02 مهر 1400 ساعت 22:16

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام حسنی:
امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، حمله ترکیه به شمال سوریه را کاری بسیار غلط خواند و گفت: دولتمردان ترکیه قطعاً فریب امریکا را خورده‌اند.

به گزارش میبد آدینه ، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی افزود: حمله به یک کشور مستقل که چندین سال درگیر جنگ با داعش بوده است جز ریختن خون افراد بی‌گناه ممکن است فرصتی به داعشی های باقیمانده بدهد که دوباره برای منطقه دردسر درست کنند.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: اگر ترکیه برای امنیت مرزهایش حرفی دارد باید آن را با گفتگو حل کند.

وی با اشاره به استقرار ارتش سوریه در منطقه شمال سوریه گفت: همکاری بسیار خوب کردهای منطقه شمال سوریه با دولت مرکزی باعث شده است ترکیه نتواند به اهدافش برسد و امیدواریم در سریع‌ترین زمان دولتمردان ترکیه به خود بیایند و نیروهایشان را از شمال سوریه خارج کنند.

بعضی‌ها به دنبال تضعیف شورای نگهبان هستند

امام‌جمعه موقت میبد با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس شورای اسلامی بر هوشیاری مردم تأکید کرد.

حجت‌الاسلام حسنی با اظهار تأسف از حاشیه پردازی بعضی از مسئولین در زیر سؤال بردن شورای نگهبان تصریح کرد: باکمال تأسف گاهی بعضی از مسئولینی که توقع نداریم به دنبال حاشیه و دوقطبی کردن جامعه هستند و علیه یک‌نهاد قانونی که باید مثل کوه حافظ اسلامیت و جمهوریت این نظام باشد شورای نگهبان را تضعیف می‌کنند.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه شورای نگهبانی که از ۶ فقیه و مجتهد عادل و ۶ حقوقدان، آن‌هم به انتخاب رهبر انتخاب می‌شوند، افزود: این بحث سالها است در این کشور وجود دارد و خاتمه پیدا نمی‌کند.

وی تصریح کرد: همان قانون اساسی که می‌گوید نظارت بر عهده شورای نگهبان است؛ تفسیر قانون را بر عهده شورای نگهبان می‌داند و شورای نگهبان شرعاً و قانونا موظف است به مر قانون عمل کند و از اول ثبت‌نام کاندیداها در تمام مراحل نظارت کند و اجازه ندهد افرادی که چه ازنظر اقتصادی یا اعتقادی فاسدند و چه سیاسی فاسدند وارد مجلس قانون‌گذاری شوند.

امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: مسئولین به‌جای حاشیه‌سازی، بحث‌های اختلاف‌برانگیز و دوقطبی کردن جامعه مشکل معیشتی، اقتصادی و اشتغال مردم را حل کنند.

حجت‌الاسلام حسنی گفت: در موقعیتی که نظام ما در اوج قدرت و مظلومیت است و دندان‌های تیز کرده گرگ‌های بین الملی توطئه می‌کنند و از حرف شما سو استفاده می‌کنند برای خدا به خود بیایید و از حاشیه پردازی بپرهیزید و بگذارید نهادهای قانونی و مجریان انتخابات که دولت است و نهاد ناظر که شورای نگهبان است؛ بدون تأثیرپذیری از این فضا چیزی که قانون به عهده‌شان گذاشته عمل کنند.

دستگیری زم نشان داد ایران در مسائل اطلاعاتی دست برتر را در دنیا دارد

امام‌جمعه موقت میبد در بخشی دیگر از سخنان خود اقدام انقلابی باروحیه جهادی سربازان گمنام امام زمان در سازمان اطلاعات سپاه در به دام انداختن روح‌الله زم سر شبکه آمدنیوز گفت: نه به خاطر دستگیری یک فرد حقیر بلکه به خاطر اینکه چندین سازمان اطلاعاتی مهم را دور زدند و دولت‌های فرانسه و اسرائیل و انگلیس که از وی حمایت می‌کردند؛ این‌یک پیروزی در آستانه اربعین است که برای قهرمانان عزیزمان در سپاه و سازمان اطلاعات تبریک می‌گوییم.

