02 مهر 1400 ساعت 22:06

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
امام‌جمعه میبد تصریح کرد: بنابراین سال جهش تولید نباید شعار تلقی شود بلکه باید مسئولین ادارات در کنار وظایف محوله، در عمل این شعار را تحقق بخشند.

به گزارش میبد آدینه، آیت‌الله اعرافی در جلسه بررسی مشکلات صنایع تعطیل و نیمه تعطیل این شهرستان که با حضور مدیرکل صنعت معدن و تجارت استان، نماینده مردم میبد و تفت در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی برگزار شد، گفت: نام‌گذاری امسال از سوی رهبر معظم انقلاب به سال جهش تولید شعار نیست بلکه بر اساس نیاز جامعه انتخاب‌شده است.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: بنابراین سال جهش تولید نباید شعار تلقی شود بلکه باید مسئولین ادارات در کنار وظایف محوله، در عمل این شعار را تحقق بخشند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: فعال‌سازی صنایع نیمه تعطیل و یا تعطیل و یا در آستانه بهره‌برداری باید حمایت و به تولید بازگردد.

وی افزود: اگر مردم، مسئولین، بانک‌ها و صاحبان صنایع پای‌کار باشند قطعاً گره مشکلات تولید هم بازخواهد شد.

آیت‌الله اعرافی فعالیت واحدهای صنعتی و پویایی و تولید را راه‌حل بسیاری از مشکلات اشتغال و اقتصاد خواند و گفت: بارونق تولید و اشتغال، محورهای فرهنگی و علمی هم فعال‌تر و جامعه هم از آسیب‌ها رهایی می‌یابد.

مدیرکل اداره صنعت معدن و تجارت هم گفت: بیش از سه هزار واحد تولیدی دارای پروانه بهره‌برداری در استان وجود دارد.

علمدار با قدردانی از مدیران واحدهای صنعتی که در این شرایط با تمام قدرت فعالیت دارند افزود: واحدی که رسماً تعطیلی خود را اعلام کند در استان کم است.

وی گفت: بعضی از واحدها با ظرفیت پایین‌تر از ظرفیت اصلی کار می‌کنند و بعضاً هم تعطیلی‌هایی بیش از ده سال وجود داشته که از ظرفیت کارگروه تسهیل برای راه‌اندازی مجدد آنها استفاده می‌کنیم تا به چرخه تولید بازگردند.

در آغاز این جلسه تعدادی از مدیران واحدهای صنعتی هم که عمدتاً مشکل بانکی و عدم نقدینگی و دریافت تسهیلات داشتند مباحث خود را بیان کردند و علمدار مدیرکل اداره صمت استان راهکارهای لازم را در جهت تسهیل مشکلات آنها بیان کرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group