04 مهر 1400 ساعت 19:44

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی در دیدار معاون و کارشناسان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد ضمن قدردانی از خدمات و تلاش‌های مدافعان سلام در بیمارستان‌ها و نقاهتگاه‌های سراسر استان گفت: سطح علمی و فنی دانشگاه علوم پزشکی استان باید با مطالعات و تحقیق افزایش یابد.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد تجربه ایران در مواجه با کرونا را قابل‌عرضه در دنیا خواند و گفت: این تجربه که به همدلی مردم و تمام ارگان‌ها و نهادها و سرمایه‌گذاری گذشته در اوج خطر جواب داد باید به‌عنوان یک رویکرد معنوی، فرهنگی و اجتماعی مترقی به دنیا عرضه شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: هرچند کرونا در سطح کشور با تلاش وزارت بهداشت و درمان و مدافعان سلام به‌خوبی کنترل شد اما باید همچنان آینده را پیش‌بینی و با تأمین تمام زیرساخت‌ها و امکانات و تجهیزات برای سخت‌ترین شرایط آماده بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: دانشگاه علوم پزشکی باید تعامل خود را با دانشگاه‌ها، حوزه و نهادهای فرهنگی تقویت کند تا بتواند چابک از موج‌ها و به‌سادگی عبور کند.

آیت‌الله اعرافی در ادامه با اشاره به حضور پررنگ حوزه و روحانیت در حوادث مختلف ازجمله سیل و کرونا گفت: در موضوع سیل و کرونا بیش از دوازده هزار طلبه و روحانی در بخش‌های مختلف مشاوره، کفن‌ودفن و کمک‌های مختلف مشارکت کردند.

دکتر محمود نوری شادکام معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد هم ضمن ارائه آماری از بیماران مبتلا به کرونا و جان‌باختگان در استان گفت: با وجود کمک‌های خوب خیرین با کمبود وسایل حفاظتی مواجه هستیم.

نوری افزود: در شهرستان میبد علیرغم کمبود ۳۰ تا ۴۰ درصد بودجه، توسعه فضای بیمارستانی ازجمله اورژانس و فاز یک توسعه را دنبال می‌کنیم تا در دهه فجر به بهره برسانیم.

© طراحی :

Template Design:Dima Group