04 مهر 1400 ساعت 19:03

    يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِذَا نُودِيَ لِلصَّلَاةِ مِنْ يَوْمِ الْجُمُعَةِ فَاسْعَوْا إِلَى ذِكْرِ اللَّهِ وَذَرُوا الْبَيْعَ ذَلِكُمْ خَيْرٌ لَكُمْ إِنْ كُنْتُمْ تَعْلَمُونَ

آیت‌الله اعرافی:
آیت‌الله اعرافی در جلسه شورای آینده‌پژوهی و اندیشه ورزی صنعت که با حضور میرمحمدی نماینده مردم میبد در مجلس شورای اسلامی و نخبگان برگزار شد؛ به توسعه شهرستان میبد در حوزه‌های مختلف در سه دهه گذشته پرداخت و گفت: اولین راهبردی که در سه دهه گذشته دنبال شد پایه‌ریزی صنعت و افزایش سرانه اقتصادی و اشتغال بود.

به گزارش میبد آدینه، امام‌جمعه میبد پایه‌ریزی آموزش عالی را دومین سیاست راهبردی در شهرستان میبد عنوان کرد و افزود: در توسعه و تعمیق و گسترش آموزش عالی توفیقات خوبی به دست آمد و مجموعاً با راه‌اندازی نزدیک پانزده مرکز آموزش عالی، کاروان آموزش عالی با سرعت و قدرت خوبی پیش رفت و در حوزه دانشگاه جامع پزشکی صنعتی و مرکز ژنتیک هم بخشی از اهداف عملی شد.

 وی آموزش‌وپرورش را سومین سیاست راهبردی در میبد بیان کرد و با اشاره به ثبات مدیریت و موفقیت‌های آموزش‌وپرورش در میبد گفت: البته عمده این موفقیت‌ها به همت مردم و خیرین اتفاق افتاد.

آیت‌الله اعرافی توجه به آثار تاریخی و میراث فرهنگی و گردشگری، پایه‌ریزی حوزه‌های علمیه و تثبیت موقعیت شهری و توسعه جغرافیایی نسبت به جمعیت را یکی دیگر از سیاست‌های سه دهه گذشته نام برد.

امام‌جمعه میبد تصریح کرد: در مسائل کشاورزی هم که باید با رویکرد جدید رشد پیدا کند توفیق زیادی نداشتیم و اگر تمرکزی در این حوزه شده بود و بخش کشاورزی با حفظ اصول فنی و آبیاری رقم می‌خورد امروز باغات و فضاهای بیشتری داشتیم.

آیت‌الله اعرافی در خصوص آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی هم بابیان اینکه در حوزه خانواده، آسیب‌ها متناسب با شأن شهرستان میبد نیست گفت: آینده در حال تغییر است و نگرانی از این است که بافت فرهنگی و ارزش‌های دینی و تاریخی فروبپاشد.

وی تصریح کرد: فارغ از وضع موجود باید با نگاه علمی و جامع آینده را ببینیم و طراحی نو برای بازنگری و آینده‌نگری با افق‌های جدید را داشته باشیم.

در ابتدای این جلسه هم تعدادی از نخبگان دغدغه‌های خود را در زمینه های مختلف ازجمله مشکل آلایندگی‌های صنعتی، مهاجرت و حمایت از نخبگان بیان کردند.

© طراحی :

Template Design:Dima Group