04 مهر 1400 ساعت 19:52

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

مدیر حوزه های علمیه کشور:
مدیر حوزه های علمیه کشور در میبد از شناسایی ۲۰۰ کار ویژه روحانیت خبر داد و گفت: پنجاه، شصت کار از این اولویت ها در چهار گروه ملی و بین المللی طبقه بندی شده است.

به گزارش میبد آدینه، آیت الله اعرافی با اشاره به طرح آمایش کارکرد روحانیت در افق بلند مدت و هدف گذاری بر تک تک این اولویت ها، افزود: در این راستا اسناد ۲۰ و ۴۰ ساله و ۱۰۰ طرح بنیادین با دایره اثرگذاری بالا تدوین شده است که در مجلس درحال پی گیری است و استان می تواند برش طرح آمایش را به صورت برنامه های ۵ ساله و میانبخشی اجرایی کند.

امام جمعه میبد در ادامه با اشاره به شاخص های مسجد تراز گفت: سرانه حداقل هر هزار نفر یک مسجد در کشور است و باید هفتاد، هشتاد هزار مسجد تراز در کشور داشته باشیم.

آیت الله اعرافی همچنین بر منابع پایدار نظام روحانیت هم تاکید کرد و گفت: دویست هزار رقبه وقف داریم تقریبا عوایدش صفر است و اگر احیاء شود علاوه بر حوزه همه نهادهای فرهنگی را می تواند تامین کند.

مدیرکل اداره تبلیغات استان در دیدار با آیت الله اعرافی مدیر حوزه های علمیه گفت: آینده نگری در حوزه تبلیغ، توانمندسازی روحانیون مساجد تحت عنوان طرح امام محله و پشتیبانی معنوی و محتوایی از روحانیون مبلغ در مدارس را از سیاست های سازمان تبلیغات استان برشمرد.

حجت الاسلام علیرضا نجیمی گفت: در تلاش هستیم ارتباط سازنده و همگرایی مجموعه های فعال در حوزه دینی بین دستگاه های متولی مثل حوزه، اداره واقاف و امورخیریه تقویت شود.

وی تربیت نیروهای مستعد برای حوزه های علمیه، استفاده از ظرفیت های موجود در استان برای اهداف تبلیغی و فرهنگی را از دیگر رویکردهای سازمان تبلیغات اسلامی در استان عنوان کرد.

درحال حاضر حدود ۲۰۰ روحانی در روستاهای استان تحت عنوان روحانیون مستقر و طرح هجرت مشغول امر تبلیغ هستند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group