04 مهر 1400 ساعت 20:37

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی در دیدار فرمانده انتظامی استان و روحانیون مشغول در نیروی انتظامی، ضمن قدردانی از تلاش‌های شبانه‌روزی نیروهای انتظامی و پلیس گفت: استان یزد علیرغم ثبات تاریخی و فرهنگی، در معرض طوفان و امواج سهمگین آسیب‌های اجتماعی است.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد بابیان اینکه حضور اتباع و افراد غیربومی در مراکز دانشگاهی، صنعتی و گردشگری، استان را تکان داده است، تصریح کرد: برای این شرایط، فکرهای جدید و برنامه‌های قوی‌تری نیاز است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور مأموریت انجام بیش از ۲۰۰ وظیفه محوله را نشانه عظمت و جایگاه نیروی انتظامی خواند و گفت: امنیت فراگیر جامعه از اعتیاد، جرائم تا امنیت اخلاقی، روحی و معنوی بر عهده نیروی انتظامی قرار دارد.

وی بابیان اینکه در همه قلمروهای زندگی اجتماعی نیروی انتظامی پشتوانه آرامش، امنیت و سعادت جامعه است افزود: بنابراین نیروی انتظامی به خاطر خود، خدا و سلامت جامعه، دستگاه‌هایمان را از انحراف و خطا و فساد سالم نگه دارد.

امام‌جمعه میبد گفت: ارتقاء اخلاقی، روحی، معنوی و صیانت از همه ارزش‌های متعالی در چارچوب قوانین و مقررات در درون نیروی انتظامی وظیفه فرماندهی و عقیدتی سیاسی است.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور گفت: کار نیروی انتظامی با دستگاه‌هایی مثل حوزه گره‌خورده است و باید این تعامل و هم‌افزایی در مدیریت جامعه بین نیروی انتظامی و سایر دستگاه‌ها تقویت شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: امنیت نیازمند زیرساخت‌های علمی، فنی و نرم‌افزاری است و باید با به‌کارگیری فناوری‌های پیشرفته اطلاعاتی و فضاهای مجازی، مسیرهای بلندی را دنبال کرد.

وی همچنین افزود: روحانیون مشغول در نیروی انتظامی نیز باید معلومات خود را روزبه‌روز در مسائل معنوی، دینی و اخلاقی و معارف الهی افزایش دهند و با برگزاری مسابقات و برنامه‌های مختلف پویایی خود را حفظ کنند.

توجه به وضع معیشتی خانواده‌های نیروی انتظامی و مجهز شدن نیروی انتظامی به تجهیزات و امکانات روز از دیگر تأکیدات امام‌جمعه میبد در این جلسه بود.

در این دیدار سردار عباسعلی بهدانی فر، فرمانده انتظامی استان یزد هم گزارشی از فعالیت‌های نیروی انتظامی در حوزه‌های مختلف امنیتی، پیشگیری، کشف مواد مخدر و اقلام قاچاق ارائه کرد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group