04 مهر 1400 ساعت 19:38

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی در نشست اعضای طرح ولایت با تشریح دو نظریه اسلام حاشیه‌ای و اسلام تمدن ساز گفت: اسلام تمدن ساز اسلامی است که همه زندگی بشر را ساماندهی و در جهت معین پیش می‌برد.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد بابیان اینکه انقلاب اسلامی مبتنی بر این نگاه و نظریه است که اندیشه امام معمار انقلاب هم می‌خواهد به اسلام تمدن ساز بازگردد و با همه ظرفیت‌ها بازسازی و درصحنه زندگی بشر جریان یابد افزود: البته این تمدن راه دراز و مقصد بلندی است که به‌سادگی محقق نمی‌شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: راز اینکه دنیا تحمل گفتمان انقلاب اسلامی را ندارد این است که انقلاب اسلامی می‌خواهد یک بنیاد نوعی بیافکند که باکلیت تمدن غربی در جهت‌گیری‌های کلان و میدان‌های مختلف سازگاری ندارد.

وی خاطرنشان کرد: برای این نظریه تمدنی اجتهاد تمدن ساز لازم است که ناظر به آراء متفکران معاصر است؛ اجتهادی که بتواند عناصر تمدنی را بشناسد و بازآفرینی و پیاده‌سازی کند.

 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: برای اجرای طرح ولایت بدون قید و شرط تا جایی که در وسع و توانم باشد آماده همکاری هستم چراکه واقعاً این طرح‌ها می‌تواند نیروساز باشد.

امام‌جمعه میبد بابیان اینکه در طرح ولایت باید به سمت جوان های خوش فکر رفت افزود: این جوان ها با غنای فکری و فرهنگی ارکان حرکت های انقلاب اسلامی هستند.

آیت‌الله اعرافی گفت: طرح ولایت بعنوان یکی از طرح‌های سرآمد، نمادی از فکر نظام مند است که پیاده کردن آن در نسل جوان و تحصیل بسیار موثر است.

امام‌جمعه میبد با اشاره به دنبال شدن طرح جامع اندیشه اسلامی در حوزه هم گفت: در دو سال اخیر طرح حبل المتین در حوزه و در 200 مرکز در کشور اغاز شده است که در میبد هم دنبال می شود و طرح ولایت هم در قالب این طرح می‌تواند مورد تایید حوزه قرار گیرد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور خاطرنشان کرد: ما با وجود همه کمبودها در نهایت وسع و توان از طرح ولایت و طرح‌هایی از این قبیل حمایت می کنیم و امیدواریم در طول سال این طرح ادامه پیدا کند.

وی با تاکید بر گزینش گروه های متعدد گفت: با اجرای این طرح می توان نیروی فهیم، متفکر و انقلابی و پای کار تربیت کرد.

 

© طراحی :

Template Design:Dima Group