02 مهر 1400 ساعت 21:11

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: منصفان ملت امریکا بدانند یک جرج فلوید نیست که دست پلیس امریکا به شکل زشت و فجیع کشته می‌شود بلکه به دست زورگویان شما هفتاد هشتاد سال است که ملت‌های عالم دست‌وپا می‌زنند و میلیون‌ها آدم در دنیا کشته شدند و ده ها بار کشورها ویران شدند.

آمریکایی‌ها در ماه‌های اخیر پوشالی بودن قدرتشان را حس کردند

گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی

درخشش اقشار مختلف مردم میبد در موضوع کرونا

توصیه‌های آیت‌الله اعرافی

زیرساخت‌ها و پروژه‌های بیمارستان تا پایان سال تکمیل شود

۶۰ اولویت امسال باید باانگیزه از سوی ادارات پیش رود

مردم در برابر خطر مقوله عفاف و حجاب بیدار شوند

مبارزه با زمین‌خواری بزرگ از سوی دستگاه قضا به جد دنبال شود

دستگاه قضا نقطه اعتماد و اطمینان جامعه باشد

 

آمریکایی‌ها در ماه‌های اخیر پوشالی بودن قدرتشان را حس کردند

حضرت آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در نخستین نماز جمعه بعد از شیوع کرونا که با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مصلی آیت‌الله اعرافی برگزار شد؛ دهه کرامت و میلاد حضرت فاطمه معصومه سلام‌الله علیها و میلاد خورشید طوس هشتمین اختر تابناک آسمان امامت و ولایت را تبریک گفتند.

آیت‌الله اعرافی با اشاره به زنجیره‌ای از حوادث در شش ماه گذشته گفتند: محور مقاومت در ماه‌های گذشته مشکلات زیادی را متحمل شد؛ شهادت حاج قاسم سلیمانی ضربه سنگینی بود، سختی‌های تحریم برای محور مقاومت و ایران اسلامی دشواری‌هایی را به وجود آورد اما در نقطه مقابل هم ما شاهد هستیم که آمریکایی‌ها پوشالی بودن قدرت خودشان را تا حدی حس کردند.

امام‌جمعه میبد افزودند: اسقاط پیشرفته‌ترین پهپاد جهان توسط ایران، حضور قوی و مقتدرانه ایران در دریاهای آزاد و در خلیج‌فارس درصحنه‌های گوناگون و در کنار اینها حمله مقتدرانه ایران به عین الاسد که در تاریخ امریکا بی‌سابقه است و تشیع جنازه باشکوه حاج قاسم در عراق و ایران حوادث مهمی بود که پوشالی بودن قدرت امریکا را نشان داد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کردند: اخیراً هم در موج کرونا هم یاوه‌گویی کردند و رئیس‌جمهور امریکا حرف‌های خرافی در برابر یک پدیده پزشکی زد و اقدامات بسیار بدی برای مبارزه با کرونا انجام دادند و آزمایش بدی برای آمریکایی‌ها و بعضی قدرت‌های دیگر بود.

ایشان با اشاره به حوادث تظاهرات سیاه‌پوستان در آنچه این روزها در امریکا در حال وقوع است گفتند: چیزی که یک‌صدم آن‌هم اگر در هر کشوری اتفاق می‌افتد علم می‌کردند و بر سر دولت‌ها و ملت‌ها می‌زدند امروز در این ابعاد وسیع در امریکا پیش‌آمده است.

آیت‌الله اعرافی تصریح کردند: منصفان ملت امریکا بدانند یک جرج فلوید نیست که دست پلیس امریکا به شکل زشت و فجیع کشته می‌شود بلکه به دست زورگویان شما هفتاد هشتاد سال است که ملت‌های عالم دست‌وپا می‌زنند و میلیون‌ها آدم در دنیا کشته شدند و ده ها بار کشورها ویران شدند.

امام‌جمعه میبد گفتند: حالا شما بااین‌همه ضعف می‌خواهید ایران را که در برابر تحریم و مشکلات و کرونا ایستاده است تسلیم شود؟ به فضل خدا در آینده هم ایران و هم محور مقاومت ایستادگی خواهند کرد و پیروز خواهند شد.

گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی

امام‌جمعه میبد یاد شهدای هفتم تیر و سید شهدای انقلاب آیت‌الله بهشتی و دیگر شهدای محراب شهید صدوقی را گرامی داشتند.

خطیب جمعه میبد گفتند: همچنین یاد و خاطره همه‌کسانی که در حادثه بیماری کرونا به لقاءالله پیوستند و کمتر فرصت بزرگداشت آنها فراهم آمد و یا با دیگر امراض از دنیا رفتند و تجلیل میسر نبود ازجمله حاج حبیب برزگری برای همه آنها طلب علو درجات را داریم.

