02 مهر 1400 ساعت 22:57

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

رئیس و اساتید دانشگاه فرهنگیان استان در دیدار با آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد، مسائل و مشکلات این دانشگاه را بررسی کردند.

به گزارش میبد آدینه ، آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در این دیدار گفت: دانشگاه فرهنگیان فلسفه وجودی قویی دارد و در صورتی قابل دفاع است که آن فلسفه را حفظ کند.
مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه رسالت رؤسا و اساتید دانشگاه فرهنگیان در سراسر کشور بسیار مهم و سنگین است افزود: در یک بازده زمانی باید دانشگاه فرهنگیان بیش از چهار هزار معلم را در آموزش‌وپرورش تأمین کند و باید کمر همت را بست و این خلع بزرگ را جبران کرد.
وی گفت: علیرغم قدرت نرم انقلابی و اسلامی که در معرض هزاران چالش قرار دارد؛ صیانت از نیروی دانشجویی و آماده‌سازی‌شان در این دنیای پر چالش دشوار است.
امام‌جمعه میبد افزود: از فلسفه‌های اصلی در دانشگاه فرهنگیان، مباحث مطالعاتی و تحقیقاتی است که بخشی متمرکز است و بخشی نیز تولید نظرات درست و اسلامی در حوزه تعلیم و تربیت است.
آیت‌الله اعرافی تصریح کرد: دانشگاه فرهنگیان نیاز به تربیت نیروی کارآمد و تولید علمی و فکری دارد و باید دانشجوها را علمی و محقق بار بیاورد.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: اگر مسائل معرفتی و اعتقادی در دانشگاه فرهنگیان قوی نباشد همه‌چیز متزلزل می‌شود.
معاون فرهنگی دانشگاه فرهنگیان استان هم در این جلسه، فضای آموزشی و خوابگاهی دانشگاه فرهنگیان خواهران استان را بسیار نامناسب اعلام کرد و خواستار جابه‌جایی این مکان شد.
وی گفت: اگر قرار باشد تربیت‌معلم در تراز جمهوری اسلامی در این دانشگاه تربیت شوند باید زیرساخت‌های لازم هم وجود داشته باشد.
معاون امور فرهنگی دانشگاه فرهنگیان با اشاره به تشکیل حلقه‌های دانشجویی در خوابگاه‌ها افزود: با توجه به هجمه‌های فرهنگی تعامل با حوزه و اعزام طلاب به دانشگاه در تقویت مباحث معنوی و فکری دانشجویان دانشگاه فرهنگیان یکی از نیازهای این دانشگاه است.

© طراحی :

Template Design:Dima Group