02 مهر 1400 ساعت 22:21

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
با حضور آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد، مدیرکل راه و شهرسازی استان و فرماندار، مسائل شهرستان در چند محور در ارتباط با زمین‌های واگذاری بررسی شد.

به گزارش میبد آدینه، آیت‌الله اعرافی در این جلسه مطالبات مردم در رابطه با زمین‌های واگذاری که بیش از دو دهه از آن گذشته را حق قانونی آنها خواند و تصریح کرد: مسئولین استان باید بهترین گزینه را برای حل این مشکل در اسرع وقت انتخاب و پاسخگوی مردم باشند.

حسین فلاح فرماندار میبد با تشریح یکایک مشکلات در حوزه‌های مختلف و پیگیری‌های انجام‌شده از سوی فرمانداری و نماینده مجلس گفت: مردم در این شرایط سخت انتظار دارند مشکلاتشان از طریق راه‌های قانونی حل شود.

رضا یادگاری مدیرکل راه و شهرسازی استان در حاشیه این جلسه گفت: یکی از موضوعاتی که مطرح شد؛ تأمین زمین برای اورژانس بفروئیه بود که قرار شد فرایند واگذاری 2 هزار مترمربع زمین به اورژانس بفروئیه طی شود.

یادگاری، تأمین زمین پارک شهیدیه را دومین موضوع این جلسه خواند و افزود: با توجه به حفظ مالکیت دولت قرار شد زمین با کاربری فضای سبز تأمین و کاربری موردنظر تثبیت شود و مرحله‌به‌مرحله واگذاری آن به شهرداری صورت گیرد.

وی تخصیص زمین خدماتی، ورزشی، فرهنگی و آموزشی در قالب ماده صد را هم یادآور شد و افزود: بر اساس قانون تنظیم بخشی از اراضی که املاک مالی دولت می‌شود اراضی را واگذار خواهیم کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان با اشاره به طرح ملی مسکن هم گفت: آنچه موردنیاز طرح اقدام ملی مسکن و تأمین مسکن جوانان و متقاضیان نیازمند است قرار بر این است که این اراضی هم با توجه به اینکه بخشی از اراضی در مجاورت شهر به‌عنوان طرح ملی مسکن در کارگروه زیربنایی و شورای مسکن و شورای برنامه‌ریزی مورد تصویب قرارگرفته است به شهر الحاق شود تا بتواند پاسخگوی نیاز متقاضیان در جهت تأمین مسکن باشد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group