04 مهر 1400 ساعت 20:30

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت الاسلام غفوری:
امام جمعه موقت میبد در خطبه های نمازجمعه این هفته با اشاره به نسبت دادن خلاف واقع ، تصویب اف ای تی اف گفت: واقعا شنیده شدن بعضی از این مطالب خلاف واقع از زبان بعضی از مسئولین آن هم نسبت خلاف واقع به رهبری معظم دادن خیلی امر نامطلوب و نادرستی است .

به گزارش میبد آدینه ، حجت الاسلام حبیب غفوری با بیان اینکه سال گذشته 8 نفر از وزرا نامه ای به رهبر معظم انقلاب نوشتند و درخواست کردند اگر این اف ای تی اف تصویب نشود زندگی مردم دچار مشکل خواهد شد ، افزود: مثل قضیه برجام که ما صفر تا صد به تعهداتمان عمل کردیم اما دشمن سرسوزنی به تعهداتش عمل نکرد و از آن خارج شد تنها فایده اش به ملت ما این بود که همه فهمیدند که باید روی پای خودمان بایستیم و  برای ساختن اقتصادمان به جوانان و دانشمندان خود تکیه کنیم .

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: اگر کسی حقیقت به این روشنی را نفهمد یا کودن است یا به جایی وصل است .

وی خاطرنشان کرد: پاسخ رهبر معظم انقلاب برای این وزرا این بود که چه تضمینی است که تحریم ها را بردارند و دوباره عهدشکنی نکنند آنها تاکنون جز سکوت پاسخی نداشتند.

امام جمعه موقت میبد جو سازی و نسبت خلاف واقع دادن به رهبر معظم انقلاب را به ضرر مصالح کشور و ملت دانست و افزود: تصویب اف آی تی اف ، برای این است که سرویس های امنیتی دشمن بر همه مبادلات مالی ما سیطره پیدا کند .

حجت الاسلام غفوری با بیان اینکه در برجام هم مطرح کردند که رهبر انقلاب با تصویب برجام موافق بوده است افزود: رهبر انقلاب فرمودند ما شروطی را بیان کردیم که اگر تامین می شد امریکا نمی توانست با وقاحت از برجام خارج شود و ما حتی به لحاظ حقوقی هیچ پی گیری در مجامع بین المللی داشته باشیم و در بین راه روشن شد که تیمی که برای مذاکرده رفت توان تامین این شروط را نداشت بنابراین امریکا از برجام خارج شد و اروپایی ها هم به هیچ کدام از تعهداتشان عمل نکردند.

وی تصریح کرد: اما مردم مومن ،انقلابی و خداجوی ما می دانند که تنها راه حل مشکلات اقتصادی اتکا بر خود ملت جوانان دانشمند و شرکت های دانش بنیان است .

امام جمعه موقت میبد گفت: کسانی که این خط را دنبال می کنند بدانند که ملت ما همانطور که از روز اول انقلاب پای اسلام و انقلاب ایستاده است ؛ باز هم تا به نتیجه رساندن انقلاب اسلامی در همه عرصه ها به ویژه در عرصه اقتصاد با تمام توان پای انقلاب خواهند ایستاد و دشمن را یکبار دیگر در این عرصه هم ناامید خواهد کرد .

حجت الاسلام غفوری در ادامه بیانات خود از دستگیری روح الله زم از سوی سازمان اطلاعات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با برنامه ریزی دقیق قدردانی کرد و گفت: دستگیری روح الله زم یکی از سران فتنه گر در جریان فتنه و بعد از آن با یک شبکه عنکبوتی که به بسیاری از مراکز قدرت و ثروت و نفوذ وصل بود و با شایعه سازی و دروغ پراکنی و خبرسازی و جهت دهی به اخبار و وقایع سعی می کرد مردم را نسبت به اسلام و قران و نظام مقدس جمهوری اسلامی و میراث شهیدان ناامید و بدبین کنند ، کار بسیار ارزشمندی بود.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: دستگیری روح الله زم بسیار اقدام مهمی بود و درس عبرتی بود برای همه ضد انقلاب ، فردی که مستقیم و علنا برای سرویس امنیتی فرانسه کارمی کرد؛ با موساد اسرائیل و سی آی ای امریکا و ام آی سیکس انگلیس و در یک شبکه ای در داخل در ارتباط بود.

وی با بیان اینکه مهمتر از خود بی ارزشش ، شبکه ای بود که در داخل شبکه نفوذ که به این فرد وصل بودند گفت: از همین الان کی بود کی بود من نبودم خیلی ها شنیده می شود و وقایعی این دستگیری به دنبال خواهد داشت که خیلی ها نگران شده اند و گمان نمی کردند که این فرد به دام بیافتد و بلافاصله هم همه چیز را لو بدهد.

امام جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: ضد انقلاب ها بداند که سیطره و اقتدار اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران در تمام کشورها و دنیا به نحوی است که هیچ کس از کسانی که در مقابل این ملت شریف قرار گرفتند و خیانت می کنند نمی توانند احساس امنیت کنند .

حجت الاسلام غفوری در بخش دیگر از سخنان خود راهپیمایی اربعین را که امسال خیلی ها پا در آن گذاشتند را خیزشی الهی خواند و گفت: جاذبه کربلا و وجود مقدس اباعبدالله الحسین آنچنان همه را به سوی خود جذب می کند که قابل توصیف نیست و میلیون ها انسان عاشق و دلداده که برای زندگی روزمره خود قدم از قدم نمی تواند بردارد و حتی معلولینی که با دو عصا راه می روند در این حرکت عظیم شرکت می کنند.

خطیب جمعه میبد با بیان اینکه خیلی از اهل سنت و مسیحیت هم به این حرکت عظیم ملحق شده اند گفت: گویی خدا اراده کرده است برای ظهور منجی عالم بشریت زمینه سازی کند و فرزند اباعبدالله را به وسیله حسین بن علی به عالم معرفی کند.

وی تصریح کرد: شما فکر نکنید این بایکوت خبری که رسانه های استکباری نسبت به راهپیمایی اربعین اعمال می کنند می تواند این حرکت عظیم را خاموش کند.

امام جمعه موقت میبد گفت: آنها با ماهواره هایشان لحظه به لحظه رصد می کنند و آنچنان وحشتی به وجود اینها افتاده است که این حرکت را چطور می شود مهارکرد.

حجت الاسلام غفوری خاطرنشان کرد: بنابراین قبل از اینکه این حرکت راه بیافتد تلاش کردند با به هم ریختن اوضاع عراق با تبلیغات و هزینه پول های حرام سعودی فضا را مسموم کنند.

وی به همه خانواده های میبدی که عزیزانشان در این مسیر اربعین حسینی جان خود را از دست داده اند تسلیت گفت.

امام جمعه موقت میبد رحلت جانگداز وجود مقدس پیامبر گرامی اسلام در بیست و هشتم ماه صفر سال 11 هجری را تسلیت و تحلیل تاریخ قبل و بعد از رحلت رسول مکرم اسلام را برای جامعه بشری امروز راهگشا و هدایتگر و سازنده دانست.

خطیب جمعه میبد همچنین سالروز شهادت سبط اکبر حضرت امام حسن مجتبی است و در آخر ماه صفر هم سالروز شهادت وجود مقدس حضرت آقا علی بن موسی الرضا را به علمای دین ، رهبر معظم انقلاب تسلیت گفت و افزود: با آشنا شدن به سیره و سنت پیامبر و عمل کردن به آن می توان مسیر درست زندگی اسلامی را به دست آورد .

© طراحی :

Template Design:Dima Group