04 مهر 1400 ساعت 19:06

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی در مراسم عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) گفت: ملت قهرمان ایران با الهام از عاشورا و تأسی از رهبر معظم انقلاب، همبستگی، همدلی، مواسات و مهربانی را در میان خود نشان داد و باوجوداینکه کرونا همه معادلات را به هم زد، اما ملت ایران دست فقیران را گرفت و این راه باید ادامه پیدا کند.

به گزارش میبد آدینه، هم‌زمان با سراسر کشور مراسم عاشورای اباعبدالله الحسین (ع) در جای‌جای شهرستان میبد برگزار شد.

یکی از این مراسم‌ها، عزاداری در خیابان امام شهیدیه با رعایت تمام دستورالعمل‌های ستاد ملی مقابله با کرونا با چینش صندلی و با رعایت فاصله‌گذاری و با حضور آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد برگزار شد.

آیت‌الله اعرافی امام‌جمعه میبد با قدردانی از همه عزاداران، هیئت‌ها، جوانان و مردان و زنانی که این‌طور در طول چهل سال پای آرمان‌های انقلاب ایستادند گفت: امروز نشان دادید که عزای سالار شهیدان و پرچم پرافتخار عاشورا را در اهتزاز نگه داشتید و درعین‌حال به دستورالعمل‌های بهداشتی هم عمل کردید.

امام‌جمعه میبد افزود: قصه کرونا و این ویروس منحوس نشان داد؛ دست قدرت الهی دست برتر همه قدرت‌هاست و بشر باوجوداینکه مرزهای دانش را درنوردیده است اما همچنان دست برتر از آن خداست و باید بشر با درس گرفتن از کرونا به خدا و ارزش‌های الهی بازگردد.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور اظهار داشت: ملت قهرمان ایران با الهام از عاشورا و تأسی از رهبر معظم انقلاب، همبستگی، همدلی، مواسات و مهربانی را در میان خود نشان داد و باوجوداینکه کرونا همه معادلات را به هم زد، اما ملت ایران دست فقیران را گرفت و این راه باید ادامه پیدا کند.

امام‌جمعه میبد در ادامه بابیان اینکه ایران اسلامی از بسیاری از شرایط سخت عبور کرده است و از این شرایط کرونا و بحران‌های اقتصادی و فشارهای تحریم هم عبور می‌کند، گفت: ما نگاهمان به انتخابات امریکا نیست که چه کسی قرار است رئیس‌جمهور امریکا شود.

مدیر حوزه‌های علمیه کشور تصریح کرد: ایران اسلامی قوی است و هزاران سردار سلیمانی‌ها را در دامن خود تربیت می‌کند و دانشمندانش به فضل خدا، واکسن کرونا را هم به‌زودی کشف و به بازار عرضه خواهد کرد تا درخشش ایران اسلامی را در جهان نشان دهد.

در این مراسم مداحان اهل‌بیت به مداحی و مرثیه‌سرایی پرداختند و عزاداران به سینه‌زنی و زنجیرزنی پرداختند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group