02 مهر 1400 ساعت 21:23

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت الله اعرافی : هیئات مذهبی و مساجد در محرم طبق دستور وزارت بهداشت عمل کنند
امام‌جمعه میبد گفت: هیئات مذهبی و هیئت‌امنای مساجد موظف‌اند برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت مردم، طبق دستور وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا عمل کنند.

به گزارش میبد آدینه، شورای تأمین شهرستان میبد با حضور آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه این شهرستان، فرماندار و اعضای این شورا در مصلی آیت‌الله اعرافی با دستور کار چگونگی برگزاری مراسم‌های محرم و صفر برگزار شد.

آیت‌الله اعرافی در این جلسه تأکید کرد: مراسم‌های محرم و صفر باید با رعایت تمام دستورالعمل‌های بهداشتی در شهرستان برگزار شود.

امام‌جمعه میبد گفت: هیئات مذهبی و هیئت‌امنای مساجد موظف‌اند برای جلوگیری از شیوع کرونا و حفظ سلامت مردم، طبق دستور وزارت بهداشت و ستاد مقابله با کرونا عمل کنند.

بر این اساس اهم مصوبات شورای تأمین شهرستان میبد در ایام سوگواری سرور و سالار شهیدان امام حسین (ع) و محرم این‌گونه مطرح شد.

۱- حرکت هیئت‌ها به سمت محلات و حسینیه‌ها ممنوع و هر هیئت صرفاً در حسینیه محل خود مجاز به برگزاری مراسم خواهد بود.

۲- زمان برگزاری مراسم‌های عزاداری از ساعت ۲۱ الی ۲۳ تعیین می‌گردد.

۳- کلیه مراسم‌های عزاداری در سطح شهرستان در فضای باز و هرگونه پوش کشیدن در حسینیه‌ها و مکان‌ها ممنوع است.

۴- در راستای جلوگیری از افزایش تجمعات هرگونه دعوت از مداحان کشوری ممنوع است.

۵- مراسم نخل برداری در کلیه حسینیه‌ها و تکایا ممنوع است.

۶- در صورت طبخ غذا، صرفاً به‌صورت توزیع با ژتون و از ساعت ۱۶ الی ۲۰ جهت تحویل غذا مجاز است. ( کلیه آشپزخانه‌ها ملزم به دریافت کارت بهداشت و معرفی افراد به شبکه بهداشت و درمان می‌باشند(

۷- کلیه شرکت‌کنندگان در مراسم‌های عزاداری ملزم به استفاده از ماسک و رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی می‌باشند.

با ابلاغ شروط شورای تأمین شهرستان و با تأکید دادستان محترم، هرگونه تخطی از مصوبات یادشده و عدم رعایت مسائل بهداشتی موجب مسئولیت مدنی عاملین ( پرداخت دیه و جبران خسارت زیان‌دیده ) و موجب مسئولیت کیفری با اتهام تهدید علیه بهداشت و سلامت عمومی جامعه است.

هیئات مذهبی شهرستان میبد باید با محوریت سازمان تبلیغات، شبکه بهداشت و درمان، بسیج و نیروی انتظامی، در راستای تأمین سلامت عزاداران حسینی همکاری لازم و شایسته را ایفا نمایند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group