02 مهر 1400 ساعت 21:06

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی در مزرعه نو اردکان:
امام‌جمعه میبد در سخنانی در حسینیه مزرعه نو اردکان، به سرنوشت جامعه‌ای که از همراهی با سالار شهیدان عقب ماندند پرداخت و گفت: این یک سنت الهی است که اگر پرچم حق برافراشته شد و منادی جامعه را به‌حق و حقیقت و عدالت فراخواند سرنوشت جامعه جور دیگری رقم می‌خورد.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه میبد در سخنانی در حسینیه مزرعه نو اردکان، به سرنوشت جامعه‌ای که از همراهی با سالار شهیدان عقب ماندند پرداخت و گفت: این یک سنت الهی است که اگر پرچم حق برافراشته شد و منادی جامعه را به‌حق و حقیقت و عدالت فراخواند سرنوشت جامعه جور دیگری رقم می‌خورد.
آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه سرنوشت جامعه‌ای که این پیام الهی را نشنیده است و جامعه‌ای که در آن انقلاب الهی پدید آید متفاوت است، افزود: این جامعه دومی که میان آن پیامبر بر خواست، امامی قیام کرد و رهبری الهی قد برافراشت، این جامعه امتحان‌های دشوارتر دارد.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: در عصر سالار شهیدان یک قیام بزرگ و پیام بلند از خاندان پیامبر بر خواست، تمام جامعه اسلامی دور و نزدیک که به شکلی این ندا و پیام بزرگ الهی را شنیدند وارد یک آزمایش بزرگ شدند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بابیان اینکه در عصر امام حسین (ع) جامعه اسلامی در برابر قیام امام حسین چند گروه شدند، افزود: یک گروه یزید و دستگاه خلافت غاصب اموی بود.
وی افزود: گروه دوم بخش بزرگی از امت اسلام که در غفلت و سکوت رفتند و شهرهای بزرگ عالم اسلام، مکه، مدینه و بصره و شهرهایی که کم‌وبیش ندای سالار شهیدان را شنیدند اما در غفلت و سکوت بودند.
آیت‌الله اعرافی گفت: امام حسین (ع) از مدینه بیرون آمد و مدتی در مکه که پایگاه توحید است ماند اما مردم مکه نتوانست این پیام عدالت را بشنود و گوش‌ها کر و قلب‌ها در قساوت بود.
امام‌جمعه میبد افزود: گروه سوم جمعی از شیعیانی هستند که آنها قدرت حرکت و جرئت قیام و آمادگی لازم را نداشتند چراکه در کوفه از همه اقوام اموی و عثمانی و هم کافران بود که اکثریت آنها در ترس و رعب بودند و مرعوب حضور عبیدالله و هیمنه اموی‌ها شده بودند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: گروه چهارم اندکی بودند که سرنوشت آنها به شهادت منجر شد.
وی بابیان اینکه اولین پتک آهنین بر این کاخ رفیع خاندان اموی توسط معاویه پسر یزید وارد شد تصریح کرد: گروه اول خاندان بنی‌امیه یزید و عبیدالله به فاصله سه چهار سال تمام فروریخت و سخت‌ترین ضربه کاری از درون خانه یزید با آن خطبه معاویه ابن یزد به این خاندان وارد شد و این شعاع حق و عمق خون سالار شهیدان است.
امام‌جمعه میبد گفت: گروه دوم ساکتین، غافلین، ترسوها و بی‌اطلاع‌ها در مکه و مدینه بود که بعد از ۶۱ هجری مورد قتل‌عام قرار گرفت و دالانی از ستم و غم بر این شهرها حاکم شد.
آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: گروه سوم توابینی بودند که دیر جنبیدند و با قیام بی‌حساب‌وکتاب سرانجام همه آنها قتل‌عام شدند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: افرادی که در کربلا آمدند و مقابل امام حسین صف کشیدند به بدترین وضع از دنیا رفتند.
وی با اشاره به انقلاب امام راحل در ایران گفت: انقلاب اسلامی ایران را پرچم‌داران بزرگ پایه‌ریزی کردند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: انقلاب اسلامی کاری کرده است که گروهی در لبنان، تمام قدرت امریکا و اسرائیل را به گروگان گرفته است.
آیت‌الله اعرافی گفت: نه امام و رهبری و نه گفتمان انقلاب اسلامی، گفتگو را بد نمی‌داند ولی گفتگویی که تحت‌فشار باشد نادانی است.
وی تصریح کرد: گفتمان مقاومت راه رهایی است و باقدرت ایمان و عاشورا، راه امام حسین (ع) را ادامه می‌دهیم.

© طراحی :

Template Design:Dima Group