02 مهر 1400 ساعت 21:24

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

حجت‌الاسلام حسنی:
امام‌جمعه موقت میبد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، عادی‌سازی روابط امارات با رژیم کودک کش صهیونیستی را لکه ننگی بر پیشانی سران امارات خواند.

به گزارش میبد آدینه، حجت‌الاسلام علیرضا حسنی گفت: باز کردن پای اسرائیل به منطقه توطئه است که با عادی‌سازی روابط امارات با این رژیم منحوس صورت گرفت و اگر این قصه را جبران نکند برای همیشه این لکه ننگ برای امارات باقی خواهد ماند.

خطیب جمعه میبد افزود: همان‌طور که رهبر معظم انقلاب مژده داده‌اند دیری نخواهد کشید ما شاهد ریشه‌کن شدن رژیم صهیونیستی از روی کره‌ی زمین خواهیم بود.

وی همچنین توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم و قرآن دریکی از کشورهای غربی را به‌شدت محکوم کرد و گفت: درحالی‌که در کشورهای غربی که ندای آنها در دفاع از حقوق بشر و آزادی بیان بلند است؛ شاهد توهین به ساحت مقدس پیامبر اکرم و آتش زدن قرآن هستیم.

امام‌جمعه میبد در بخش دیگر از سخنان خود با اشاره به گرانی افسارگسیخته قیمت کالا در جامعه تصریح کرد: چرا نظارت‌ها این‌قدر ضعیف شده است و باوجود تأکیدات رهبر معظم انقلاب، قوه مجریه و سازمان نظارت و بازرسی، نرخ‌ها را کنترل نمی‌کنند تا فشارهای سنگین بر قشر محروم و کارگر و مستضعف وارد نشود.

حجت‌الاسلام حسنی در ابتدای سخنان خود هم از همه هیئات عزاداران، مسئولین هیئات، وعاظ و روحانیون و هیئت‌امنای مساجد که اکثریت قریب به‌اتفاق با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در این دوران بیماری فراگیر، امسال عزای سیدالشهدا به نحو مطلوب برگزار کردند و محرم ماندگار در تاریخ کشور ثبت شد قدردانی کرد.

خطیب جمعه میبد همچنین از کمک‌های مؤمنانه مردم در ایام محرم از سوی خیران و بسیجیان و هئیات به خانواده‌های نیازمند در شهرستان تقدیر نمود.

وی با اشاره به فلسفه و پیام مهم عاشورا و قیام سالار شهیدان گفت: یک پیام عاشورا این است که امربه‌معروف و نهی از منکر در جامعه زنده شود اما امروز متأسفانه این دو فریضه الهی موجب بی‌مهری قرارگرفته است و با مشاهده بعضی از زشتی‌ها و ناهنجاری‌ها در سطح جامعه و شهرستان به قلب انسان فشار می‌آید.

امام‌جمعه موقت میبد بابیان اینک بعضی از حرام‌های مسلم الهی درملأعام انجام می‌شود گفت: همه اقشار و اصناف و مردم نسبت به این دو واجب الهی باید عمل کنند.

حجت اسلام حسنی، هفدهم شهریور سال ۵۷ که به جمعه سیاه معروف است و رژیم منحوس پهلوی در میدان ژاله تعداد زیادی از زن و مرد را به خاک و خون کشید را گرامی داشت و گفت: همین شهادت‌ها و رشادت‌ها دیری نپایید که طومار پهلوی را درهم پیچید.

امام جمع موقت میبد در آستانه بازگشایی مدارس، آغاز سال تحصیلی جدید را به دانش آموزان، دانشجویان و طلاب و دست‌اندرکاران نظام آموزشی و تربیتی تبریک گفت و افزود: افق نگاه بلند و راهبردی رهبر انقلاب این است که در کشور ما آموزش‌وپرورش مصالح اول نظام است؛ لذا زیرساخت اصلی تمدن نوین اسلامی که آموزش‌وپرورش است باید انسان‌هایی را تربیت کند که در تراز اسلام و نظام اسلامی باشد.

حجت‌الاسلام حسنی بابیان اینکه نظام آموزشی جمهوری اسلامی موظف است افراد مؤمن و مجاهد تربیت کند افزود: امروز اگر در بعضی از عرصه‌ها مثل اقتصاد و یا عرصه‌ها دچار عقب‌افتادگی هستیم به این دلیل است که بعضی از جاها مدیران مؤمن و انقلابی و جهادی رأس کار نیستند و اگر بودند مثل عرصه صنایع موشکی و پالایشگاه خلیج‌فارس که از واردات بنزین بی‌نیاز و موشکی بی‌نیاز بودیم.

وی با اشاره به خطرات فضای مجازی هم گفت: نمی‌دانم چرا در بعضی از مسئولین همت وجود ندارد که نظر رهبر معظم انقلاب روی زمین نماند و فضای مجازی ولنگار و بدون کنترل‌شده به قتلگاه اخلاق و اعتقادات جوانان تبدیل نشود.

امام‌جمعه موقت میبد رفع اختلاف بین بهزیستی و آموزش‌وپرورش را هم خاطرنشان کرد و گفت: اختلافی که بین آموزش‌وپرورش و بهزیستی در مساله مهدهای کودک وجود داشت رفع شده است و قرار شده است که تربیت مهدها به آموزش‌وپرورش سپرده شود.

حجت‌الاسلام حسنی درباره سند ۲۰۳۰ هم هشدار داد و گفت: هرچند مسئولین انکار می‌کنند که جایی این سند اجرا نمی‌شود اما اگر بعضی از افراد مغرض، ضد دین و ضدانقلاب یا افراد جاهل، نیرو برای دشمن تربیت می‌کنند باید معلمین و مدیران آموزش‌وپرورش و خانواده‌ها نسبت به آن حساس باشند تا در این زمینه اتفاقی نیافتد.

© طراحی :

Template Design:Dima Group