02 مهر 1400 ساعت 22:02

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در دیدار اعضای پژوهشکده رویان استان و شهرستان میبد گفت: استقرار مرکز ژنتیک در شهرستان میبد، فضا را برای فعالیت‌های آزمایشگاهی و تحقیقی و پژوهشی در همه زمینه‌ها فراهم کرده است.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه میبد افزود: باید از این ظرفیت و امکانات برای گشودن افق‌های علمی جدید استفاده کرد چراکه دنیای آینده دنیای علم و فناوری نوین به‌ویژه درزمینهٔ ژنتیک است.

دکتر سید محمدرضا آقایی مدیر مرکز دیابت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در این دیدار، آمار دیابت استان را نگران‌کننده خواند و گفت: دیابت بارداری در استان دو برابر شده است و قریب پنج هزار زن باردار در استان انسولین دریافت می‌کنند.

آقایی افزود: آمار جمعیت چاق بین جوانان شهرستان میبد رو به افزایش است و به همین دلیل طرح تحقیق در دو محله شهرستان میبد آغازشده است.

وی بابیان اینکه به دنبال اخذ مجوز مرجع دیابت کشور در شهرستان میبد هستیم گفت: با توجه به فراهم بودن زیرساخت‌های لازم ازجمله مرکز تحقیقات و ژنتیک میبد و امکانات و آزمایشگاه‌های مجهز به دنبال این هستیم که شهرستان میبد قطب پروژه‌های دیابت کشور قرار گیرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group