02 مهر 1400 ساعت 21:02

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی در دیدار رئیس دادگستری، دادستان و کارکنان دستگاه قضا در شهرستان میبد با گرامی داشت یاد و خاطره شهید بهشتی و یارانش و هفته قوه قضائیه و قدردانی از خدمات انجام‌شده گفت: قاضی و عنصر قضایی که بتواند در برابر پیشنهاد خطا و اشتباه مقاومت کند ارزش بالایی دارد.

به گزارش میبد آدینه ، امام‌جمعه میبد بابیان اینکه دستگاهی موفق خواهد بود که رویکرد راهبردی، برنامه‌ای و حساب‌شده داشته باشد افزود: دادگستری میبد در چارچوب اسناد و مصوبات که دستگاه قضا ابلاغ می‌کند می‌تواند با ابتکار، خلاقیت و آینده‌نگری و نگاه منظومه‌ای و همگرایی با دستگاه‌های دیگر در امر قضا و پیشگیری موفق عمل کند.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور آگاهی بخشی به جامعه و اطلاع‌رسانی، ارائه آمار و تحلیل را در سلامت جامعه و کاهش بار سنگین دستگاه قضا مؤثر دانست.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی سرعت و دقت و دانش در دستگاه قضا را هم در احقاق یا ابطال حق مهم برشمرد و گفت: ارائه مشاوره و راهگشایی به مردمی که دستشان به‌جایی بند نیست هم کار ارزشمندی است که در سال‌های اخیر در میبد اتفاق افتاده است.

وی تصریح کرد: شهرستان میبد به‌عنوان شهر صنعتی از ویژگی‌های خاصی در امر دعوای و منازعات دارد که دستگاه قضا باید برای رفع اختلافات و مقوله دعوای حوزه صنعت و تجارت بیشتر توجه کند.

آیت‌الله اعرافی با تأکید بر تقویت زیرساخت‌های نرم‌افزاری، سخت‌افزاری و منابع انسانی خاطرنشان کرد: راه‌اندازی کمپ ترک اعتیاد و کمک به بزه دیدگان در قالب صندوق تعاون و تقویت نهاد سازش در شهرستان میبد خدمت بزرگی است.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه دستگاه قضا پشتوانه سلامت جامعه است؛ کوتاه نیامدن در برابر زمین‌خواری‌های عمده و حل آن در ابعاد خرد در راستای توسعه و آبادانی شهر را ضروری دانست.

در ابتدای این دیدار حسین بیگی رئیس دادگستری و باقر پور دادستان شهرستان میبد هم گزارشی از اقدامات انجام‌شده و جرائم ارائه کردند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group