ایشان از همه‌کسانی که در طول بیش از چهار ماه مقابله با کرونا یک بلای طبیعی خوش درخشیدند و از آزمون‌های خوبی موفق بیرون آمدند قدردانی کردند و گفتند: در شهرستان میبد جا دارد از شورای تأمین، فرماندار، مسئولانی که درصحنه حاضر بودند و از نماینده، نیروهای انتظامی، امنیتی، خیرین، از صاحبان صنایع، سپاه و بسیج و به‌طور ویژه از کادر بهداشت و درمان، بیمارستان و درمانگاه‌ها و کادر و نیروهای شبکه و مراکز بهداشت و هم از پرستاران و بهورزان، پزشکان و به‌طور خواص از نیروهای مردمی و جهادی، از ائمه جماعات، مساجد و هیئت‌های عزاداری، هیئت‌های امناء، روحانیون و جوانان و یکایک عزیزانی که درصحنه پیشگیری و مبارزه با این بلا آزمون خوبی دادند صمیمانه در اولین نماز جمعه بعد از کرونا تشکر کردند.

درخشش اقشار مختلف مردم میبد در موضوع کرونا

مدیر حوزه‌های علمیه کشور بابیان اینکه در طول این دوره شاهد درخشش جوانان و بسیجیان و گروه‌های جهادی، مردمی و مسئولان و کادر بهداشت و درمان در چند صحنه بودیم افزودند: یکی در معالجه و مراقبت از افراد مبتلا دوم همراهی مردم برای پیشگیری از کرونا در قرنطینه‌ها و اقدامات مختلف ستودنی بود.

آیت‌الله اعرافی خاطرنشان کردند: در کنار این اقدامات حضور جوانان و گروه‌های بسیجی و جهادی در دفن و کفن، معالجه و مشاوره تا پایگاه‌های متعدد مردمی که برای کمک به نیازمندان به‌ویژه در ماه مبارک رمضان برقرار شد.

امام‌جمعه میبد تصریح کردند: کمک مؤمنانه‌ای که رهبری فرمودند و مواسات جانانه‌ای که ما در کشور و شهرمان شاهد بودیم از تابلوهای درخشان و افتخارآمیزی بود که ثبت شد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: بنابراین ما جمع وافری از عزیزان داریم که در پیشگیری و درمان و رسیدگی به محرومان و مشکلات مردم حضور پیدا کردند.

توصیه‌های آیت‌الله اعرافی

حضرت آیت‌الله اعرافی گفتند: توصیه اول: حتماً مسئولان ما و صاحبان سرمایه در حمایت از صنعت و کشاورزی و سرمایه‌گذاری اهتمام داشته باشند چراکه ما به‌رغم همه سختی‌هایی که همه عالم با آن مواجه بود و در کنار آن با مشکلات تحریم هم امسال داشتیم؛ باید با همت مسئولان و سرمایه‌گذاران جهش تولید به‌عنوان شعار سال در عمل ظهور و بروز پیدا کند.

امام‌جمعه میبد تصریح کردند: مسئولان در سطح کشور و استان باید همتشان این باشد که گره‌های صنعت و کشاورزی و خدمات و تولید را باز کنند و راه به‌سوی جهش تولید و اشتغال بیشتر باز کنند.

خطیب جمعه میبد اولویت فقرزدایی و حمایت ویژه از آسیب دیدگان از کرونا را دومین توصیه خود به مسئولان خواندند و گفتند: راهی که از طریق دفتر امام‌جمعه و فرمانداری در قالب شورای تعاون اجتماعی بازشده است باید در حمایت از آسیب دیدگان فعال باشد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزودند: کسبه و اصنافی که در موضوع کرونا مشکل پیدا کردند حتماً باید با توجه و قرض موردحمایت قرار گیرند تا جلوی ورشکستگی آنها گرفته شود و رفتن گروهی متوسط به سمت فقر را بگیریم.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر اینکه فقط توزیع غذا و بسته‌های حمایتی کافی نیست تصریح کرد: باید دست کسبه و صاحبان کار و اشتغالی که امروز مشکل‌دارند را گرفت و آنها را نجات داد.

ایشان همکاری ادارات، بانک‌ها و صندوق تعاون اجتماعی را در این رابطه مؤثر خواندند و گفتند: باید علاوه بر بسته‌های معیشتی و کمک‌های فقرا و نیازمندان که توسط مؤسسات خیریه، کمیته امداد و مردم و پایگاه‌ها و قرارگاه‌ها انجام می‌پذیرد، تولید و اشتغال و کسب‌وکار آنهایی که آسیب دیدند را مواظبت کنیم تا کسی به سمت فقر نرود.

آیت‌الله اعرافی الگوی ایمانی برآمده از تجربه انقلاب اسلامی در مواجه با حوادث و بلایا ازجمله کرونا را که کشورهایی مثل امریکا را زمین‌گیر کرد را سومین راهبرد در این جریان خواندند و گفتند: در کشور ما مردم به‌راحتی با حضور خودشان آن را معالجه کردند، این الگو علاوه بر تلاش مسئولان و اقداماتی که شبکه‌های بهداشت و درمان ما انجام دادند بخشی از آن روی دوش مردم و گروه‌های جهادی و بسیجی بود.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه این قدرت عظیم جهادی و بسیجی و انقلابی باید تقویت شود تصریح کردند: باید روزبه‌روز بیشتر بر این گروه‌ها تکیه کنیم و مسئولین از این گروه‌ها بهره ببرند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کردند: این حوادث نشان داد که زیرساخت‌های بهداشت و درمان را تقویت و آگاهی‌های بهداشتی را توسعه بدهیم و فرهنگ بهداشت و سلامت رواج بیشتری پیدا کند.

