02 مهر 1400 ساعت 22:25

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

دیدار مدیرکل محیط‌ زیست استان با آیت الله اعرافی:
نیره پورملایی مدیرکل محیط‌ زیست استان در دیدار با آیت‌الله اعرافی شاخص‌های آلایندگی در شهرستان‌های اردکان و میبد را بالاترین سطح آلایندگی در سطح استان خواند و گفت: بر اساس سنجش سطح آلایندگی در سه ماه اول امسال، شهرستان‌های اردکان و میبد تجمع آلاینده بیشتری دارند.

به گزارش میبد آدینه ، پورملایی بابیان اینکه رویکرد محیط‌زیست در سال جهش تولید قهری و معرفی واحدهای صنعتی آلاینده قهری نیست که تولید و اشتغال را تحت تأثیر قرار دهد، افزود: اما باید در قبال آلاینده‌ها پاسخگوی مردم بود و از طریق فرهنگ‌سازی، سلامت و رفاه مردم را هم فراهم کرد.

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد هم در این دیدار گفت: مسئولین محیط‌ زیست باید با برنامه‌های معین، نسبت به مسائل محیط‌ زیست حساس و آن را حل کنند.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: مساله محیط‌ زیست باید عادلانه، جامع و علمی از عقدا تا مهریز با عدد و رقم و شاخص‌ها و با نگاه مقایسه‌ای و تحلیلی دنبال شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور با تأکید بر تعامل علمی و عاطفی محیط‌ زیست با صنایع گفت: با موضع حمایت و هدایت صنایع، سیاست‌های محیط‌ زیست بدون اینکه احساس مزاحمت کنند پیش رود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: هر کارخانه باید یک پیوست محیط‌ زیست دقیق و علمی داشته باشد که در آن با افق ۵ تا ۱۰ سال ترسیم شود.

وی گفت: باید با تعامل جدی با صنعت و بخش‌های ذی‌ربط، سازوکارهای نوینی دنبال شود که محیط‌ زیست کمتر تخریب شود.

امام‌جمعه میبد نظام تشویقی در صنعت از منظر محیط‌ زیست را در کاهش آسیب‌های محیط‌ زیستی مهم و اثرگذار خواند و گفت: در کنار این رویکردها باید الگوی صنایع پاک و کوچک و کشاورزی دنبال شود.

آیت‌الله اعرافی اختصاص یک نقطه مشخص در خارج از شهر برای صنعت برای هر منطقه را در مدیریت صنعت مهم خواند و گفت: اگر محیط‌ زیست با توافق استانداری بتواند عرصه‌ای را در مناطق بیابانی به فرصت سرمایه‌گذاری صنایع تعریف کند می‌توان تا حدی مسائل و مشکلات صنعت را حل کرد.

وی برانگیختن حس محیط‌ زیستی در آموزش‌وپرورش، دانشگاه‌ها و حوزه را هم در بحث محیط‌ زیست اثرگذار دانست.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور در این جلسه همچنین از نصب نیروگاه‌های خورشیدی روی مدارس حوزه‌های علمیه در سراسر کشور خبر داد و گفت: ۱۰۰ پروژه خورشیدی در مدارس علمیه سراسر کشور در دست داریم که تاکنون تعداد ۲۰ پروژه خورشیدی به نتیجه رسیده است.

© طراحی :

Template Design:Dima Group