02 مهر 1400 ساعت 21:35

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی صبح امروز با ارسال پیامی به حوزه های علمیه و روحانیون محترم و امامان جماعت و مبلغان ، توصیه‌های مهمی را بیان کردند.

به گزارش میبد آدینه، متن پیام به این شرح است:

 

بسم‌الله الرحمن الرحیم

سلام‌علیکم و صباح الخیر و النور والکرامه.

بی‌نهایت از حضور جدی‌تر طلاب و فضلا و روحانیون عزیز و خواهران و برادران حوزوی در این شرایط حساس و درصحنه پیشگیری و مبارزه با کرونا و پیامدهای آن، در کنار دوستان سپاهی و بسیجی و فرهنگی و جوانان و مردم شریف و مسئولان محترم، سپاس‌گزارم و خدمات شما را در همه محورها از پاسخ به نیازهای فکری و فرهنگی تا مشارکت در امور مردمی و تا اهتمام به امور شرعی بیماران و درگذشتگان ارج می‌نهم و تقدیر و تشکر می‌کنم و توفیقات روزافزون همه مجاهدان راه سلامت و شما دوستان گران‌قدر و جهادی و حوزوی و روحانی را از خداوند منان و مهربان خواهانم.

محضر شریف حوزه علمیه و روحانیون محترم و امامان جماعت و مبلغان ارجمند و حوزه خواهران و خواهران طلبه و مبلغه و همه طلاب و اساتید گرامی چند نکته را تأکید می‌نمایم:

۱. وظیفه ذاتی حوزه و روحانیت صیانت از اندیشه، فکر و اعتقادات مردم و جوانان عزیز بر اساس معارف ناب و اصیل اسلام عزیز است و در این شرایط پرسش‌ها و دغدغه‌های زیادی مطرح است و گاهی با غرض‌ورزی‌های جاهلانه شبهاتی طرح می‌شود که وظیفه همه ما تحقیق و فهم درست معارف الهی و پاسخ‌های منطقی و صحیح و ارائه آن به جامعه و جوانان و شنیدن سخن مردم و جوانان و گفتگو و توجه درست و تبیین استوار و سنجیده است.

۲. در شرایط ویژه‌ای که اکنون قرار داریم و با تعطیلی اجتماعات و مساجد باید تجربه‌های جدید درزمینهٔ ارتباط با مردم شریف و جوانان عزیز با استفاده از روش‌های نو و فناوری‌های جدید بیاموزیم و راه‌های تازه ابتکار کنیم و وظیفه ترویج و تعمیق معارف اسلامی و تربیت و تزکیه نفوس را با روش‌های جدید و استفاده از فضای مجازی و با نوآوری و خلاقیت استمراربخشیم و این تجربه‌های نو پس از عبور از این حوادث ناگوار هم می‌تواند نقش‌آفرین باشد.

۳. همدلی و هماهنگی و همکاری و پیشگامی وسیع و حکیمانه و سامانمند و برنامه‌ریزی‌شده روحانیت با مردم و جوانان و مبتلایان و بیماران و نیازمندان در بیمارستان‌ها و در همه صحنه‌ها و شرایط بویژه در سختی‌ها و مشکلات و در این بلای ناگوار و جهانگیر و پر چالش کویید نوزده سنت دیرپای حوزه و روحانیت بوده است و اکنون باید با جدیت بیشتر در همه صحنه‌ها استمرار یابد و طیف گسترده نیازهای روحی و روانی و درمانی و امور شرعی را باید پاسخگو باشیم.

 ۴. همکاری با مسئولان محترم و نیروهای مردمی و بسیجی و فرهنگی و بویژه سلامت یاران فداکار و کادر درمان و بهداشت و پرستاران گرامی و پزشکان ارجمند وظیفه همه ما است و باید بر اساس توصیه‌های بهداشتی و پزشکی مردم را توجیه و مردم و خیرین را به کمک به‌نظام سلامت و درمان و بهداشت و بیمارستان‌ها ترغیب و همراهی نماییم.

۵. فضای معنوی و عبادی و اخلاقی و تقویت پایه‌های روحی و معارف الهی و روحیه توکل و تسلیم و آرامش و طمأنینه در فضای شهر و روستا و همه محیط‌ها باید مدنظر باشد و بر پخش اذان و مناجات در مساجد و تکایا هم تأکید شده است و بازهم یادآوری می‌نمایم.

از همه خدمات و همبستگی و همکاری همه مردم شریف و جوانان عزیز و مسئولان محترم و نیروهای مردمی و بسیجی و عزیزان بهداشت و درمان و بیمارستان و مراکز بهداشتی مجدداً تشکر می‌کنم و بخصوص از دوستان سپاه و شهرداری و بهداشتی و از شما دوستان عزیز جهادی و روحانی که در صحنه‌های گوناگون و در اجرای مراسم دینی و احکام شرعی تغسیل و تکفین فداکاری و ایثار کرده‌اید بی‌نهایت سپاسگزارم و دعاگو و توفیقات روزافزون شما را از خداوند منان خواهانم.

علی‌رضا اعرافی

 

© طراحی :

Template Design:Dima Group