04 مهر 1400 ساعت 20:53

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد در این دیدار با اشاره به ظرفیت‌های شهرستان میبد در پرورش و تولید گوشت مرغ و بلدرچین گفت: این شهرستان نیازمند یک کشتارگاه مدرن و صنعتی است.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد افزود: با ورود شهرداری و بخش خصوصی می‌توان کشتارگاه صنعتی با افق دید ۲۰ سال آینده را در میبد راه‌اندازی و شاخص‌های کشتار طیور و عرضه سال و بهداشتی آن به بازار را به جایگاه نخست استان رساند.

وی داشتن برنامه جامع و هدفمند، داشتن روحیه و انگیزه کار، پی گیری مستمر و هم‌افزایی و تقویت منابع انسانی را در مدیریت موفق مؤثر خواند.

علی فاتحی نیا مدیرکل دامپزشکی استان هم در این دیدار، امنیت غذایی را یکی از راهبردهای اساسی در جامعه خواند و گفت: قبل از شیوع کرونا ۵۰ درصد تولید گوشت مرغ در استان مازاد بود و به استان‌های دیگر ارسال می‌شد.

علی فاتحی نیا بابیان اینکه بیشترین تولید گوشت مرغ استان در شهرستان‌های میبد، اردکان و تفت انجام می‌گیرد؛ مهم‌ترین دغدغه دامپزشکی را کشتارهای غیرمجاز در سطح استان خواند و افزود: خط قرمز دامپزشکی استان، عرضه لاشه‌های بدون مهر و برچسب دامپزشکی است چراکه بسیاری از بیماری‌ها ازجمله بیماری سی‌سی اچ اف یا تب کریمه کنگو که بین انسان و دام مشترک است از این طریق انتقال می‌یابد.

فاتحی نیا تصریح کرد: متأسفانه در شهرستان میبد کشتارگاه صنعتی و نیروی کافی و امکانات لازم وجود ندارد و این امر باعث مشکلات فراوانی شده است.

وی در ادامه به مردم توصیه کرد: از فروشگاه‌های عرضه مجاز گوشت موردنیاز خود را خریداری کنند و در هنگام خرید به مهر و برچسب دامپزشکی بر روی لاشه‌ها دقت کنند.

مدیرکل دامپزشکی استان بابیان اینکه گوشت‌هایی که بدون مهر و برچسب هستند مجاز مصرف نیست افزود: شهروندان در صورت مشاهده هرگونه تخلف می‌توانند با سامانه ۱۵۱۲ تماس بگیرند تا از تخلفات جلوگیری کنیم.

وی با اشاره به میزان تولید گوشت مرغ در استان هم گفت: خوشبختانه در استان در خردادماه دو میلیون و سیصد هزار قطعه جوجه ریزی شده است که با توجه به دوره پرورش طیور، کاهشی در تولید در استان وجود ندارد و به‌اندازه نیاز خانواده‌ها گوشت مرغ را در استان خواهیم داشت.

© طراحی :

Template Design:Dima Group