زیرساخت‌ها و پروژه‌های بیمارستان تا پایان سال تکمیل شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با اشاره به تکمیل زیرساخت‌های بیمارستان در همین ایام به همت مردم و خیرین گفتند: امسال باید با کمک مسئولین زیرساخت‌های بیمارستان توسعه و پروژه‌های نیمه‌تمام آن تکمیل شود و بخش‌هایی که در برنامه‌ها دیده‌شده است باید مسئولان با سرعت دنبال کنند.

آیت‌الله اعرافی اولویت‌های سال ۹۹ را پنجمین راهبرد خود در این خطبه برشمردند و گفتند: ادارات، بخش‌های عمومی ما ده ها کار دارند که باید تنبلی نکنند و با عشق و انگیزه و درست آنها را پیش ببرند.

۶۰ اولویت امسال باید باانگیزه از سوی ادارات پیش رود

ایشان تصریح کرند: در میان همه این برنامه‌ها امسال بیش از ۶۰ عنوان طرح به‌عنوان اولویت‌های ویژه در جلسه‌ای که با فرماندار و نماینده بوده تعیین‌شده است که در آن مسئولیت‌های ادارات مشخص‌شده است و تمام بخش‌های مسئول باید علاوه بر کارهای روزمره و علاوه بر اینکه باید زیرساخت خدمت را تقویت کنند باید بیش از ۶۰ اولویت شهرستان را امسال پیش ببرند.

امام‌جمعه میبد خاطرنشان کردند: مسئولان ما باید از کرونا آموخته باشند که حداکثر استفاده از فضای مجازی باید انجام شود و دستگاه‌های علمی، تبلیغی و فرهنگی و اداری ما باید بیشترین استفاده را از فضای مجازی و فناوری‌های پیشرفته حتی برای دوره پساکرونا داشته باشند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور ارتقاء معنوی و اخلاقی در شهرستان را ششمین توصیه خود به نمازگزاران و مسئولان عنوان کردند و گفتند: این حوادث نشان داد که همه ما در چنگ قدرت خدا هستیم و اراده الهی بر همه اراده‌ها فائق است بیایم اراده خدا را در زندگی مهم بشماریم و اخلاق فردی، خانوادگی و اجتماعی، سیاسی را مهم بدانیم.

مردم در برابر خطر مقوله عفاف و حجاب بیدار شوند

ایشان تصریح کردند: مقوله عفاف و حجاب در شهرستان مواجه به یکسری موج‌های خطری است مردم باید بیدار شوند و اقدامات اساسی‌تری باید انجام بگیرد که چهره این شهر نورانی شهری که این‌همه شهید دارد و خدمات بزرگ به اسلام و انقلاب ارائه کرده است از آلودگی پاک بماند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفتند: مساجد و مؤسسات فرهنگی و مسئولان و عموم جامعه باید خود را سرباز فکر و فرهنگ اسلام و انقلاب اسلامی بدانند.

مبارزه با زمین‌خواری بزرگ از سوی دستگاه قضا به جد دنبال شود

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با گرامی داشت هفته قوه قضائیه از اقدامات در مبارزه با فساد دستگاه قضا قدردانی کردند و گفتند: در کنار مبارزه با فساد، دستگاه قضا باید پاسخگوی مردم به‌صورت روان و سهل و در خدمت مردم به‌ویژه مستضعفان باشد.

آیت‌الله اعرافی بابیان اینکه دادگستری شهرستان میبد اقدامات خوبی را در سال‌های اخیر پایه‌گذاری کردند افزودند: ورودی پرونده‌ها به دادسرا در سال ۹۸، چهارده درصد کاهش پیداکرده است و کلینیک حقوقی راه‌اندازی شده است، مشاوره به مردم و مراجعین آغازشده است و منظومه‌ای را ایجاد کردند که سازش را تقویت می‌کند.

امام‌جمعه میبد با تأکید بر مبارزه با زمین‌خواران بزرگ که باید در دستگاه قضا به جد دنبال شود تصریح کردند: در مسائل اختلافات حوزه صنعت هم که بارها تأکید شده بود اقدامات خوبی انجام‌گرفته است.

دستگاه قضا نقطه اعتماد و اطمینان جامعه باشد

ایشان گفتند: امیدواریم دادگستری واقعاً نقطه اعتماد و اطمینان جامعه باشد؛ دادگستری که اجتماعی باشد و رویکرد پیشگیری داشته باشد به مردم مشاوره دهد و عادلانه قضاوت کند و خود را از نفوذ رشوه و آسیب‌های قضایی سالم نگه دارد، دادگستری مطلوب است.

© طراحی :

Template Design:Dima Group