02 مهر 1400 ساعت 21:34

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

مدیرکل استاندارد استان در دیدار با آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد از صدور مجوز راه‌اندازی شعبه نمایندگی استاندارد در شهرستان میبد خبر داد.

به گزارش میبد آدینه ، محمدرضا زارع با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان میبد به‌عنوان قطب تولید کاشی و سرامیک گفت: در صورت واگذاری زمین نسبت به احداث دفتر نمایندگی استاندارد در شهرستان میبد و راه‌اندازی قطب آزمایشگاهی کاشی و سرامیک بسیاری از مشکلات درزمینهٔ ارتقاء شاخص‌های کیفیت در محصول کاشی و صادرات این محصول رفع می‌شود.

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد هم با اشاره به اهمیت استانداردسازی گفت: مقوله استاندارد در فقه اسلام هم از اهمیت بالایی برخوردار است و باید مطالعات ملی و فقهی و اخلاقی در استاندارد موردتوجه قرار گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور فرهنگ‌سازی در حوزه استاندارد و کار در دانشگاه‌ها، نهادهای فرهنگی و تبلیغی را هم مهم خواند و گفت: برای برانگیختن و حساس ساختن جامعه نسبت به مقوله استاندارد باید طرح جامع تهیه شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، آینده صادرات کشور را درگرو بالا بردن کیفت کالاها و استانداردسازی دانست و افزود: اگر می‌خواهیم اقتصاد را رونق و صادرات را توسعه دهیم باید شاخص‌های استاندارد را رعایت کنیم.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه رونق اقتصادی و توسعه صادرات، پایه‌اش استاندارد است، گفت: باید جایگاه استاندارد را در شهرستان میبد تقویت کرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group