04 مهر 1400 ساعت 19:56

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: هرسال اولویت‌هایی برای شهرستان ترسیم می‌شود که امسال هم ۶۰ اولویت در نظر گرفته‌شده است که به دستگاه‌ها ابلاغ خواهد شد و باید همه دستگاه‌ها نسبت به تحقق آن تلاش کنند.

 

آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای اداری این شهرستان با تبریک حلول ماه مبارک رمضان گفت: در شرایطی که کرونا برخی از فرصت‌های مذهبی که به شکل جمعی و عمومی برگزار می‌شد را از ما گرفت، اما نور این ماه خدا آن‌قدر آسمانی و پر درخشش است که باید در این شرایط خاص در خانه‌های ما بتابد و نباید از فرصت گنج‌های معرفتی و غیب و الهامات خداوند در سحرگاه‌های رمضان و خلوت باخدا بی‌بهره بود.

امام‌جمعه میبد سپس با اشاره به شعار مقام معظم رهبری مبنی بر جهش تولید گفت: جهش تولید علیرغم مواجه با همه سختی‌ها باید با ارتقاء کمی و کیفی تولید، سرمایه‌گذاری و ایجاد اشتغال و با عزم و اراده دنبال شود.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کرد: هرسال اولویت‌هایی برای شهرستان ترسیم می‌شود که امسال هم ۶۰ اولویت در نظر گرفته‌شده است که به دستگاه‌ها ابلاغ خواهد شد و باید همه دستگاه‌ها نسبت به تحقق آن تلاش کنند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه صنعت ما باید به لحاظ رفع آلایندگی خود را درمان کند تصریح کرد: صنایع به‌خصوص صنایع کاشی و سرامیک باید در تولید قطعات و دستیابی به فناوری‌های جدید خودکفا و با ارتقاء استانداردها دارای صادرات باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزایش زیرساخت‌های سلامت را یکی دیگر از اولویت‌های امسال خواند و گفت: تمام پروژه‌های نیمه‌تمام و توسعه بیمارستان باید به اتمام برسد و امکانات و تجهیزات سلامت و شبکه بهداشت به‌روزرسانی شود.

وی افزود: امسال در مواجه با کرونا، شورای هماهنگی تعاون اجتماعی برای رسیدگی به نیازمندان در شهرستان راه‌اندازی شده است که باید فراتر از نهادهای حمایتی، به اشتغال مدرن و ارتقاء سطح زندگی و مسائل اقتصادی و آسیب‌های اجتماعی خواهد پرداخت.

آیت‌الله اعرافی در ابتدای این نشست از همدلی و همراهی تمام دستگاه‌ها به‌ویژه مدافعان سلامت و کادر درمانی، پزشکان و پرستاران، فرمانداری، سپاه و بسیج، اصناف و خیرین و صنعتگران که در مبارزه با کرونا تلاش کردند قدردانی کرد.

حسین فلاح فرماندار میبد هم با قدردانی از تلاش همه مسئولین به‌ویژه مدافعان سلامت و سپاه در ایجاد نقاهتگاه و خیرین و صنعتگران گفت: به حمدالله تا امروز همه پای‌کار بودند و با تأمین اقلام بهداشتی و کمک‌های مالی توانستیم کرونا را در شهرستان میبد کنترل کنیم.

فلاح افزود: تشکیل شورای تعاون اجتماعی و تأمین اعتبار آن دریکی از بانک‌های قرض‌الحسنه می‌تواند در قالب تسهیلات به اصناف و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا کمک مؤثری باشد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group