04 مهر 1400 ساعت 20:18

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی:
امام‌جمعه میبد تصریح کرد: نمره قبولی مسئولین آب استان بر این است که آب انتقالی خلیج‌فارس و عمان را به استان یزد برسانند.

به گزارش میبد آدینه ، با حضور آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد، دکتر کمال دهقانی فیروزآبادی نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و محمد فاتحی مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان طرح توزیع عادلانه آب شرب شهرستان میبد بررسی شد.

فاتحی در این نشست بابیان اینکه میزان مخلوط شدن آب انتقالی و آب چاه برای آب شرب میبد ۶۰ به ۴۰ است افزود: اما ای سی آب شرب مناطق مختلف متفاوت است.

وی افزود: برای توزیع عادلانه آب شرب با ای سی ثابت در همه مناطق شهرستان به ۷ حلقه چاه و احداث یک مخزن ده هزار مترمکعبی نیاز داریم که قرار شد با اختصاص ۳۰ میلیارد تومان اعتبار از محل صندوق توسعه ملی این طرح در شهرستان میبد عملیاتی شود.

در این نشست همچنین موضوع قرار گرفتن برخی از استان‌ها در طرح استان‌های تنش آب مطرح شد و قرار شد برای قرار گرفتن استان یزد در بین استان‌های تنش آب از سوی مسئولین استان پی گیری شود.

آن‌طور که در جلسه بیان شد؛ برای اجرای طرح تنش آب در استان‌های مشخص‌شده، ۱۰۰ میلیارد دلار با مجوز رهبر معظم انقلاب از صندوق توسعه ملی اعتبار پیش‌بینی‌شده است و این در حالی است که استان یزد علیرغم خشک‌سالی و کویری بودن هنوز در میان استان‌های تنش آب نیست.

آیت‌الله اعرافی در این نشست گفت: حیات استان به آب وابسته است و باید آب استان را با اجرای طرح انتقال آب قله برسانند.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: نمره قبولی مسئولین آب استان بر این است که آب انتقالی خلیج‌فارس و عمان را به استان یزد برسانند.

در این جلسه همچنین بحث طرح فاضلاب شهرستان میبد که در حال اجراست مطرح شد و پیمانکار بابیان اینکه اردیبهشت‌ماه فاز اول تولید پساب فاضلاب شهر میبد آغاز می‌شود؛ بر تشویق مردم به اشتراک فاضلاب در این شهرستان تأکید کرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group