حجت‌الاسلام حسنی افزود: سپاه عزیز و اطلاعات نشان دادند که حتی در مسائل اطلاعاتی، جمهوری اسلامی در دنیا دست برتر را دارد.

خطیب جمعه میبد گفت: شما فرزندان ایران و انقلاب نشان دادید هرجا پای منافع این انقلاب و کشور در میان است و احساس خطر می‌کنیم باقدرت وارد میدان می‌شوید.

وی تصریح کرد: از سپاه و اطلاعات تقاضا می‌کنیم؛ این مسئله را با دقت بررسی کنند و کسانی که در داخل و خارج با اینها همکاری و مملکت را به‌ویژه در سال ۹۶ به آشوب می‌کشاندند شناسایی و قوه مقتدر قضایی ما این افراد خائن به این آب‌وخاک و انقلاب و خون شهدا را به اشد مجازات برساند.

اربعین تجلی همدلی و شکل‌گیری امت واحده اسلامی است

امام‌جمعه موقت میبد در بخش آغاز بیانات خود و در آستانه اربعین سید و سالار شهیدان، راهپیمایی اربعین را در دنیا بی‌نظیر خواند و گفت: اربعین سید و سالار شهیدان بین‌المللی شده و اختصاص به ملت عراق و ایران و شیعه ندارد و از مذاهب دیگر اسلامی و از آیین‌هایی که مسلمان نیستند و اهل کتاب‌اند در این راهپیمایی عظیم شرکت می‌کنند.

حجت‌الاسلام حسنی گفت: راهپیمایی اربعین تجلی همدلی درزمینهٔ شکل‌گیری امت واحده اسلامی و زمینه تحقق تمدن نوین اسلامی است و این تمدن زمینه ظهور موفورالسرور آخرین حجت و خلیفه حق حضرت ولی‌عصر (عج) را آماده خواهد کرد.

خطیب جمعه میبد، بیست و سوم مهرماه روز عصای سفید را به روشندلان و نابینایان تبریک گفت و بابیان اینکه در شهرستان میبد ۴۹۱ نفر کم‌بینا و نابینا داریم، بر فراهم کردن زمینه‌های ازدواج، اشتغال، تحصیل برای یک زندگی معمولی را از سوی مسئولین به این عزیزان تأکید کرد.

مسئولین زمینه یک زندگی معمولی را برای نابینایان و معلولین فراهم کنند

وی گفت: وظیفه شهرداری و هیئت‌امنای مساجد و تکایا و ادارات و بانک‌ها این است که در مسئله ساخت‌وساز برنامه‌ریزی کنند و کسانی که از نعمت دیدن محروم و معلولیت جسمی دارند بتوانند به‌راحتی کارشان را انجام دهند و کمتر به موانع برخورد کنند.

در زندگی ماشینی و برای سالم زیستن باید به ورزش روی آورد

امام‌جمعه موقت میبد بیست‌وشش مهر آغاز هفته تربیت‌بدنی را هم به مسئولین اداره ورزش و جامعه ورزش شهرستان میبد تبریک گفت و افزود: در زندگی فعلی با این سبک زندگی ماشینی که کمتر به تحرک و ورزش توجه می‌شود باید به تعبیر رهبر معظم انقلاب که امر به ورزش را امربه‌معروف می‌داند باید برای سالم زیستن به ورزش روی آورد.

امام‌جمعه موقت میبد اول آبان سال ۵۶ سالروز شهادت فرزند بزرگوار امام حاج‌آقا مصطفی را گرامی داشت و بابیان اینکه مرحوم آیت‌الله حاج‌آقا مصطفی یک مجتهد و عالم باسواد بود افزود: در بحبوحه انقلاب و در نجف ایشان را به شهادت رساندند تا روحیه امام را درهم بشکنند اما امام فرمود، شهادت حاج‌آقا مصطفی از الطاف خفیه الهی بود و شهادت وی باعث شد انقلاب مردم جان تازه‌ای بگیرد و زودتر به پیروزی برسد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group