02 مهر 1400 ساعت 22:10

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام غفوری:
امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: آن‌کسانی که این مسیر غلط را می‌روند بدانند ولو امروز با تبلیغات رسانه‌ای همانند برجام آن را بپوشانید، ملت ایران روزی مسببین پایمال شدن حق ملت را پای میز محاکمه خواهند کشاند.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان با اشاره به آغاز گام سوم و کاهش تعهدات ایران در قبال کارشکنی‌های اروپایی‌ها گفت: از دیروز مهلت اروپایی‌ها تمام شد و ایران عملاً گام سوم کاهش تعهدات خود را در برجام و در قبال کارشکنی اروپایی‌ها آغاز کرد.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری افزود: بخشی از سانتریفیوژها در مدار قرار و تحقیقات هسته‌ای توسعه خواهد یافت.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: ما در برجام صد درصد به تعهداتمان عمل کردیم اما دشمن غدار و امریکا علاوه بر اینکه از برجام خارج شد و تحریم‌ها علیه ایران افزایش یافت؛ اروپایی هم علیرغم ظاهرسازی هیچ اقدامی در عمل به تعهداتشان نکردند.

وی بابیان اینکه ظاهراً این سه‌گام خیلی به حال اروپایی‌ها تفاوتی ندارد گفت: اروپایی‌ها ظاهراً خیلی برایشان مهم نیست که ما ۳۰۰ کیلو اورانیوم داشته باشیم یا بیشتر.

حجت‌الاسلام غفوری خاطرنشان کرد: کاری که نخست‌وزیر ژاپن در برقراری مذاکره مستقیم امریکا با ایران را نتوانست انجام دهد حالا از فرانسه که همیشه نقش پلیس بد را بازی می‌کرد به‌عنوان پلیس خوب به ایران فرستادند که این کار ناتمام را تمام کند.

خطیب جمعه میبد با اشاره به فضاسازی رسانه مبنی بر اینکه در حاشیه سازمان ملل رئیس‌جمهور ایران با آمریکایی‌ها صبحت خواهد کرد افزود: با برداشته شدن این سه‌گام معلوم می‌شود این گام‌ها آن‌قدر مهم نبوده که طرف‌های غربی متکبر را سر عقل بیاورد وگرنه دست به اقدامی می‌زدند.

امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: اروپایی‌های بدبخت درواقع هیچ‌کاره‌اند و رئیس‌جمهوری فرانسه در مذاکره با ایرآن‌هم از امریکا اجازه می‌گیرد که خط تبادل مالی چندین میلیون دلاری را که وعده کرده بود انجام دهد.

امام‌جمعه موقت میبد گفت: امروز کار به‌جایی رسیده است که ما از همه تعهدات اروپا در برجام تنزل کردیم و رسیدیم به‌جایی که آنها نفت ما را بخرند و در برابر آن به ما غذا و دارو بدهند.

حجت‌الاسلام غفوری با اظهار تأسف از اینکه بعد از چند سال مذاکره و تعهدات و پر کردن قلب راکتور اراک و تعطیلی انرژی هسته‌ای و تحریم‌های ظالمانه و خروج امریکا از برجام گفت: آیا امروز باید در مذاکرات به صدور خط اعتباری پانزده میلیون دلاری آن‌هم نفت در قبال غذا و دارو تن بدهیم؟

وی بابیان اینکه تا به امروز ملت ایران چنین تحقیری را تحمل نکرده است افزود: پول در برابر غذا و دارو خواص کشورهای بدبخت درمانده‌ای است که دشمن نیرو پیاده کرده و آنها ناچارند این تحقیر را بپذیرند.

امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: آن‌کسانی که این مسیر غلط را می‌روند بدانند ولو امروز با تبلیغات رسانه‌ای همانند برجام آن را بپوشانید، ملت ایران روزی مسببین پایمال شدن حق ملت را پای میز محاکمه خواهند کشاند.

حجت‌الاسلام غفوری با اشاره به تیترهای فتح الفتوحی رسانه‌های پیرامون دولت در قضیه برجام گفت: شما ملت را چی فرض کردید؛

وی تصریح کرد: ولو امروز هم تیتر بزنید و گام اول دوم و سوم را هم پیروزی بزرگ بخوانید و آن مشاوره ناآشنا که توییتر زد که بتن در راکتور اراک ریخته نشده است و قفل را باز کردیم؛ تاریخ آن را ثبت خواهد کرد.

خطیب جمعه میبد افزود: ملت روشن‌ضمیر و روشن‌دل خوب می‌فهمد چه می‌کنید و به کمتر از دستیابی به حقوق حقه خودش جز از طریق ایستادگی و مبارزه مثل مولایشان امام حسین (ع) به مبارزه عزتمندانه قانع نخواهند شد.

وی گفت: کسانی که این مسیر را می‌روند و ملت سربلند و مقتدر ایران را درنهایت تحقیر در مقابل دشمن قرار می‌دهند بدانند روزی عاملان اقداماتی که در حق ملت ایران جنایت محسوب می‌شود را حتماً پای میز محاکمه خواهد کشاند.

امام‌جمعه موقت میبد با تسلیت ایام محرم و سوگواری اباعبدالله الحسین (ع) گفت: صحنه‌ای که در کربلا پیش آمد صحنه‌ای بود که اباعبدالله همه داروندارش را و همه زندگی را و یاران و نزدیکان اش را برای خدا در زمین داغ کربلا به زمین زد تا برای همه در طول تاریخ ثابت شود که دین و حفظ قرآن و اساس دین چقدر ارزش دارد.

حجت‌الاسلام غفوری، یازده محرم سالروز حرکت دادن اسرا و روز اسرا و مفقودین و دوازدهم محرم بنا بر روایتی روز شهادت امام زین‌العابدین (ع) را تسلیت گفت.

وی سالروز شهادت شهدای هفده شهریور در سال ۵۷ در تهران و شهادت آیت‌الله مدنی شهید محراب و درگذشت آیت‌الله طالقانی را گرامی داشت.

© طراحی :

Template Design:Dima Group