02 مهر 1400 ساعت 22:06

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی در پیامی به مناسبت ولادت حضرت اباالفضل و روز جانباز، این روز را به همه جانبازان عزیز و سرافراز و بخصوص به جانبازان روحانی و حوزوی در دفاع مقدس و دفاع از حرم و محور مقاومت تبریک گفت.

به گزارش میبد آدینه، متن پیام به این شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

میلاد خجسته سردار و جانباز بزرگ عاشورا حضرت اباالفضل العباس علیه‌السلام و روز جانباز را به همگان بویژه جانبازان عزیز و سرافراز و بخصوص به جانبازان روحانی و حوزوی در دفاع مقدس و دفاع از حرم و محور مقاومت تبریک عرض می‌کنم.

جانبازان شجاع و دلیر و مقاوم بودند که در کنار شهدا و آزادگان و ایثارگران در دفاع مقدس با فداکاری و ازجان‌گذشتگی خود از میهن اسلامی صیانت و انقلاب اسلامی را به اوج رساندند و پنجره‌های پیروزی و صدور گفتمان انقلاب اسلامی را گشودند.

جانبازان سرو قامت و سرافراز ملت بزرگ ایران بودند که بی‌باکانه در جنگی نابرابر و کارزاری کم مانند تا مرزهای شهادت پیش تاختند و برای اولین بار در دو قرن اخیر تاریخ ایران مرزهای کشور را نگهبانی کردند.

جانبازان و آزادگان و ایثارگران و شهیدان گران‌قدر ملت از همه طبقات و اصناف و گروه‌های مردمی و بسیجی و نیروهای نظامی و امنیتی و انتظامی و سپاه و ارتش و روحانیت بودند که خاطرات مجاهدت‌های صدر اسلام را احیاء و حماسه‌های عاشورای حسینی ع را زنده ساختند.

با مقاومت بی‌نظیر ملت شریف ایران و فداکاری ایثارگران ارجمند و ده ها هزار جانباز عزیز الگویی نو از استقلال و عزت و مقاومت در جهان پایه‌ریزی شد و مظلومان عالم و امت اسلام از آن درس آموختند و بدین محور مقاومت در جهان و منطقه شکل گرفت.

همواره به یاد داشته باشیم که بخشی از جانبازان عزیز ما با سلاح‌های ممنوع کشتارجمعی و شیمایی و با حمایت قدرت‌های استکباری و دروغ‌گو و زورگو و مدعی حقوق بشر به عوارض طاقت‌فرسایی مبتلا شدند که رنج و پیامدهای آن برای این عزیزان همچنان باقی و ننگ ابدی آن بر پیشانی ستم‌پیشگان تا ابد نقش بسته است و روزی باید در پیشگاه بشریت محاکمه شوند.

ایثارگران و جانبازان ما امروز الگویی هستند برای همه جهادگران در همه عرصه‌ها در ایران و جهان و بویژه جهادگران سلامت در پیشگیری و مبارزه با کرونا و پیامدهای آن از این الگوها سرمشق گرفته‌اند و همان راه را خواهند پیمود.

و در این میان نباید از آلام و رنجه‌ای بی‌پایان همسران و خانواده‌های جانبازان و ایثارگران در طول سال‌های طولانی غفلت ورزید و همه باید در برابر فداکاری و خدمات خالصانه آنان سر تعظیم فروآوریم و تقدیر و تشکر نماییم.

 قدردانی و حمایت همه‌جانبه از جانبازان و خانواده‌های ارجمند و فرزندان آنان وظیفه همه ملت و مسئولان است و امید است استمرار و ارتقا یابد.

در پایان مجدداً این روز را به همه جانبازان گران‌قدر و ایثارگران بویژه جانبازان روحانی و خانواده‌های ارجمند آنان تبریک می‌گویم و برای همه جانبازانی که به لقای الهی پیوسته‌اند از خداوند منان طلب علو درجات و نیل به ثواب شهدای کربلا دارم.

علی‌رضا اعرافی

مدیر حوزه‌های علمیه

 

© طراحی :

Template Design:Dima Group