02 مهر 1400 ساعت 22:14

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی در پیامی به مناسبت روز پرستار:
آیت الله اعرافی در پیامی میلاد بانوی فضیلت و رشادت و قهرمان پیام‌آور عاشورا زینب کبری سلام‌الله علیها و روز پرستار را به پرستاران و همه خادمان سلامت تبریک گفت.

به گزارش میبد آدینه، متن پیام آیت‌الله علیرضا اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه به مناسبت روز پرستار به این شرح است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

میلاد بانوی فضیلت و رشادت و قهرمان پیام‌آور عاشورا زینب کبری سلام‌الله علیها و روز پرستار را به پرستاران ارجمند و همه خادمان سلامت تبریک و شادباش می‌گویم.

دستگیری نیازمندان و کاهش آلام رنج دیدگان و به‌ویژه دوست داری مبتلایان و پرستاری دردمندان و همدردی با بیماران ارزش انسانی و اهمیت اخلاقی ممتازی دارد و تعالیم والای اسلام آن را مهم شمرده و ثواب‌های بی‌شمار برای آن برشمرده است و البته این عمل انسانی و اسلامی آنگاه به اوج می‌رسد که بااخلاق نیکو و عاطفه سرشار و رعایت همه جوانب علمی و فنی و عشق و علاقه وافر انجام پذیرد.

 زینب قهرمان دلیری بود که شجاعت و مقاومت بی‌نظیر را با مهربانی و پرستاری بازماندگان حماسه بزرگ عاشورا درآمیخت و الگوی زنان و مردان عالم و نماد دلیری و مهرورزی و اسوه تمام‌عیار ایثار و مجاهدت و پرهیزکاری و پرستاری شد.

ضمن تقدیر و سپاس از همه خادمان سلامت و بهداشت و درمان و به‌ویژه پرستاران عزیز که در سخت‌ترین شرایط به یاری بیماران و کاهش رنج دردمندان برمی‌خیزند، امید است اخلاق پرستاری و پزشکی ارتقا یابد و همه مسئولان و خیران و مردم شریف در ارتقای علمی و عملی حوزه سلامت و درمان و اجرای سیاست‌های کلان این بخش و حمایت جامع از سلامت یاران و پرستاران کامیاب گردند و ایران اسلامی نمونه جامعه‌ای سالم و نماد سلامت و نمونه در ارائه خدمات معیار پزشکی مبتنی بر ارزش‌ها و آموزه‌های اسلامی و تأمین زیرساخت‌های بهداشت و درمان برای همگان گردد.

از همه پزشکان و پرستاران گرامی سپاس‌گزارم و توفیقات روزافزون آنان را از خداوند منان خواهانم.

علی‌رضا اعرافی

© طراحی :

Template Design:Dima Group