04 مهر 1400 ساعت 19:24

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی پیش از اقامه نماز ظهر عاشورا:
آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه هرسال دامنه عزای امام حسین در عالم توسعه می‌یابد تصریح کرد: در ۲۰ سال گذشته هرسال دامنه عزای حسین در کشورهای عالم توسعه پیدا کرد و عزای حسین عمق بیشتری پیدا کرد و این به برکت خون حسین (ع) است.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه میبد پیش از نماز ظهر عاشورا، در سخنانی از همه مردم عزادار و حماسه‌آفرینی که در شور و شعور حسینی شرکت و برای سالار شهیدان عزاداری کردند قدردانی کرد.
حضرت آیت‌الله اعرافی گفت: امروز در ایران و هزاران نقطه جهان پرچم اباعبدالله الحسین (ع) در اهتزاز است و این شور حسینی و قلب نورانی شما و عزاداری آسمانی شما اسلام را حفظ و قدرت دین را افزایش داد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه در شعاع عزای ملت ایران امروز در لبنان، مشق، یمن و مصر و عراق و سایر کشورها عزای امام حسین برپاست که صاحب این سرمایه ملت ایران است، گفت: شما جوانان عزیز و غیور و دختران و پسران پاک و عاقل، عزاداران و خدایی، این حماسه بزرگ را به وجود آوردید و امروز رسول خدا و امام عصر و سالار شهیدان به شما عزاداران حسینی آفرین می‌گویند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین از همه خیرین، نیکوکاران و جوانان پرشور که در احیای عزای حسین در این استان و شهرستان سهم داشتند قدردانی کرد.
وی همچنین با اشاره به توسعه حسینیه اعظم شهیدیه هم گفت: در سال‌های گذشته برای توسعه حسینیه اقدامات خوب انجام دادند امیدواریم تا سال آینده دیوار برداشته و توسعه حسینیه استمرار پیدا کند و با کمک مردم طرح شرق حسینیه هم با آزادسازی پیش برود.
امام‌جمعه میبد در بخش دیگر از بیانات خود به شهادت سالار شهیدان در غربت و معصومیت در صحرای کربلا گفت: روزی که امام حسین (ع) در صحرای کربلا با قربت و معصومیت به شهادت رسیدند؛ شهرهای اسلام در خاموشی و سکوت مرگبار فرورفت و کوفه و مدینه و مکه و بصره و شام یا در برابر حسین بودند یا تماشاگر شهادت سیدالشهدا بودند.
آیت‌الله اعرافی افزود: این مردمانی که پای علم حسین حضور پیدا نکردند و در برابر حسین قرار یا ساکت نشستند به سرنوشت‌های ذلت‌بار مبتلا شدند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با استناد به بیش از ۴۰ گزارش، از سال‌های بعد از عاشورا و ۶۱ هجری که در تاریخ آمده است، گفت: که تمام افرادی که در برابر سالار شهیدان صف کشیدند همه آنها مبتلا به مرگ ننگین شدند.
وی گفت: از یزید تا عبیدالله، عمر سعد، شمر، خولی و کسانی که به روی حسین شمشیر کشیدند مرگ ذلت‌بار را تحمل کردند.
آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کردند: راه ما یا راه شهیدان سرافرازی است که هم در دنیا و آخرت سربلندند یا راهی می‌رویم که این مردان پست روزگار تجربه کردند.
امام‌جمعه میبد گفت: کوفه بعد از سالار شهیدان وارد یک دالان خون‌بار شد که همیشه در مصیبت است و مردمان پیمان‌شکنی که مسلم را تنها گذاشتند و سبط رسول خدا را رها کردند.
مدیر حوزه‌های علمیه افزود: کوفه، بصره، مدینه و مکه این دو پایگاه بزرگ اسلام به خاطر اینکه حجت خدا را یاری نکردند به سرنوشت ذلت‌بار مبتلا شدند و به حریمشان تجاوز شد.
وی خاطرنشان کرد: خاندان بنی‌امیه هم در درون خانه یزید فرزندی پیدا می‌شود که طومار خلافت اموی را درهم می‌پیچد و معاویه ابن یزید با خطبه‌هایش طومار دستگاه بنی‌امیه را برهم می‌پیچد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه امت اسلام در سال ۶۱ هجری بد امتحان داد گفت: اما همین ۷۲ نفر حماسه‌ای پدید آوردند که قریب هزار و چهارصد سال گذشته اما همچنان این حماسه شورآفرین و زنده است.
آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه هرسال دامنه عزای امام حسین در عالم توسعه می‌یابد تصریح کرد: در ۲۰ سال گذشته هرسال دامنه عزای حسین در کشورهای عالم توسعه پیدا کرد و عزای حسین عمق بیشتری پیدا کرد و این به برکت خون حسین است.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور با اشاره به شرایط کنونی کشور هم گفت: در یک سال گذشته بدترین تحریم‌های تاریخ و شدیدترین فشاری که امریکا بر ملت ایران وارد کرد، اما ملت ما رنج دیدند و سختی کشیدند و گرانی و مشکلات را تحمل کردند.
آیت‌الله اعرافی افزود: گاهی ما مسئولان درست عمل نکردیم اما شما مردم عاشورایی و ملت حسینی ایستادید.
وی بابیان اینکه هنوز هم ملت ما در سختی‌ها قرار دارد تصریح کرد: اما بدانید شور حسینی شما، صبر و مقاومت و آسمانی شما بدترین تحریم و فشار را هم کنار می‌زند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: امروز پهپاد آمریکایی زده می‌شود، کشتی انگلیسی به دست نیروهای مقتدر شما متوقف می‌شود، پهپادهای اسرائیلی برای اولین بار در آسمان لبنان و بیروت ساقط می‌شوند و امروز زنجیره مقاومت از انصار الله یمن تا فاطمیون و زینبیون تا حشدالشعبی تا جبهه وسیع مقاومت در برابر خون‌خواران عالم ایستاده است؛ فریادشان فریاد حسین است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: جهانیان به‌جای اینکه به دنبال ایدئولوژی‌ها و فکرهای باطل بروند امروز فریادشان لبیک یا حسین است.
وی اظهار داشت: امروز کام دشمنان اسلام از امریکا و اسرائیل و آل سعود و مزدوران پست مارکسیسم، همه در برابر قدرت شما در ترس و رعب‌اند.
آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه این قدرت از مسئولان و افراد ترسو یا افرادی که جرئت ایستادگی ندارند پیدا نشده است؛ این مقاومت و شجاعت و عزت از حسینیه و جوانان غیور و شهدا سرافراز است، تصریح کرد: گفتمان ما گفتمان مذاکره و سازش نیست و ملت ما تا حسین دارد، در دریا و زمین و هوا شما را زمین‌گیر خواهد کرد و جبهه ایران و انقلاب اسلامی پیش خواهد رفت.
وی گفت: حجاب، عفت، دوستی، مهربانی و رسیدگی به مستضعفان پیام عزای شماست و در جامعه اسلامی نباید کسی در فقر فرورود و از نان شب محروم باشد و یا جوانی به خاطر مشکل دیر ازدواج کند و مسئولان در این راستا وظیفه سنگینی دارند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group