی که بانک‌ها اعمال می‌کنند و حرام هم است را اصلاح کنند.

خطیب جمعه میبد آغاز هفته امربه‌معروف و نهی از منکر را گرامی داشت و گفت: فریضه امربه‌معروف و نهی از منکر جامعه را زنده می‌کند و امروز کسی نمی‌تواند در مقابل ولایت قد علم کند.

وی با تأکید بر نظارت و کنترل گسترش بی‌حجابی تصریح کرد: قدم اول را باید دولت بردارد و با فساد اخلاقی و اجتماعی مقابله کند.

امام‌جمعه موقت میبد گفت: حرکات کسانی که چوب لای چرخ قوه قضائیه می‌گذارند را محکوم می‌کنیم و خواستار مبارزه با فساد هستیم.

حجت‌الاسلام اعرافی با اشاره به مصوبه حمایت از عامران به معروف در قانون گفت: این قانون با تشکیل کارگروه‌هایی از سوی سپاه قهرمان ما اتفاق افتاد که امیدواریم در شهرستان میبد هم این قانون برای حمایت از عامران به معروف و حفظ جان آنها عملی شود.

خطیب جمعه میبد در پایان از همه‌کسانی که در برگزاری مراسم افتتاحیه هفدهمین همایش بین‌المللی پیر غلامان و خادمان حسینی در میبد تلاش کردند قدردانی کرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group