04 مهر 1400 ساعت 20:53

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی در دیدار امام‌جمعه و اساتید حوزه علمیه برادران شهرستان اردکان به نقش اساتید در حوزه‌های علمیه پرداخت و گفت: نقش آموزشی، پژوهشی و تربیتی، حداقل وظایف یک استاد حوزه است.

به گزارش میبد آدینه ، آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه استاد باید عاشق تدریس و تربیت باشد چراکه بدون جوشش و انگیزه درونی به‌جایی نمی‌رسد، افزود: حرص به هدایت حس پیامبری است و یک استاد موفق در بعد علمی باید هرروز رشد و انگیزه انتقال دانش در او مضاعف باشد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: حوزه‌های علمیه فاقد مطالعات کلان و اسناد راهبردی بود که به فضل خدا امروز حدود ۲۰ سند جامع برای اولین بار در حوزه آغازشده است.

وی با اشاره به اینکه حوزه امروز جزء طرح جامع آمایش قرارگرفته است، افزود: این طرح برای روحانیت بالغ‌بر ۲۰۰ کارکرد دارد که فکر و نیرو تولید می‌کند.

امام‌جمعه میبد خاطرنشان کرد: ۸۰۰ عنوان طرح و سندهای موجود در حوزه، یک‌صد کار کلیدی را در آینده رقم می‌زند که به‌عنوان‌مثال ۳۰۰ رشته گرایش در حوزه‌ها، نظام استادی، نظام جامع پژوهش و وقف و منابع پایدار از آن جمله‌اند.

در آغاز این دیدار حجت‌الاسلام کمالی رئیس حوزه علمیه برادران و تنی چند از اساتید حوزه مسائل و مشکلات خود را در زمینه‌های متون درسی، بازنشستگی، فرزندان طلاب و مشکلات حوزه بیان کردند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group