02 مهر 1400 ساعت 22:39

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام غفوری:
امام جمعه موقت میبد گفت : این وحدت و اتحاد و یکپارچگی و یکدلی که در دنیای اسلام و جهان مقاومت رخ داد اثر عجیبی بود که شهادت حاج قاسم رقم زد.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته در هفتمین روز از شهادت سردار دل‌ها، عاطفه‌ها و شجاعت‌ها، سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: در جنگ با داعش همه شیاطین عالم یک‌طرف و فرمانده شجاع ما یک‌طرف ایستاد.

حجت‌الاسلام حبیب‌الله غفوری بابیان اینکه روزهای بحبوحه جنگ و وحشت را فراموش نمی‌کنیم، افزود: حاج قاسم سلیمانی با معدود نیروها و مشورت‌هایی که داد و با نیروهایی که از خود لبنان و سوریه و عراق، جیش الشعبی سوریه و حشدالشعبی عراق ارتشی مردمی شکل داد توانست؛ رودرروی استکبار جهانی بایستد و آنها را زمین‌گیر و طعم تلخ شکست را به آنها بچشاند.

خطیب جمعه میبد تصریح کرد: سپاه اسلام و مقاومت به فرماندهی این سردار رشید اسلام، هیمنه امریکا را فروریخت و پیروز میدان شد.

وی بابیان اینکه کارهای بسیار بزرگ‌تری را که از دست حاج قاسم زنده در حال حیات ظاهری ظاهراً ساخته نبود و باید شهید ما آسمانی می‌شد تا بتواند چنین کند، اظهار داشت: این وحدت و اتحاد و یکپارچگی و یکدلی که در دنیای اسلام و جهان مقاومت رخ داد اثر عجیبی بود که شهادت حاج قاسم رقم زد.

امام‌جمعه میبد خنثی کردن توطئه‌ها و فتنه‌گری‌های دشمن در لبنان و عراق و ایران، زدودن زنگارها از دل‌های دچار تردید همه امت اسلام را از برکات خون سردار سلیمانی عنوان کرد و گفت: از بعد از جنگ جهانی دوم کسی جرئت نکرده است به امریکا یک سنگ پرتاب کند اما خون شهید سلیمانی و هم‌رزمانش کاری کرد که جمهوری اسلامی ایران مهم‌ترین و بزرگ‌ترین پایگاه امریکا را شخم زد.

حجت‌الاسلام غفوری با اشاره به اینکه حتی آمریکایی‌ها جرئت نکردند تهدیدهای قبلی‌شان را تکرار کنند گفت: رئیس‌جمهور ابله و درمانده امریکا با صدای لرزان و شکست‌خورده گفت: ما آمدگی داریم ایران را در آغوش بگیریم و مذاکره کنیم.

خطیب جمعه میبد بابیان اینکه شهید قهرمان ما آن‌قدر بزرگ است که خودش و خونش انتقام خود را از دشمن به بهترین وجه و بالاترین سطح ممکن خواهد گرفت، تصریح کرد: خون شهید حاج قاسم سلیمانی به‌یقین بدانید امریکا و استکبار را از منطقه غرب آسیا با خفت بیرون خواهد کرد.

وی معرفت و ایمان قوی به خدای متعال، اخلاص و توکل بر خدا و واگذاری امور به خدای متعال، تدین و اهل رعایت مسائل شرعی، ولایت مداری، انقلابی و جهادی را از ویژگی‌های بارز سردار حاج قاسم سلیمانی برشمرد و افزود: سردار حاج قاسم سلیمانی بسیج و سرباز فداکار، دشمن‌شناس و اهل استکبارستیزی بود که لحظه‌ای در این مسیر درنگ نکرد.

امام‌جمعه موقت میبد خاطرنشان کرد: سردار سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی بسیار شجاع همراه باتدبیر و عقلانیت و درعین‌حال بسیار متواضع، مهربان، نجیب، خاکی و مردم‌دار بود که دربیانش برای احقاق حق صریح بود و در امور خیرخواه و دلسوز، کارگشا و وحدت‌آفرین بود.

حجت‌الاسلام غفوری بابیان اینکه این سردار شجاع و رشید اسلام مدیریتش از نوع رهبری و جلوداری بود گفت: خودش بلندهمت و خستگی‌ناپذیر بود که جلوتر از همه در خط مقدم حاضر می‌شد و آن‌هایی که شعار اعتدال می‌دهند و رفتار افراطی می‌کنند بیایند قدری از شهید سلیمانی یاد بگیرند.

امام‌جمعه موقت میبد تصریح کرد: این قهرمان جهان اسلام بهترین الگو برای نسل جوان است و باید نسل آینده ما با این ویژگی‌ها تربیت شوند تا در بین ما سربازان وجود مقدس آقا ولی‌عصر به وجود بیاید و بزرگ شوند تا زمینه ظهور حضرت فراهم شود.

خطیب جمعه میبد در بخشی دیگر از سخنان خود خدمات این شهید والامقام را در دوران ۸ سال دفاع مقدس خاطرنشان کرد و افزود: در دوران پس از جنگ هم به فرماندهی سپاه قدس منصوب شد و در این سالها کاری کرد که برای دوست و دشمن روشن بود و امریکا با چند هزار میلیارد دلار سرمایه‌گذاری از خودش و نوکرانش باهدف ایجاد خاورمیانه جدید مطابق میل خود و صهیونیست‌ها نتوانست به اهداف که به اسم از نیل تا فرات در خواب پریشان و رؤیاهای خود ترسیم کرده بود دست یابد.

وی خاطرنشان کرد: امریکا این حرکت را از کشورهای لبنان، سوریه و عراق آغاز کرد و بوش به بهانه برخورد هواپیما به برج دوقلوی مرکز تجارت جهانی در یازده سپتامبر به افغانستان حمله کرد و با تحریک عراق در حمله به عراق و سپس حمله امریکا به عراق می‌خواست آن‌طور که می‌خواهند خاورمیانه را در اختیار امریکا و صهیونیسم قرار دهند.

امام‌جمعه موقت میبد اظهار داشت: آنها در طول این سالها تمام نیروهایی که با پول‌های حرام سعودی‌ها در مراکز وهابیت تربیت‌کرده بودند تجمیع و آموزش نظامی و سلاخی دادند و خودشان هم به بهانه جنگ با داعش در حمایت از داعش در منطقه، ائتلاف تشکیل و از آنها حمایت کردند.

حجت‌الاسلام غفوری گفت: این در حالی بود که ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری اعتراف کرد که هفت تریلیون دلار یعنی هفت هزار میلیارد دلار را در سوریه و عراق خرج کردند و شکست‌خورده برگشته‌اند، اینجا می‌توان خدمات سردار سلیمانی را برای خدمت به امت اسلام و جبهه مقاومت و ملت‌های منطقه احساس کرد.

امام‌جمعه میبد در ابتدای این خطبه هم سالروز شهادت بانوی دو عالم حضرت فاطمه زهرا سلام‌الله علیها را تسلیت گفت.

© طراحی :

Template Design:Dima Group