04 مهر 1400 ساعت 19:36

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام صمدی یزدی:
حجت‌الاسلام صمدی یزدی در مراسم سالگرد ارتحال امام‌جمعه فقید میبد مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدابراهیم اعرافی گفت: مرحوم آیت‌الله اعرافی رحمه‌الله علیه حقیقتاً یک اسلام‌شناس و در اخلاق، سخاوت و غیرت دینی کم‌نظیر بود.

به گزارش میبد آدینه ، بیست و هفتمین سالگرد ارتحال امام‌جمعه فقید میبد مرحوم آیت‌الله حاج شیخ محمدابراهیم اعرافی رضوان‌الله تعالی علیه با حضور ائمه جمعه، استاندار، فرماندهان نظامی و انتظامی، مسئولین ارشد ادارات، خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران و اقشار مختلف مردم در مسجد امام شهیدیه برگزار شد.

حجت‌الاسلام صمدی یزدی از اساتید حوزه علمیه قم در این مراسم علما را مرزبانان دین خواند و گفت: علما کسانی هستند که در مقابل شیاطین جن و انس که به دنبال شبهه، فتنه و سست کردن دین و اعتقادات مردم هستند می‌ایستند.

وی بابیان اینکه مرحوم آیت‌الله اعرافی رضوان‌الله تعالی علیه از شاگردان آیت‌الله حائری مؤسس حوزه علمیه قم و علمای تراز اول بود که علم را به‌خوبی از آنها دریافت کرده بود، افزود: این شخصیت والامقام به‌حق همان‌طوری که مقام معظم رهبری فرموده‌اند؛ یکی از برگ‌های نادر تاریخ کتاب قطور انقلاب بود.

حجت‌الاسلام صمدی یزدی گفت: مرحوم آیت‌الله اعرافی رحمه‌الله علیه حقیقتاً یک اسلام‌شناس و در اخلاق، سخاوت و غیرت دینی کم‌نظیر بود.

وی افزود: امروز از این عالم کم‌نظیر فرزندانی به یادگار مانده است که یکی از دیگر والاتر و در رأس آنها آیت‌الله علیرضا اعرافی که در حوزه‌های علمیه و جایگاه‌های مختلف و تصمیم‌گیری‌ها مانند خورشید می‌درخشد.

این روحانی در ادامه سخنان خود با اشاره به فشارهای حداکثری امریکا گفت: اگر ما امروز تسلیم فشار حداکثری بشویم هیچ‌وقت روی خوش نخواهیم دید.

وی تصریح کرد: اگر دشمن با فشار بتواند بعضی از خواسته‌هایش را بر ما تحمیل کند و مردم را کنار بزند فردا به مسائل موشکی، روز دیگر به مسائل حقوقی و سپاه و بسیج ما گیر خواهد داد و روزی ولایت‌فقیه را بهانه قرار خواهد داد.

حجت‌الاسلام صمدی گفت: این را نه اینکه بعضی‌ها نفهمند بلکه ریاست، مقام و شهرت و حفظ موقعیتشان اینها را ندیده می‌گیرند اما مردم ما پشت سر کسی می‌ایستد که عزت این ملت را حفظ کنند.

 شرکت‌کنندگان در ابتدای این مراسم با حضور در گلزار شهدای شهیدیه و با نثار شاخه گل به مقام والای شهدا ادای احترام کردند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group