04 مهر 1400 ساعت 20:04

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام علیرضا حسنی:
امام‌جمعه موقت میبد گفت: گویا عده‌ای ادامه حیات سیاسی‌شان، در دوقطبی کردن جامعه و اختلاف انداختن بین مردم است.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به سفر رئیس‌جمهور به استان یزد و کرمان گفت: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی که به وحدت و همدلی و همراهی در جامعه نیاز داریم حمله رئیس‌جمهور به شورای نگهبان و این بار هم به قوه قضائیه کار بسیار زشت و ناپسند بود.

حجت‌الاسلام علیرضا حسنی تصریح کرد: اما گویا عده‌ای ادامه حیات سیاسی‌شان، در دوقطبی کردن جامعه و اختلاف انداختن بین مردم است.

خطیب جمعه افزود: رویکرد رئیس جدید قوه قضائیه برخورد با مفسدان اقتصادی و دانه‌درشت‌ها امروز امید را به جامعه و به مردم بازگردانده است و مردم طعم شیرین عدالت اسلامی را می‌چشند، این در حالی است که رئیس‌جمهور به‌جای تشکر و قدردانی به قوه قضائیه حمله‌ور ‌می‌شوند.

وی بابیان اینکه آیا به خاطر این است که قوه قضائیه به اطرافیان آقایان دسترسی پیدا کرد است، افزود: در مبارزه با فساد خط و جناح معنا ندارد و همان‌طور که آقای رئیسی گفت: ما گرفتار حاشیه‌سازی‌های آقایان نمی‌شویم و قوه قضائیه به حول قوه الهی با رویکرد جدید باقدرت و بدون اعتنا به خط قرمز موفق خواهد شد دست مفسدین اقتصادی و کسانی که چندین سال است به بیت‌المال دست‌اندازی کرده‌اند نه از مچ بلکه از بازو قطع کند.

امام‌جمعه موقت میبد با اشاره به شعارهای اقتصادی عده‌ای از دانشجویان و مردم در یزد گفت: رئیس‌جمهور به‌جای عصبانی شدن باید با ادبیات شایسته با آنها سخن می‌گفت.

حجت‌الاسلام حسنی نسبت خلاف دادن به دین را از یک مسئول ارشد نظام اسلامی در تریبون عمومی ناشایست خواند و تصریح کرد: یک روز می‌آیند و کربلا را درس مذاکره می‌خوانند و روزی دیگر نسبت نادرست به پیامبر بزرگ اسلام می‌دهند که پیامبر اگر با مشرکین پیمان می‌بست و آنها پیمان می‌شکستند دوباره آن را امضا می‌کرد درحالی‌که مورخان و تاریخ نویسان ورود پیدا کنند و ببینند که پیامبر اسلام و ائمه هدی کجا اهل بده بستونی بودند.

وی خاطرنشان کرد: در تاریخ اسلام حتی در صلح حدیبیه که پیامبر با مشرکین مکه امضا کردند؛ بعد از مدتی مشرکین به یکی از قبایل یهود که با مسلمانان هم‌پیمان بودند حمله کردند و پیامبر وقتی فهمید بنا بر دفاع از هم‌پیمان خود کردند و ابوسفیان از مکه به مدینه آمد که پیامبر اقدام نکند اما پیامبر نپذیرفت و همین قصه باعث فتح مکه شد.

خطیب جمعه میبد خاطرنشان کرد: آنها برای اینکه برجام نافرجام خود را توجیه کنند با اسلام سازی چیزهای خلاف دین را به دین نسبت می‌دهند.

وی بابیان اینکه هنوز مسئله برجام ذهن آقایان را مشغول کرده است درحالی‌که می‌دانند درخت برجام میوه نداده است و آنها همه‌چیز را نقد از ما گرفتند و وعده نسیه دادند و حتی به یک تعهد خودشان هم عمل نکردند، افزود: اینجا نظام اسلامی و دینی حاکم است و مسئولان نباید با شواهد نادرست به وجود نورانی پیامبر، در پیشبرد اهداف سیاسی خود حرکت کنند.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: البته مردم ما بصیرند و باید بصیرت خود را حفظ کنند.

حجت‌الاسلام حسنی خاطرنشان کرد: در سفر اخیر رئیس‌جمهور یکی از انتظارات ما از نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی این بود که در مقابل رئیس‌جمهور فریاد بزنند و مسائل و مشکلات استان و شهرستان‌ها را مطرح کنند.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه دیگر برجام مرد و سر قبری که ایستاده و گریه می‌کنند مرده داخلش نیست، افزود: گام چهارمی که دولت برداشت خوب بود اما کافی نیست و باید گامی برداشته شود که اروپایی‌ها را از طمع در ما ناامید کند.

وی تصریح کرد: گاهی چهار یا پنج شهرستان استان فقط یک نماینده دارد و در همین شهرستان میبد کارخانه فولاد که روزی مردم طلا و جواهر زنان خود را فروخته و سهم خریده‌اند سال‌هاست که تعطیل‌شده و بلاتکلیف است و باید این مسائل را مطرح و راهکاری اساسی پیدا می‌کردند.

مناسبت‌ها:

امام‌جمعه موقت میبد هفدهم ربیع‌الاول سالروز میلاد پیامبر اعظم حضرت محمد مصطفی صلوات‌الله‌علیه و سالروز میلاد مروج مذهب تشیع و اسلام ناب محمدی حضرت امام جعفر صادق (ع) را تبریک گفت.

حجت‌الاسلام حسنی با گرامی داشت روز کتاب و کتاب‌خوانی هم گفت: متأسفانه سرانه مطالعه در بین خانواده‌های ایرانی کم شده است و باید مطالعه در خانه‌ها، مدارس و مراکز آموزش عالی و حوزه‌ها موردتوجه قرار گیرد.

خطیب جمعه میبد افزود: دو چیز در جامعه باید ارزان به دست مردم برسد یکی نان و آذوقه مردم و دیگری کتاب است؛ چون سلامت جسم و روح به این دو بستگی دارد و دین و دنیا و جسم و جان بشر به برکت کتاب تأمین می‌شود بنابراین در خرید سبد زندگی خانواده‌ها کتاب جزء مواد اصلی خرید خانواده‌ها باشد.

وی فرارسیدن هفته بسیج را پیشاپیش گرامی داشت و بابیان اینکه حقیقتاً تأسیس بسیج به دستور امام شبیه یک معجزه در انقلاب بود و شجره طیبه‌ای بود که به دستان مبارک امام غرس شد، گفت: بسیج مدرسه عشق است که سن و سال نمی‌شناسد.

امام‌جمعه موقت میبد افزود: بسیج در طول دوران انقلاب و در مقاطع مختلف نقش‌آفرین بوده ست و بی‌ادعا در همه صحنه‌های انقلاب و خطر حضور و از دستاوردهای انقلاب پاسداری کرده است.

خطیب جمعه میبد گفت: اگر امروز هم تفکر بسیجی که یک فرهنگ است در همه امور و ابعاد این کشور حاکم شود ما در این کشور در مسائل اقتصادی فرهنگی و سیاسی مشکل حل نشدنی نخواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: نباید بسیج را تنها در میدان رزم و نظامی خلاصه کرد و مسئولین باید بر اساس تفکر بسیجی مشکلات این مردم را حل کنند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group