04 مهر 1400 ساعت 19:25

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی :
آیت الله اعرافی توجه به هنر و ادبیات و مسائل فرهنگی و دینی دانش‌آموزان را حائز اهمیت دانست و گفت: آموزش‌وپرورش باید پرچم‌دار تعمیم قلمروهای هنری باشد و حوزه هنر و ادبیات و مسائل فرهنگی و دینی را تقویت کند.

به گزارش میبد آدینه ، در جلسه آموزش‌وپرورش شهرستان میبد، سند همکاری بین آموزش‌وپرورش میبد و مرکز فنی و حرفه‌ای امضا شد.

همچنین در این جلسه طرح اثربخشی مددکاری اجتماعی گروهی بر روی دختران دانش‌آموز متأهل و اجرای طرح راهنمایی و مشاوره در مدارس تصویب شد.

در این جلسه از دو قصه گوی برتر جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کشور هم تجلیل به عمل آمد.

امام‌جمعه میبد در این جلسه، بر توسعه آموزش‌های مهارتی و فنی حرفه‌ای در آموزش‌وپرورش تأکید کرد.

آیت‌الله اعرافی گفت: بر اساس سند تحول آموزش‌وپرورش، استان یزد و شهرستان میبد، آموزش‌وپرورش باید صبغه فنی و مهارتی پیدا کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه همکاری بین آموزش‌وپرورش و فنی حرفه‌ای باید عمیق و متناسب باذوق و سلیقه دانش‌آموزان پیش برود افزود: باید امکانات و زیرساخت‌های لازم هم در این زمینه فراهم شود.

وی در محور دوم بیانات خود در بحث راهنمایی و مشاوره در مدارس گفت: وضع موجود در این حوزه مطلوب نیست و باید ظرف ۲ ماه آینده طرح جامع مشاوره در مدارس برای رسیدن به سرانه بالا در ابعاد مختلف هدایت تحصیل، اخلاقی و شخصیتی تهیه و ارائه شود.

آیت‌الله اعرافی در بخش سوم از سخنان خود هم با قدردانی از مسئولین کانون پرورشی فکری نوجوانان استان و شهرستان میبد، توجه به هنر و ادبیات و مسائل فرهنگی و دینی دانش‌آموزان را حائز اهمیت دانست و گفت: آموزش‌وپرورش باید پرچم‌دار تعمیم قلمروهای هنری باشد و حوزه هنر و ادبیات و مسائل فرهنگی و دینی را تقویت کند.

وی افزود: کانون پرورش فکری نوجوانان هم باید دانش‌آموزان ممتاز و نخبه را در قلمروهای هنری جذب، تربیت و آمده درخشش در سطح استان، کشور و جهان نماید.

در حال حاضر نزدیک ۳۰۰ دانش‌آموز در دو مرکز کانون پرورش فکری نوجوانان و جوانان شهرستان میبد در قلمروهای مختلف هنری ازجمله قصه‌گویی، سرود و هنرهای دستی سفال فعالیت دارند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group